Strona 24 z 37 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 364

Wątek: Canon M50

  1. #231
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez bimki Zobacz posta
    Mam pytanie - czy w praktyce jeden upadek wiąże się z popsuciem bezlusterkowców, czy to tylko takie wrażenie? Czy trzeba o nie dbać bardziej niż o lusterkowce? Dużo chodzę po górach i aparat często jest w plecaku, narażony na wstrząsy - poradźcie jak pod tym względem radzi sobie bezlusterkowiec?

    pozdr
    Raczej lustro podczas upadku ucierpi bardziej. Czujniki AF mogą się przestawić, lustro może odpaść. Ogólnie, żaden aparat nie jest projektowany z myślą o upadku.

    M50 ma genialny eye AF, robienie nim zdjęć to poprostu przyjemność (ustawiasz kadr i pstrykasz, o AF można zapomnieć).

  2. #232
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez bimki Zobacz posta
    hej!

    po kilkuletniej przerwie przyszedł czas na wymianę mojego 400D. Ostatnie tygodnie trochę czytałem o bezlusterkowcach i wydaje się, że to coś dla mnie, bo będzie lżejsze i "łatwiejsze".
    Szczerze mówiąc to z analizy potrzeb wyszło mi, żeby kupić Olympusa EM10 III lub EM5, albo właśnie Canona M50.
    Nie widziałem tych aparatów na żywo aż do dzisiaj. No i zmartwiło mnie to, że ta półka cenowa wygląda trochę - hmm, jakby to powiedzieć - zabawkowo. Tzn. lusterkowce i ich obiektywy, nawet tak stare jak moje (400D + 17-85) w dotyku sprawiają wrażenie solidnych, a te nowości z kolei dają odczucie plastiku i delikatności.

    Mam pytanie - czy w praktyce jeden upadek wiąże się z popsuciem bezlusterkowców, czy to tylko takie wrażenie? Czy trzeba o nie dbać bardziej niż o lusterkowce? Dużo chodzę po górach i aparat często jest w plecaku, narażony na wstrząsy - poradźcie jak pod tym względem radzi sobie bezlusterkowiec?

    pozdr
    Z każdym aparatem jest to samo ryzyko. Więc to nie jest konkretna cecha tej grupy (bezlustra). Jak nie będziesz dbał to rozwalisz.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 29-12-2018 o 15:06
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #233
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wrocław/Lubliniec
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon M50

    heh, no to może takie po prostu pierwsze wrażenie. Jak trzymam w plecaku, to zawsze mam dodatkowo pokrowiec, ale czasami aparat wisi na szyi i jest podtrzymywany ręką.

    Niestety 400D ma jakiś problem z AF i dużo zdjęć wychodzi popsutych. Jezscze będę myślał czy Olympus, czy M50. Lepsze wrażenie zrobił na mnie olympus, ale jeszcze będę analizował.
    EOS 400D, 17-85/4-5.6

  4. #234
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez bimki Zobacz posta
    Lepsze wrażenie zrobił na mnie olympus, ale jeszcze będę analizował.
    Łomatko, czemu?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #235
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wrocław/Lubliniec
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Łomatko, czemu?
    nie wiem, może przez to, że ma więcej pokręteł i wygląda na bardziej zaawansowany. A może przez stabilizacje, którą trochę czuć...
    EOS 400D, 17-85/4-5.6

  6. #236
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez bimki Zobacz posta
    nie wiem, może przez to, że ma więcej pokręteł i wygląda na bardziej zaawansowany. A może przez stabilizacje, którą trochę czuć...
    Może jak porównasz obrazek to Ci przejdzie ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #237
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wrocław/Lubliniec
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon M50

    no, trochę jest porównań w sieci, ale nie wiem na ile są to obiektywne wpisy i recenzje. Na pewno tym razem będę chciał oprócz aparatu kupić (niekoniecznie od razu) lepsze szkło, żeby nie było tak ciemne jak moje 17-85, które do wnętrz się średnio nadaje w pochmurne dni.

    Potrzebuje aparat rodzinny, który zrobi zdjęcie z fajną głębią i którym będzie się dało też filmować z ograniczonymi drganiami. To co widać na yt odnośnie stabilizacji olympusa wygląda bajecznie (porównanie np. tutaj od tego momentu: https://youtu.be/Vaco7hEGAFM?t=335). Jeśli chodzi o zdjęcia, to nie wiem. Przeczytałem wiele wątków, nie jestem na razie do niczego przekonany.
    EOS 400D, 17-85/4-5.6

  8. #238
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Canon M50

    No cóż...
    Może rzeczywiście zakosztuj m4/3 i wróć do APS-C jako minimum formatu sensora.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #239
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wrocław/Lubliniec
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No cóż...
    Może rzeczywiście zakosztuj m4/3 i wróć do APS-C jako minimum formatu sensora.
    Masz na myśli crop factor? https://www.slrlounge.com/multiply-a...paring-lenses/
    Idąc w tą stronę trzebaby szukać czegoś z pełną klatką i to też ma sens, ale podwaja budzet
    EOS 400D, 17-85/4-5.6

  10. #240
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Mam olympusa omd em10mkII i 7d mkII
    Na co dzień nosze olypusa - rewelacyjna stabilizacja nawet na szkłach m42, iso bdb - auto mam ustawione tak jak na 7d czyli max 6400 ale jak bym musiał to bym też zrobi na 25000 - mimo malej matrycy porównywał bym jakość zdjęć do 7d - dużo lepiej się wyciąga z rawow z cieni i świateł z olka.
    Obecnie 7d biorę na roboty gdzie potrzebuje by było widać aparat i gdzie af kontrastowy sobie nie radzi - co jest bardzo rzadkie.
    Jeśli miał bym komuś doradzać do zastosowań domowo wycieczkowych to olka. To jedyny aparat o tak małych i rewelacyjnych obiektywach.
    Miał to być aparat tylko do kieszeni z obiektywem EZ ale jak zobaczyłem co robi dokupiłem jeszcze szeroki i tele. - największy wydruk jaki robiłem z niego to 2x3 metry i nie mam się do czego przyczepić. Możesz kupić nawet pełną klatkę niewiele większa od niego ale nie przeskoczysz fizyki - w większych matrycach muszą być większe fizycznie obiektywy.

    Ps
    Co do kosztów to kto pamięta ile kosztował w chwili wejścia na rynek canon powershot 1 pro - taki bezluserkowiec z wmontowanym obiektywem "L"

Strona 24 z 37 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •