Strona 50 z 140 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #491
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Dokładnie to samo pytanie się mi nasuwa. Przy dłuższym czasie użytkowania degradacja widzenia musi być nie mniejsza niż przy ciągłym patrzeniu się w ekran smartfona, czyli na poziomie 1.5 dioptrii na 10 lat. To tyle przy samym widzeniu, ale jest jeszcze negatywny wpływ na ONU.
    PS. Odświeżanie piszemy przez "ż".

  2. #492
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    "Lista zalet i przewag elektronicznego wizjera nad optycznym jest długa". A czy są jakieś badania, jak używanie wizjera elektronicznego (ze wszystkimi tymi asystentami wyświetlania) wpływa na wzrok podczas całodziennej pracy z aparatem?
    Pewno gdzieś są bo dotyczy to jednak/także/głównie monitorów komputerowych.
    W monitorach komputerowych typowe to 60 - 75 klatek na sekundę a w najwyższej klasie dla graczy 120, a nawet 240 Hz

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #493
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Praktycznie jeśli zacznie się używać wizjera elektronicznego to "nie ma powrotu" do optycznego
    Zwykłe pierniczenie nawiedzonego fanboya. Tobie już chyba SONY zastąpiło szare komórki. Jedno jest pewne: dzięki Tobie chyba już nigdy nawet nie spojrzę na żaden aparat tej firmy. Twoja ulubiona firma powinna cię pozwać o odszkodowanie spowodowane utratą potencjalnych klientów.
    Ostatnio edytowane przez Panama Joe ; 01-06-2018 o 10:25

  4. #494
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Ja mam elektroniczny wizjer (w telefonie) i bez problemu wracam do optycznego. Ale ja amator jetem, to pewnie się nie liczy.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  5. #495
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Ja mam elektroniczny wizjer (w telefonie) i bez problemu wracam do optycznego. Ale ja amator jetem, to pewnie się nie liczy.
    Nie o to chodzi.

    Gdybyś popracował kilka dni (w różnych sytuacjach zdjęciowych) aparatami tej samej marki/klasy :
    - jeden z wizjerem optycznym
    - a drugi z "współczesnym" cyfrowym/elektronicznym wizjerem
    to wybór do dalszych prac aparatu z wizjerem optycznym jest bardzo mało prawdopodobny.

    Te kilka dni są potrzebne by się naumieć/dostosować/oprogramować do swoich potrzeb wizjer elektroniczny do różnych sytuacji zdjęciowych.
    Mi to trochę czasu zajęło.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-06-2018 o 12:45
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #496
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Nie, nie jest bardzo mało prawdopodobny. Jest to raczej kwestia indywidualnych preferencji i zastosowań. Niestety Sony w bezlusterkowca nie wstawi wizjera optycznego, dlatego musi wszystkim wmawiać, że taki jest najlepszy. Wydaje mi się, że w tym wątku, były już kilka razy wymieniane wady EVF.

    Liczę, że w przyszłości w jakiejś lustrzance pojawi się wizjer hybrydowy. To by było idealne rozwiązanie. Lustrzanka ze wszystkimi zaletami bezlusterkowca i lustrzanki.
    P.S. Mam nadzieję, że nikt już nie myśli, że zaletą bezlusterkowców jest ich wielkość...

  7. #497
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Nie mam porównania wizjera xt-2 do tego z aktualnego sony, ale ten w fuji jest genialny jak chodzi o wygodę fotografowania względem lustrzanek.

  8. #498
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...Gdybyś popracował kilka dni (w różnych sytuacjach zdjęciowych) aparatami tej samej marki/klasy :
    - jeden z wizjerem optycznym
    - a drugi z "współczesnym" cyfrowym/elektronicznym wizjerem
    to wybór do dalszych prac aparatu z wizjerem optycznym jest bardzo mało prawdopodobny....jp
    Piszesz "Gdybyś" i zakładasz, ze tego nie robiłem. Skąd to przeświadczenie?
    To ze Ty wybrałeś EVF, to tez o niczym nie świadczy. Ze w przyszłości będą głównie używane EVF? Pewnie tak. Już teraz wiekszosc zdjęć jest robiona telefonami.

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Nie mam porównania wizjera xt-2 do tego z aktualnego sony, ale ten w fuji jest genialny jak chodzi o wygodę fotografowania względem lustrzanek.
    Używam od czasu do czasu XT-2. Co Ciebie tak w tym wizjerze zauroczyło w porównaniu do lustrzanek? Których lustrzanek?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  9. #499
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Piszesz "Gdybyś" i zakładasz, ze tego nie robiłem. Skąd to przeświadczenie?
    ...bo porównałeś wizjer elektroniczny ze smartfona z wizjerem optycznym aparatu fotograficznego.
    W odpowiedzi/dyskusji o dwu aparatach fotograficznych tej samej klasy, jeden z OVF a drugi z EVF
    I tyle

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-06-2018 o 14:15
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #500
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Fakt ze napisałem o telefonie (to miał być żart), miałby świadczyć o tym, ze nic innego z EVF mi przez ręce nie przeszło?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

Strona 50 z 140 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •