Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: Zmiana body. 80d czy 6d ?

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Z moich obserwacji wynika, ze pod względem dynamiki i możliwości wyciągania z cieni 80D niczym nie ustępuje nieco starszym Canonom FF tzn. 6D i 5DIII a nawet jest od nich nieco lepszy. Testy pokazują, ze w przypadku 6DII przewagi też nie ma. Przypominam, ze w przypadku tych parametrów decyduje nie tylko wielkość sensora i piksela ale też jego technologia wykonania i oprogramowania. A to zostało mocno zmienione w 80D w stosunku do innych modeli.
    Te Canony FF mają nad 80D 2 przewagi:
    - Mniejsze szumy - w powyższych FF szum na ISO3200 jest taki jak w 80D na ISO1600
    - Większe możliwości zarządzania głębią ostrości z uwagi na rozmiar matrycy. To może być wielka zaleta dla portrecisty ale wada dla pejzażysty (konieczność większego przymykania by uzyskać pożądaną dużą głębię ostrości).
    Jak ktoś robi głównie zdjęcia wycieczkowo-krajobrazowe, architekturę, makro, zdjęcia przyrodnicze a portrety tylko amatorsko dla siebie i rodziny to moim zdaniem 80D będzie o wiele lepszym wyborem a jakość zdjęć w niczym nie będzie ustępować fotkom tego samego typu wykonanym przy pomocy 6D, 6DII, 5DIII czy starszych.
    Zresztą wystarczy porównać tego typu zdjęcia na

    https://pixelpeeper.com/

    Ja różnic nie widzę (nie licząc portretów z minimalną głębią ostrości). Natomiast widzę zdecydowane plusy w postaci mniejszych rozmiarów i wagi szkieł, ich o wiele przystępniejszej ceny, mniejszych średnic filtrów itp. A i mnożnik ogniskowej 1,6 do zdjęć np. ptaków bardzo się przydaje.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Zresztą wystarczy porównać tego typu zdjęcia na
    https://pixelpeeper.com/
    Ja różnic nie widzę (nie licząc portretów z minimalną głębią ostrości).
    Zgoda. Generalnie te różnice to często są "laboratoryjne", bo tak "na oko" zwykle trudno ocenić co wypada korzystniej. Zwłaszcza gdy różnice nie są duże, zdjęcie oglądamy na średnim monitorze ( FullHD to ok. 2 MPIX, a zdjęcia mają obecnie 18-20-24 i więcej MPIX, nawet na 4K jest średnio), itd. A do tego większość fotek na sieci, szczególnie na FLICKR jest mocno dłubana w postprocessie i nijak się mają z JPHiem wyjętym z puszki.

    A w kwestii GO to zgadzam się, że dziś to jest główna przewaga FF, choć w niektórych przypadkach można to odnotować za wadę ( "skrócenie" tele ).

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Poznań
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Dużej zmiany jakościowej po przesiadce z 60D na 80D nie ma co oczekiwać. ~1,5EV większy DR, ale ma to znaczenie tylko przy "gamoniowych" błędach ekspozycji. Przy iso 400 z tej przewagi zostaje już tylko 0,5EV. Lepsze ISO? Też tylko o 0,5EV. Za samą matryce nie warto tyle płacić, no i owszem występuje ona również w innych wariantach. Czyli jakby nie patrzeć, to dział sprzedaży canona uważa podobnie. Ta sama matryca występuje w tańszych puszkach. 80D to trochę więcej nowszych ficzerów w solidnym korpusie. I to je należy oceniać i rozważać w kryteriach "czy warto". Dla samej jakości obrazu z cropa 18MP do cropa 24MP nie warto. Efektywnie nie wiele więcej informacji jest rejestrowanych. Dużo z tych pikseli można nazwać "pustymi", i to na pewno z posiadanymi obiektywami. Liczą się tylko ficzery. Dla mnie crop to lekki zestaw, dla którego nie warto nadwyrężać kieszeni. Korpus plus 2 lub 3 obiektywy. 10-18, 18-135 lub z kitem 10-18, 18-55, 55-250.

    Jeśli chodzi o FF, to w tym przypadku jesteś "goły i wesoły". Jakościowo oczywiście tu możesz zyskać najwięcej, ale oprócz korpusu bez inwestycji w optykę się nie obędzie. Jeśli korpus, to nie 6D, tylko 6D2. Posiadacz 6D może się zastanawiać czy mu warto. Cena już zeszła z kosmosu, a korpus lepszy, ze wszystkimi ficzerami. Całę buczenie na tą puszkę jest spowodowane tym, że marzenia zostały zweryfikowane przez rzeczywistość i 5Dmk4 jest lepszy. Jednak wejście w FF to kosztowny i mający swoją wagę (w kg) interes. Jeśli zamyślenia o 80D były typu lepsza jakość, bo lepsza matryca, to FF nie polecam, bo to by oznaczało, że ograniczenia są w wiedzy i umiejętnościach, a nie w "nieśmiertelnej" 18MP matrycy w 60D.

  4. #24

    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Kętrzyn
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Zmieniłem 60D na 6D. Autofokus w moich obiektywach działa o wiele lepiej w 6D używam głównie centralnego punktu. Obiektywy EF które mogę podpiąć do obu aparatów na 6D dają wyraźnie lepsza jakość, wygląda to tak jak gdyby na 60D dodać delikatna mgłę. 6D ma więcej możliwość personalizacji ustawień, szumy nawet jak się pojawiają są miękkie i nie rzucają się tak w oczy, większa kontrola nad auto ISO, możliwość połączenia auto ISO z minimalnym czasem naświetlania. Plastyka zdjęć z FF bardziej mi odpowiada. WiFi i GPS jak ktoś potrzebuje. Tak jak z 60D zawsze coś wymagało poprawy w czasie obróbki tak z 6D często lepiej nie ruszać bo głównie się psuje dobry efekt. W 60D jest świetny obracany ekran tego mi brakuje najbardziej w 6D, do tego nie mogę się przestawić do przycisków odpowiadających za podgląd i zbliżenie w galerii Extender 1,4x Tamron nie współpracuje z 6D. Różnica w wadze i wymiarach minimalna. Bardziej intuicyjne i szybsze nagrywanie Video. Baterie są takie same można używać zamiennie.

    Z mojej perspektywy warto zmienić na 6D.

    Crop ewentualnie dla osoby fotografujej przyrodę lub samoloty do tych celów zostawiam sobie 60D będzie robił za extender

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    6D, 60D, 17-40L f4, 50 f1.4, T70-300 f4-5.6, T17-55 f2.8,

  5. #25

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Witam wszystkich

    Od dłuższego czasu nosze się z zamiarem wymiany mojego 50D na nowszy model, podobnie jak założyciel wątku mam dylemat miedzy 80D a 6D.
    Fotografuje amatorsko w dużej mierze krajobraz, architekturę, przyrodę, także ta w skali makro oraz astrofotografie. Co do obiektywów, które posiadam to sigmy 17-70, 70-300, canona 50/1,4 oraz kilka radzieckich konstrukcji w zakresie ogniskowych między 28 a 500.
    Oczekuje przede wszystkim zdecydowanie wyższej jakości obrazka od mojego 50D, zależy mi tez na wi-fi, gps oraz na możliwości nagrywania filmów (priorytetem sa jednak zdjęcia).
    Do 80D dokupię c10-18, ponieważ brakuje mi na chwile obecna szerokiego kąta, a w przyszłości lepsze tele, zakładam ze jakość obrazka z niego będzie lepsza w stosunku do 50D.
    W przypadku 6D zakładam zakup używanego 17-40L, no a później... Zdaję sobie sprawę z tego ze będzie to kosztowna zmiana.
    Nie zmieniam sprzętu co rok wiec mam zamiar używać puszki na pewno przez kilka lat, 6D ma już swoje lata od czasu premiery gdzie 80D w porównaniu z nim jest technologicznie znacznie młodszy.
    Pytanie czy przy tym rodzaju fotografii, którą ja robię będzie znacząca różnica w jakości obrazka oczywiście na plus FF.

  6. #26
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez hose1723 Zobacz posta
    Oczekuje przede wszystkim zdecydowanie wyższej jakości obrazka od mojego 50D, zależy mi tez na wi-fi, gps oraz na możliwości nagrywania filmów (priorytetem sa jednak zdjęcia).
    GPS-a nie ma w canonowskim cropie

    Cytat Zamieszczone przez hose1723 Zobacz posta
    Pytanie czy przy tym rodzaju fotografii, którą ja robię będzie znacząca różnica w jakości obrazka oczywiście na plus FF.
    IMHO do wymienionych tematow nie ma potrzeby FF. zaryzykowalbym stwierdzenie ze i 80D jest na wyrost, bo 800D/77D tez spokojnie to obroca.

    kminilbym w desen 77D + 10-18 + 70-300 mkII + dwa zapasowe akumulatory, bo to jest bardzo kompletny zestaw i zostawia troche wiecej grosza w kieszeni. 80D zamiast 77D rozwazalbym jesli bardzo potrzebujesz mikroregulacji szkiel, uszczelnien albo jezdzisz na wyjazdy gdzie robi sie dziennie po 500 fot (i wtedy akumulator LP-E6N jest duzo lepszy niz LP-E17).
    www albo tez flickr

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    GPS i opcjonalnie przez kartę SD wifi ma 7d makII

  8. #28
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    GPS i opcjonalnie przez kartę SD wifi ma 7d makII
    slusznie, dziekuje za sprostowanie!
    www albo tez flickr

  9. #29

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    GPS-a nie ma w canonowskim cropie


    IMHO do wymienionych tematow nie ma potrzeby FF. zaryzykowalbym stwierdzenie ze i 80D jest na wyrost, bo 800D/77D tez spokojnie to obroca.

    kminilbym w desen 77D + 10-18 + 70-300 mkII + dwa zapasowe akumulatory, bo to jest bardzo kompletny zestaw i zostawia troche wiecej grosza w kieszeni. 80D zamiast 77D rozwazalbym jesli bardzo potrzebujesz mikroregulacji szkiel, uszczelnien albo jezdzisz na wyjazdy gdzie robi sie dziennie po 500 fot (i wtedy akumulator LP-E6N jest duzo lepszy niz LP-E17).
    Dziękuję za odpowiedz i wskazanie właściwego kierunku.
    Oczywiście obiektywy, które wymieniłeś to jest to co chciałbym mieć i w pierwszej kolejności kupie c10-18, tele w późniejszym terminie. Zresztą poczytałem trochę testów i opinii o c70-300 mkII i faktycznie to szkło stanowi doskonalą alternatywę dla tamrona 70-300 di vc usd, szczególnie jeśli odliczy się cashback canona. Chyba źle to ująłem, za nie wiele większa kwotę zjada tamiego na śniadanko, choć muszę przyznać ze widziałem tu na forum sporo bardzo ładnych zdjęć z tego tamrona.

    Co do puszki to jednak będę celował w 80d, choćby ze względu na uszczelnienie (jest jakie jest ale jest, choć w 50d parę razy tyłek a raczej puszkę mi to uratowało). No i do tego mikro regulacja, zdazylo mi się używać jej w 50d, choć mam nadzieje ze w 80d przy tych obiektywach, które planuje zakupić, mam nadzieje ze nie będę musiał tej funkcji używać.
    Jeśli chodzi o gps, to wiem ze 80d nie posiada tej funkcji, ale jest takie akcesorium gps gp-e2, no ale jednak w tej cenie to ja wole dołożyć do obiektywu.
    Pytanie czy jest możliwość geotagowania za pomocą smartfona? Bo z tego co wyczytałem to camera connect udostępnia ta funkcje tylko dla serii PowerShot lub IXUS.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Pytanie czy jest możliwość geotagowania za pomocą smartfona? Bo z tego co wyczytałem to camera connect udostępnia ta funkcje tylko dla serii PowerShot lub IXUS.
    https://www.geotagphotos.net/

    Namiary na tę aplikację znalazłem w tym wątku https://community.usa.canon.com/t5/E...pp/td-p/181912

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •