Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Wątek: Zmiana body. 80d czy 6d ?

  1. #41
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Obecnie posiadam T17-50/2.8, C35/2 IS USM, C50/1.8 II, C55-250 IS STM nie licząc 2 szkieł m42. Kierując się na system Olka myślałem nad 17/1.8 lub 25/1.8 oraz tele 40-150/4-5.6. Fuji raczej odpada ze względu właśnie na brak odpowiedniego tele. Jest to obiektyw "must have" jak dla mnie a nie chcę kierowanego do amatorów 50-230 ze światłem 6.7 na dłuigim końcu. To jakieś nieporozumienie. Z kolei 55-200 zabija ceną.
    Ale skoro masz takie szkła to nie lepiej kupić eMkę z kitem i adapter? Szczególnie jak chcesz używać tele które już masz i z tego co pamiętam to jest ono całkiem niezłe.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #42
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Obecnie posiadam T17-50/2.8, C35/2 IS USM, C50/1.8 II, C55-250 IS STM nie licząc 2 szkieł m42. Kierując się na system Olka myślałem nad 17/1.8 lub 25/1.8 oraz tele 40-150/4-5.6. Fuji raczej odpada ze względu właśnie na brak odpowiedniego tele. Jest to obiektyw "must have" jak dla mnie a nie chcę kierowanego do amatorów 50-230 ze światłem 6.7 na dłuigim końcu. To jakieś nieporozumienie. Z kolei 55-200 zabija ceną.
    w Fiudzi masz swietnego optycznie kita 18-55 (tego Tamrona zjada na sniadanie), niestabilizowane 35/2 (calkiem niezle optycznie), 50/2 (bardzo drogie w porownaniu z Canonem, optycznie podobno niezle, ale nie mialem to nie wypowiem sie) i ten 50-230, ktory w sumie jest ciemny i plastikowy, ale optycznie zupelnie znosny (porownywalny z 55-250 STM).

    z tym ze tak: jesli tele jest kwestia kluczowa, to ten 55-250 STM moze byc optymalny, bo w bezlusterkowcach nie ma jakiegos rozpieszczania (Fuji 50-230 jest dosc ciemny a z kolei Canon EF-M 55-200 optycznie co najmniej jest mizerny). no to do tego 55-250 STM bierzesz albo jakies 200D albo 800D (w zaleznosci od czucia w rece) i tyle. mozna kminic nad M-ka, ale to bedzie IMHO za male do 55-250 STM, i w sumie zestaw nie jakos wybitnie mniejszy. nad M-ka myslalbym wylacznie w kontekscie EF-M 32/1.4, ktory jest znacznie mniejszy i lzejszy od 35/2 IS. no ale kosztuje...


    wszystkiego miec nie mozna. jesli chcesz odchudzac, to IMHO Fuji X (Olka nie znam) albo M-ka i wtedy suck-it-up jesli chodzi o tele. jesli chcesz unowoczesnic i moze byc niewiele lzej, to IMHO 200D/800D
    www albo tez flickr

  3. #43

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    To też jest argument, który rozważam. Tylko z tą przejściówką zaczyna się robić gabaryt... I nie wiem czy wielkością toto nie dobija do chociażby zestawu z EOSem 200d. A czy ta przejściówka nie wpływa na szybkość AF-u?

  4. #44
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    To też jest argument, który rozważam. Tylko z tą przejściówką zaczyna się robić gabaryt... I nie wiem czy wielkością toto nie dobija do chociażby zestawu z EOSem 200d. A czy ta przejściówka nie wpływa na szybkość AF-u?
    Nie wpływa.
    Co do wielkości to to tele chcesz przyspawać do body na zawsze .... ?

    BTW: jeśli tele są dla Ciebie kluczowe to tak jak napisał @akustyk - rzeczywiście wtedy lepiej kupić lustrzankę.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 14-11-2018 o 15:30
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #45

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w Fiudzi masz swietnego optycznie kita 18-55 (tego Tamrona zjada na sniadanie), niestabilizowane 35/2 (calkiem niezle optycznie), 50/2 (bardzo drogie w porownaniu z Canonem, optycznie podobno niezle, ale nie mialem to nie wypowiem sie) i ten 50-230, ktory w sumie jest ciemny i plastikowy, ale optycznie zupelnie znosny (porownywalny z 55-250 STM).

    z tym ze tak: jesli tele jest kwestia kluczowa, to ten 55-250 STM moze byc optymalny, bo w bezlusterkowcach nie ma jakiegos rozpieszczania (Fuji 50-230 jest dosc ciemny a z kolei Canon EF-M 55-200 optycznie co najmniej jest mizerny). no to do tego 55-250 STM bierzesz albo jakies 200D albo 800D (w zaleznosci od czucia w rece) i tyle. mozna kminic nad M-ka, ale to bedzie IMHO za male do 55-250 STM, i w sumie zestaw nie jakos wybitnie mniejszy. nad M-ka myslalbym wylacznie w kontekscie EF-M 32/1.4, ktory jest znacznie mniejszy i lzejszy od 35/2 IS. no ale kosztuje...


    wszystkiego miec nie mozna. jesli chcesz odchudzac, to IMHO Fuji X (Olka nie znam) albo M-ka i wtedy suck-it-up jesli chodzi o tele. jesli chcesz unowoczesnic i moze byc niewiele lzej, to IMHO 200D/800D
    Zgadzam sie z Twoim podsumowaniem.
    W poszukiwaniu złotego środka powoli dojrzewam do koncepcji bezlustro+fajna stałka. Taki zestaw na codzień plus jakieś spotkania rodzinne itp. A 500d bym sobie zostawił na zabawy z tele. Reszta zbędnych szkiełek oczywiście na sprzedaż.

  6. #46
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Ja podzielę się swoimi przemyśleniami, jak wcześniej pisałem zastanawiałem się na przesiadce z 60D na 80D lub bezlustro Canona. Zasięgnąłem nieco opinii użytkowników bezslusterkowców, trochę posprawdzałem niektóre modele i wniosek mój jest taki: w bezlusterkowca Canona iść nie będę (na dany moment za ubogo, obiektywy wyglądają jak zabawki dla dzieci..., zabawa w przejściówkę i zwykłe obiektywy mija się zaś z celem...), 80D nie rozwiąże sprawy (chciałem mniejszy gabaryt). Na chwilę obecną jestem pozytywnie zaskoczony Olympusem (choć tutaj nie ma świeżego aparatu od kilku lat), a bardzo pozytywnie jestem zaskoczony systemem Fuji (seria XT- ) . I myślę, że to będzie właśnie ten kierunek
    Ostatnio edytowane przez MichalPrz ; 26-11-2018 o 12:30

  7. #47
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Ja podzielę się swoimi przemyśleniami, jak wcześniej pisałem zastanawiałem się na przesiadce z 60D na 80D lub bezlustro Canona. Zasięgnąłem nieco opinii użytkowników bezslusterkowców, trochę posprawdzałem niektóre modele i wniosek mój jest taki: w bezlusterkowca Canona iść nie będę (na dany moment za ubogo, obiektywy wyglądają jak zabawki dla dzieci..., zabawa w przejściówkę i zwykłe obiektywy mija się zaś z celem...), 80D nie rozwiąże sprawy (chciałem mniejszy gabaryt). Na chwilę obecną jestem pozytywnie zaskoczony Olympusem (choć tutaj nie ma świeżego aparatu od kilku lat), a bardzo pozytywnie jestem zaskoczony systemem Fuji (seria XT- ) . I myślę, że to będzie właśnie ten kierunek
    Fuji wygląda bardzo fajnie. Sumarycznie chyba najciekawsze aps-c na rynku. Tylko niestety cenowo nie rozpieszcza.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #48
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Miałem i 6D i 80D. Canon 80D jest straszny jeśli idzie o obrazek. Dobrze jste do ISO 800 potem masakra. Sam mam Fuji X-T20 i on bije jakością obrazka i obiektywami nawet 6D. Nie ma filtr AA i nawet JPEGi z puszki sa od razu do przyjęcia.
    Jedynie stary 5D MKI ma ładny obrazek i ostry . Zaskoczył mnie pozytywnie EOS M5 .
    Ostatnio edytowane przez Adam71 ; 26-11-2018 o 12:51

  9. #49
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    No właśnie, z takimi opiniami spotykałem się również i one także przesądziły o mojej decyzji. Z niemałym żalem, bo bardzo lubiłem Canona, ale czas się będzie pożegnać. No chyba, że kiedyś i pełna klatka...

  10. #50
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Miałem i 6D i 80D. Canon 80D jest straszny jeśli idzie o obrazek. Dobrze jste do ISO 800 potem masakra. Sam mam Fuji X-T20 i on bije jakością obrazka i obiektywami nawet 6D.
    taaa...

    ...a na trzezwo tez tak masz?

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Nie ma filtr AA i nawet JPEGi z puszki sa od razu do przyjęcia.
    Jedynie stary 5D MKI ma ładny obrazek i ostry . Zaskoczył mnie pozytywnie EOS M5 .
    80D ma taka sama matryce co M5.

    6D ma nieskonczenie wrecz lepsza niz 5D mkI


    moze warto zaznajomic sie z czyms takim jak RAW i profile kolorow?
    www albo tez flickr

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •