Strona 53 z 140 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #521
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Płytka L to 180g wiecej i wtedy rozmiary "chwytu" są praktycznie takie same jak 5D3 przy nadal mniejszej masie od 5D3

    Porównywałem sposoby/komfort trzymania, odczucia dla wszystkich moich obiektywów ale głównie dla Batis 25mm w ustawieniu z płytką L ("lustrzankowy") oraz bez płytki L (bezlustro)

    Z płytka L ("lustrzankowy") komfort trzymania jest bardzo dobry i myślę że gdybym tą płytkę miał od samego początku w świecie A7x to bym ją miał podpiętą "na stałe" do bezlustra.
    Nie przechodziłbym kilkudniowych "rekolekcji", dopasowywania intuicyjnego rąk do uchwytu A7x

    Bez płytki/gripa L, samo A7R3 trzyma się po prostu inaczej niż z płytką/gripem.
    Komfort trzymania także jest bardzo dobry, intuicyjny
    Skoro komfort trzymania bez płytki SmallRig jest bardzo dobry, intuicyjny, to po co właściwie ta płytka? Sentyment do Canona 5D3?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	atnX4f.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	918

    Wg przytoczonej przez Ciebie tabelki to "zysk" na ciężarze w stosunku do 5D3 wynosi 113g, a wygoda trzymania staje się dopiero porównywalna do 5D3
    Sony w modelach A7 z każdą kolejna wersją poprawia komfort trzymania swoich body, ale jak widać to ciągle wypada pod tym względem słabo. Próby poprawiania uchwytu dodatkowymi obejmami pomagają czyniąc jednocześnie coraz bardziej iluzoryczną ideę miniaturyzacji sprzętu.

  2. #522
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Myślę że Sony zacznie robić te puszki co raz większe, to już nie są zabawki na wycieczkę, tylko profesjonalne narzędzia.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  3. #523
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Myślę że Sony zacznie robić te puszki co raz większe, to już nie są zabawki na wycieczkę, tylko profesjonalne narzędzia.
    ...ale na wycieczki bierze się malutkie aparaty, czyż nie to było pierwszym motorem marketingowym bezluster?
    Na wycieczce przecież można się spocić nosząc te lustrzane klocki FF

  4. #524
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Skoro komfort trzymania bez płytki SmallRig jest bardzo dobry, intuicyjny, to po co właściwie ta płytka? Sentyment do Canona 5D3?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	atnX4f.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	918

    Wg przytoczonej przez Ciebie tabelki to "zysk" na ciężarze w stosunku do 5D3 wynosi 113g, a wygoda trzymania staje się dopiero porównywalna do 5D3
    Sony w modelach A7 z każdą kolejna wersją poprawia komfort trzymania swoich body, ale jak widać to ciągle wypada pod tym względem słabo. Próby poprawiania uchwytu dodatkowymi obejmami pomagają czyniąc jednocześnie coraz bardziej iluzoryczną ideę miniaturyzacji sprzętu.
    To nie tak, .... widać źle przedstawiłem problem

    1.
    Robię sporo ze statywu i okazuje się że znacznie więcej w pozycji "portret" co przy przy moim statywie/wzroście wprowadza trochę dyskomfortu. Więc zamiast szybkozłączki statywowej "zwykłej" zamontowanej na stałe postanowiłem przejść na stale zamontowaną do aparatu Lkę.
    Pożyczyłem BL-A9 (bez gripa) ale źle się ją trzymało ("uwierała") w lewej ręce. Znalazłem SmallRig, jest z gripem

    2.
    A7R3 z SamllRig (w części "gripowej") ma wymiary takie jak 5D3, trzyma się aparat w ręku komfortowo.
    Trochę miałem kłopotu z ułożeniem ręki tak by palce trafiały "w ciemno" w przyciski programowane przy jednoczesnej obsłudze spustu, ale to nie problem

    3.
    Trzymanie "samego" A7Rx jest inne niż gdy A7Rx z Lką/gripem.
    Teraz gdy ręce "naumiały" się aparatu trzymanie A7Rx jest w pełni komfortowe, obsługa przycisków intuicyjna

    4.
    Dylemat miałem taki czy podpiąć na stałe Lkę SamllRig by przy zdjęciach "portretowych" gdy ze statywu było łatwiej ale trzymać w ręku/nosić na szyi cały czas 180 g więcej czy też nie podpinać
    Wróciłem do starego rozwiązania, Lka do szuflady i albo "do ludzi" albo gdy w domu zdjęcia ze statywem portretowe

    5.
    Gdyby Lka "nic nie ważyła" podpiąłbym ją do aparatu na stałe i "naumiał" ręce obsługi "w ciemno" przycisków.
    Do plecaka się mieści, rozmiar mi absolutnie nie przeszkadza.
    I przy statywie nie musiałbym "się wyginać"

    jp

    PS.
    Dla mnie trzymanie A7R3 w stosunku do A7R2 jest "lepsze" w tym sensie że pewniejsze bo uchwyt/grip jest głębszy
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-06-2018 o 15:40
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #525
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: sony A7III

    @kmeg - nie wiem, nigdy nie myślałem nad bezlustrem w taki sposób, nigdy się nie zetknąłem z marketingiem bezluster.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  6. #526
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    A7R3 z SamllRig (w części "gripowej") ma wymiary takie jak 5D3, trzyma się aparat w ręku komfortowo.
    Trochę miałem kłopotu z ułożeniem ręki tak by palce trafiały "w ciemno" w przyciski programowane przy jednoczesnej obsłudze spustu, ale to nie problem
    To sprostowanie prowadzi do wniosku, że trzymanie A7R3 z obejmą BL-A9 jest niekomfortowe, z obejmą SmallRig komfortowe, a bez którejkolwiek z nich w pełni komfortowe. Czyli próby dokręcania jakiejkolwiek złączki prowadzą do problemów z wygodnym trzymaniem aparatu


    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dylemat miałem taki czy podpiąć na stałe Lkę SamllRig by przy zdjęciach "portretowych" gdy ze statywu było łatwiej ale trzymać w ręku/nosić na szyi cały czas 180 g więcej czy też nie podpinać
    Wróciłem do starego rozwiązania
    Powrót do starego rozwiązania świadczy o tym, że tego dylematu /którego z 5D3 nie miałeś/ nie udało Ci się jak dotąd rozwiązać.
    Zwykła szybkozłączka ważąca ca połowę tego co ta SmallRig, którą montuję do 5D3 nie powoduje takich kłopotów.

  7. #527
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Nie rozumiem tego hypu Sony, jak Canon chce bezlustro to niech z body 5D4 je usunie i po sprawie. A jak chcą dobrze zrobić, to niech dadzą 4K w 60fps'ach z normalnym kodekiem.

  8. #528
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Powrót do starego rozwiązania świadczy o tym, że tego dylematu /którego z 5D3 nie miałeś/ nie udało Ci się jak dotąd rozwiązać.
    Zwykła szybkozłączka ważąca ca połowę tego co ta SmallRig, którą montuję do 5D3 nie powoduje takich kłopotów.
    Z 5D3 miałem też ten sam dylemat .... ale wtedy nie był tak istotny, byłem młodszy

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nie rozumiem tego hypu Sony, jak Canon chce bezlustro to niech z body 5D4 je usunie i po sprawie. A jak chcą dobrze zrobić, to niech dadzą 4K w 60fps'ach z normalnym kodekiem.
    Tylko ze bezlustro FF to rzeczywiści bez lustra ale także :
    - skuteczny/szybki AF na (całej) matrycy
    - porządny EVF

    No i aby "się liczyć" to odpowiedni poziom filmowania.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #529
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    porządny EVF
    To chyba największe wyzwanie dla producentów bezluster.

  10. #530
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    To chyba największe wyzwanie dla producentów bezluster.
    Postęp w rozwoju jest ogromny i to szczególnie w ostatnich latach.
    Pierwszy raz "używałem" EVF w 2002 roku, DiMAGE 7i, rozdzielczość 71 000 pikseli
    Oczywiście rozdzielczość to nie jedyne kryterium jakości, ale teraz w A7R3 jest 3,7 Mpix, (52x więcej)
    A są już EVF (w aparatach Leica) o większej rozdzielczości,

    Jeśli nie już to na pewno "zaraz" jedyną przewagą OFV nad EVF jest możliwość obserwacji bez używania zasilania.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-06-2018 o 13:44
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 53 z 140 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •