Strona 46 z 140 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #451
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zgłupiałem, to w końcu widać tę różnice czy nie.
    Dokladniej.

    Teraz (także przy AF od A7R3, w A7 III też jest) mogę powiększać obraz 12,4 raza w wizjer/wyświetlacz co odpowiada trochę więcej niż 2:1 na monitorze kompa. Przypadła mi do gustu ta funkcja, mam ją zaprogramowaną pod przyciskiem.
    Można zobaczyć gdzie dokładnie ostrzę lub z daleka podglądać szczegóły bez zmiany ogniskowej obiektywu

    Ostrzę AF i przy naciśniętym do połowy spuście powiększam obraz. Jest ostro.
    Bywa (rzadko ale jednak) że bez zmiany powiększenia, ponowne ostrzenie daje obraz nieco ostrzejszy, przynajmniej takie mam wrażenie.

    Gdyby odnieść to do testów Optyczne.pl to w "mojej konfiguracji" A7R3 + FE 55mm/1.8 największa odchyłka od ostrości (MTF50) to 13,5%

    Mówimy o powiększeniu 12,4 raza, (2:1 na kompie), w tym powiększeniu to wydruk o szerokości 160 cm, (około) dwa razy szerszy od natywnego
    Nie wiem czy jest taki sposób (drukarka, podłoże, zabezpieczenie powierzchni) by dało się zobaczyć różnice ostrości "ocznie" na wydruku

    Tym bardziej dla odchyłki ostrości 7,5% jak przy wykresie przy ocenie A7 III

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-05-2018 o 16:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #452

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tym razem się nie zgodzę Oczywiście chodzi mi o tryb LV w 6d2. Bo w trybie OVF to praktycznie 6d2 nie ma śledzenia...
    Moim zdaniem w LV również jest gorzej. Co prawda porównywałem z a6300. Wydaje mi się że canony śledzą porównywalnie ale tylko wtedy kiedy używasz jednego wybranego punktu. Jeżeli ruch jest w obszarze całej klatki to już tak różowo nie jest.

  3. #453
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Moim zdaniem w LV również jest gorzej. Co prawda porównywałem z a6300. Wydaje mi się że canony śledzą porównywalnie ale tylko wtedy kiedy używasz jednego wybranego punktu. Jeżeli ruch jest w obszarze całej klatki to już tak różowo nie jest.
    To zależy, jak Ci wpada coś zza krawędzi to jest problem, jak natomiast coś jest trzymane przez AF fazowy i wypada poza sensory to 1dxII, 7dII całkiem nieźle sobie radzi (zresztą 5dIV też porównywalnie lepiej). Sam podręcznik AF do 1dx2 to 148 stron. Nowe puszki używają już iTR do pewnego rodzaju analizy obrazu (czujnik RGB IR)... Fakt faktem, że a6300 bez problemu może rywalizować z 1dx2.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 17-05-2018 o 18:20

  4. #454
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry.

  5. #455
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...0362219431.jpg
    150 USD jeśli dobrze pamiętam

    Że statywu nici, z lbracketa nici, z blackrapid nici, z male I lekkie nici

  6. #456
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    W Anglii w czasach gdy na drodze jeździły powozy, gdy pojawiły się pierwsze automobile to wprowadzona nakaz by przed każdym biegł/jechał na koniu specjalny posłaniec z zapaloną latarnią

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #457
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W Anglii w czasach gdy na drodze jeździły powozy, gdy pojawiły się pierwsze automobile to wprowadzona nakaz by przed każdym biegł/jechał na koniu specjalny posłaniec z zapaloną latarnią

    jp
    No i?

  8. #458
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...0362219431.jpg
    To co teraz zrobić z tym małym palcem, co podtrzymuje aparat?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  9. #459
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    To co teraz zrobić z tym małym palcem, co podtrzymuje aparat?
    Uciąć, przecież nie można nim nawet w nosie podłubać .

  10. #460
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    No i?
    No i teraz kolega biega z kagankiem oświaty po forach wieszcząc wysyp innowacyjnych produktów oraz wyjątkowych obiektywów do nich

Strona 46 z 140 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •