Strona 16 z 37 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 364

Wątek: Canon M50

  1. #151
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Macie jakieś "ciekawe" profile kolorów dla zdjęć?
    Z filmowych używam CineStyle i Marvel.
    EOS M50
    EF-M 11-22mm + EF-M 22mm + EF-S 55-250mm

  2. #152
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon M50


  3. #153
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon M50

    To nie moje lenistwo, lub alergia na szukajkę w Googlu, ale pierwszy raz stronę widze. Dzięki wielkie.
    EOS M50
    EF-M 11-22mm + EF-M 22mm + EF-S 55-250mm

  4. #154
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Ponieważ z przykręconą normalną płytką statywową nie można w M50 wymienić baterii wymyślono taki praktyczny gadżet
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...canon_eos.html
    Teraz można sobie poprzykręcać do woli a baterię się wymienia .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #155
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ponieważ z przykręconą normalną płytką statywową nie można w M50 wymienić baterii wymyślono taki praktyczny gadżet
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...canon_eos.html
    Teraz można sobie poprzykręcać do woli a baterię się wymienia .
    mirrorless... mniejsze i wygodniejsze... inaczej
    www albo tez flickr

  6. #156
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Czy będzie dobrą decyzja o przesiadce z Canona 60d na eos M50 (lub m5) ? Z aparatu korzystam dla własnych celów ogólnych (podróże, panoramy, portrety) , zdolności fotograficzne oceniłbym u siebie jako średnio-zaawansowane (fotografią cyfrową zajmuje się poważnie przeszło 5 lat). Zdjęcia wykonuje w RAWach, następnie obróbka w lightroomie - bardzo to lubię
    Dlaczego szukam bezlusterkowca ? Dlatego, że gabaryt 60d z obiektywami w ostatnim czasie zaczął mnie przytłaczać i ostatecznie zniechęcać do zabierania aparatu na jakikolwiek wyjazd (w przeciągu roku nie wziąłem go ani razu), a zastąpiłem fotografowanie smartfonem szukam czegoś bardziej mobilnego ale jakością obrazka (w tym głównie obrazu raw) na poziomie nie mniejszym niż poczciwego 60D.

  7. #157
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Czy będzie dobrą decyzja o przesiadce z Canona 60d na eos M50 (lub m5) ? Z aparatu korzystam dla własnych celów ogólnych (podróże, panoramy, portrety) , zdolności fotograficzne oceniłbym u siebie jako średnio-zaawansowane (fotografią cyfrową zajmuje się poważnie przeszło 5 lat). Zdjęcia wykonuje w RAWach, następnie obróbka w lightroomie - bardzo to lubię
    Dlaczego szukam bezlusterkowca ? Dlatego, że gabaryt 60d z obiektywami w ostatnim czasie zaczął mnie przytłaczać i ostatecznie zniechęcać do zabierania aparatu na jakikolwiek wyjazd (w przeciągu roku nie wziąłem go ani razu), a zastąpiłem fotografowanie smartfonem szukam czegoś bardziej mobilnego ale jakością obrazka (w tym głównie obrazu raw) na poziomie nie mniejszym niż poczciwego 60D.
    dobrze, ale jakie obiektywy?
    www albo tez flickr

  8. #158
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Czy będzie dobrą decyzja o przesiadce z Canona 60d na eos M50 (lub m5) ? Z aparatu korzystam dla własnych celów ogólnych (podróże, panoramy, portrety) , zdolności fotograficzne oceniłbym u siebie jako średnio-zaawansowane (fotografią cyfrową zajmuje się poważnie przeszło 5 lat). Zdjęcia wykonuje w RAWach, następnie obróbka w lightroomie - bardzo to lubię
    Dlaczego szukam bezlusterkowca ? Dlatego, że gabaryt 60d z obiektywami w ostatnim czasie zaczął mnie przytłaczać i ostatecznie zniechęcać do zabierania aparatu na jakikolwiek wyjazd (w przeciągu roku nie wziąłem go ani razu), a zastąpiłem fotografowanie smartfonem szukam czegoś bardziej mobilnego ale jakością obrazka (w tym głównie obrazu raw) na poziomie nie mniejszym niż poczciwego 60D.
    Dokładnie wczoraj padło podobne pytanie Jednak przypuszczam, że tutaj za wiele się nie dowiesz vide -> http://canon-board.info/threads/1088...-Canon-a/page2
    Jakbyś nie uzyskał satysfakcjonującej odpowiedzi napisz do mnie PW
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-10-2018 o 13:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #159
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dobrze, ale jakie obiektywy?
    Otóż to, bo co z tego że weźmiesz małe body (nawet mniejsze niż M50 (np. M6)?
    Jakieś szkło musisz podpiąć i tu pojawia się prawdziwe wyzwanie w kontekście rozmiarów i mobilności.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 19-10-2018 o 13:37
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #160
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Czy będzie dobrą decyzja o przesiadce z Canona 60d na eos M50 (lub m5) ?
    ogolnie tak, jesli chcesz aparat mniejszy, z lepszym autofokusem i z duzo lepsza matryca

    co tracisz to celownik optyczny (ale zyskujesz elektroniczny, wiec w zaleznosci od upodoban jestes na plus badz minus), dluga zywotnosc na jednej baterii (wiec moze byc tak, ze w podrozy po intensywnym dniu focenia ladujesz dwa akumulatory z budzikiem w srodku nocy), solidniejszy uchwyt z ciezszymi obiektywami. sam ocen na ile to jest istotne dla ciebie

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Z aparatu korzystam dla własnych celów ogólnych (podróże, panoramy, portrety)
    do podrozy EF-M 15-45 jest OK. EF-S 18-55 od 60D jest optycznie (duzo) lepszy, ale 15mm daje wieksze mozliwosci. plus jako calosciowa kombinacja M50 + 15-45 jest duzo mniejszy i lzejszy od 60D + 18-55

    do panoram masz EF-M 11-22, do 60D bylby 10-18. podobnie. oba ciemne, optycznie OK, do tematu sie nadaja...

    do portretu masz adapter EF-M -> EF i stalke 50 STM. w 60D moznaby uzywac bez adaptera, no to jestes 500 PLN i pare dekagramow do tylu na zmianie na M5(0)


    IMHO gdyby skladac zestaw od zera, to M5(0) mialby wiecej sensu. czy warto wymieniac 60D... jesli waga i gabaryt sa kluczowym problemem, to tak, chociaz sama zmiana korpusu na 200D moze tez wystarczyc (i nie trzeba od nowa obiektywow kupowac)
    www albo tez flickr

Strona 16 z 37 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •