Strona 106 z 140 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 051 do 1 060 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1051
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W X-T1 i X-T2 to już chyba kilkanaście aktualizacji było.
    Ależ musiały te puszki być niedopracowane, jeżeli tylu aktualizacji potrzeba

  2. #1052
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ależ musiały te puszki być niedopracowane, jeżeli tylu aktualizacji potrzeba
    No wybacz, ale odpowiedź na poziomie dzieci z piaskownicy z wiaderkiem i łopatką.
    Czyli starzy ludzie to do piachu a mój aparat F1N, który ma 38 lat to z pewnością nadaje się tylko na złom.

    Nawet nie będę próbował pisać co dają aktualizacje w innych systemach niż canon - żyj dalej w swoim cudownym świecie pełnym jednorożców...
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1053
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale, że jakie zaskoczenie ? Od ośmiu lat używam bezlusterkowców i aktualizacje oprogramowania a już szczególnie dotyczących nowych możliwości AF-a to już standard w Fuji oraz w innych systemach. W X-T1 i X-T2 to już chyba kilkanaście aktualizacji było.

    Ale oczywiście można tez przykładem canona i nikona wypuszczać "nowe" puszki z nowym oprogramowaniem. Kasa się liczy a nie użytkownicy. Lepiej sprzedać więcej "nowych" puszek niż uaktualniać oprogramowanie w tych będących już na rynku.
    To jest problem/wynik architektury systemu/puszki.
    To wynik przyjętej strategii produktowej. O tym decyduje się już na etapie założeń, tworzenia Specyfikacji Wymagań, jakieś 2-3 lata nim puszka pojawia się na rynku.

    Trzeba system tak budować aby była możliwość sprzętu, procesora, pamięci.... na realizację nowych funkcji oraz gotowość systemu na przyjecie i uruchomienie tych nowych funkcji w procesie aktualizacji oprogramowania.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-01-2019 o 22:32
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #1054
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    @candar ale widziałeś emotikon przy moim wpisie? Bo przecież niemożliwe, żeby używanie EVF tak mocno niszczyło wzrok
    A co do dalszej części Twego ostatniego posta, to jak szanuję Ciebie i Twoje fotografie, ale janopawlakujesz.

  5. #1055
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale, że jakie zaskoczenie ? Od ośmiu lat używam bezlusterkowców i aktualizacje oprogramowania a już szczególnie dotyczących nowych możliwości AF-a to już standard w Fuji oraz w innych systemach. W X-T1 i X-T2 to już chyba kilkanaście aktualizacji było.

    Ale oczywiście można tez przykładem canona i nikona wypuszczać "nowe" puszki z nowym oprogramowaniem. Kasa się liczy a nie użytkownicy. Lepiej sprzedać więcej "nowych" puszek niż uaktualniać oprogramowanie w tych będących już na rynku.
    No ja byłem w Canonie 14 lat więc nie wiedziałem o takich cudach w innych systemach. Czułem się rolowany przez Canona dlatego zmieniłem system i nie żałuję. Chociaż jak kupowałem Canona to faktycznie miał przewagę nad konkurencją. A o Sony to żal było mówić do czasu A7

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #1056
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    No ja byłem w Canonie 14 lat więc nie wiedziałem o takich cudach w innych systemach. Czułem się rolowany przez Canona dlatego zmieniłem system i nie żałuję. Chociaż jak kupowałem Canona to faktycznie miał przewagę nad konkurencją. A o Sony to żal było mówić do czasu A7

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    Witaj w klubie !!

    Miałem 5D3, myślałem o większej liczbie pikseli ... i gdy zobaczyłem wpierw specyfikację A7R a potem otworzyłem zdjęcia RAW to mną "wstrząsnęło".
    Gdy ogłoszona specyfikację A7R2 to decyzja zapadła.

    Nie żałuję tych lat z Canonem, ale przesiadłem się do innego świata.
    Jestem bardzo zadowolony

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #1057
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    No ja miałem 30d, 6d, 5d2 i komplet stalek i zoomów. Ale jak wyszło 6d2 i A7III to byłem już bardzo poirytowany. Potrafię naświetlić poprawnie klatkę ale skoro za tą samą kwotę tu mam TYLE a tam tylko to zdecydowałem pożegnać Canona. Jak szkła sprzedam z Canona to już będzie cacy wtedy może dokupienia 24 GM

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  8. #1058
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Kiedyś pewnie wszyscy skończymy na Sony Szczególnie Ci, którzy ciągle poszukują.

  9. #1059
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Merida to się okaże. Może Canon wróci na pozycję technicznego lidera

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  10. #1060
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    No on sam sobie nogi podcina. Widzę to tak, że dopracowuje puszki bardziej niż Nikon, za to Nikon ładuje do puszek średniej klasy już praktycznie wszystko co ma najlepsze. W Canonie finansowo i segmentowo zaczyna się to powiedzmy o półkę wyżej. Taka filozofia wyciągania max pieniędzy od użytkownika, który często zostaje jak już kupi sobie szkła, które są faktycznie stosunkowo tanie i dobre. Zniechęciło mnie pogoń w Canonie za kolejną wyższej klasy puszką, która zawsze jakoś odstawała od Nikona, z którym wg mnie to jedyny bezpośredni konkurent był do czasu wejścia w bezlusterkowce. Teraz już jak się obudzili konkurencja jest duża i im odstaje- mowa głównie o Sony.

Strona 106 z 140 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •