Strona 5 z 37 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 364

Wątek: Canon M50

  1. #41
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Tak raz na jakiś czas wejdę tu popatrzę czy Canon w końcu wypuścił fajnego bezlusterkowca i za każdym razem to samo...odświeżanie aparatów dla vlogerów/blogerów. Chciało by się coś nadającego się do pracy (z pasującymi obiektywami EF) a tu ciągle słabo. Jeszcze rok temu chciałem czekać na zapowiadanego od lat Canonowskiego bezlusterkowca z FF i widzę, że nadal bym czekał i się irytował. Czy oni śpią czy co? Sony jest o rok świetlny do przodu w tej kwestii... Sam przeszedłem na Fuji i wiem, że powrotu na lustro już nie ma jak dla mnie
    No szczególnie że Fuji jest bardzo mocne w FF ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #42
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No szczególnie że Fuji jest bardzo mocne w FF ....
    Hmm na pewno jest dużo mocniejsze w bezlustrach apsc niż Canon który lepiej żeby nie wypuszczał swoich bezlusterkowcow jeżeli ma wypuszczać coś takiego. Trochę mnie to dziwi bo przecież technologia która wykorzystuje Sony czy Fuji to nie jest coś niedostępnego szczególnie dla takiego giganta jak Canon. Wymagania i oczekiwania użytkowników są też bardzo dobrze znane......to dlaczego wypuszczają takie cudaki....

  3. #43
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Oni wypuszczają to na czym zarobią...

  4. #44
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez ryjki Zobacz posta
    Hmm na pewno jest dużo mocniejsze w bezlustrach apsc niż Canon który lepiej żeby nie wypuszczał swoich bezlusterkowcow jeżeli ma wypuszczać coś takiego. Trochę mnie to dziwi bo przecież technologia która wykorzystuje Sony czy Fuji to nie jest coś niedostępnego szczególnie dla takiego giganta jak Canon. Wymagania i oczekiwania użytkowników są też bardzo dobrze znane......to dlaczego wypuszczają takie cudaki....
    A widziałeś rankingi sprzedaży - jak zobaczysz gdzie jest Canon, a gdzie Fuji to wszystko stanie się jasne. To czy coś dla kogoś/dla nas jest dobre ma się nijak do globalnej strategii firmy i jej wyników.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez ryjki Zobacz posta
    Wymagania i oczekiwania użytkowników są też bardzo dobrze znane......to dlaczego wypuszczają takie cudaki....
    Wyjątkowo cudaczne i odstręczające dla mnie w Fuji to pierścień przysłony i pokrętło czasów
    Dla porządku dodam, że przez jakieś 20 lat pokręcałem takim czymś w Praktice.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Ja już kiedyś o tym pisałem, ale napiszę jeszcze raz. Jakim problemem jest zrobić bezlusterkowiec na bazie SLR? Przecież w trybie LV lustrzanka już jest bezlusterkowcem! Celownik EVF może być dodatkowym celownikiem i mieć własny okular np. na lewym rogu korpusu, jak niektóre Panasy. Po podniesieniu lustra robi się pełnoprawny bezlusterkowiec. Nawet zewnętrzny EVF w sankach lampy byłby jakimś półśrodkiem. Czy migawka elektroniczna dublująca szczelinową (po jej otwarciu) jest jakimś problemem technologicznym? Nie wydaje mi się. Każdą istniejącą lustrzankę bez wielkich ceregieli można przekształcić w hybrydę, ale... co na to księgowy?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #47
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez ryjki Zobacz posta
    Wymagania i oczekiwania użytkowników są też bardzo dobrze znane......to dlaczego wypuszczają takie cudaki....
    Wymagania kilku użytkowników na sprzętowych forach fotograficznych (określanych bardzo często jako to czego chcą ludzie) mają się często bardzo nijak do oczekiwań ogółu. Sądząc po wynikach sprzedaży, w Canonie wiedzą lepiej od Ciebie czy mnie czego oczekuje przeciętny użytkownik. A najczęściej tego, by aparatu w prosty i szybki sposób używać bez konieczności przebrnięcia przez morze funkcji i nastawów których i tak nigdy nie użyje ani nie zrozumie. Tu się oburzają brakiem AF w 4k a dla większości którzy te filmy będą oglądać wyłącznie na ekranach smartfonów czy tabletów nie ma to żadnego znaczenia.

  8. #48
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez Panama Joe Zobacz posta
    Wymagania kilku użytkowników na sprzętowych forach fotograficznych (określanych bardzo często jako to czego chcą ludzie) mają się często bardzo nijak do oczekiwań ogółu. Sądząc po wynikach sprzedaży, w Canonie wiedzą lepiej od Ciebie czy mnie czego oczekuje przeciętny użytkownik. A najczęściej tego, by aparatu w prosty i szybki sposób używać bez konieczności przebrnięcia przez morze funkcji i nastawów których i tak nigdy nie użyje ani nie zrozumie. Tu się oburzają brakiem AF w 4k a dla większości którzy te filmy będą oglądać wyłącznie na ekranach smartfonów czy tabletów nie ma to żadnego znaczenia.
    PO części masz rację ale jednak przykła, który podałeś wydaje mi się nietrafiony bo co jak co ale brak technologii DualPixel w 4k a co za tym idzie baaardzo słaby AF w tej rozdzilczości skutkuje tym, że filmy wyglądają źle, AF non stop szuka i powstaje efekt ciągłego pływania. Dlatego uważam, że akurat AF czy to dla laika czy to dla profesjonalisty jest czymś ważnym bo jego efekty są widoczne dla każdego.

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Na dpreview jest wywiad z przedstawicielem canona, w którym deklaruje, że firma będzie zdecydowanie wchodzić w segment mirrorless, nawet kosztem produkcji/sprzedaży dslr. Chwilowo nie mamy jednak co liczyć na klasę profesjonalną. Podejrzewam, że chodzi raczej o stopniowe zastępowanie serii xxxxd, xxxd i xxd. Do bezlustrowego FF canona jeszcze długa droga. Nie dlatego, że nie mogą. Plan jest taki żeby po drodze sprzedać kilka iteracji aparatów nie do końca "kompletnych".
    Miłego dnia
    moja www

  10. #50
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Ciekawy jestem jak będą wyglądały belustra Canona jak już wejda na poważnie w ten segment i czy uda im się dogonić konkurencję typu Sony.

Strona 5 z 37 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •