Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Wątek: Zmiana body. 80d czy 6d ?

  1. #31

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Dziekuje, przetestuje jak wroce ze sluzbowego wyjazdu.

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Wątek przeczytałem, zmagam się z tym samym pytaniem. Mam 60D i jeszcze zanim natrafiłem do tematu, po poszukiwaniach testów i innych artykułów, mój wybór również padł na 80D jako następce i odświeżenie korpusu. Mam sigmę 17-50 2.8 ex dc os hsm, canona 50 mm 1.8 oraz planuję zakup tzw. naleśnika 24 mm 2.8

    U mnie kwestia polega na tym, że sytuacja jest jakby jasna, ale jednak trochę nurtuje mnie temat bezlusterkowców aby zmniejszyć wagę całości oraz częściej korzystać z aparatu, bo wstyd się przyznać ale w ciągu roku praktycznie w ogóle go nie używałem zastępując telefonem ... Stąd mój pomysł na A. kupno bezlusterkowca, B. 80D i do częstszego używania dodanie 24 mm 2.8 (żeby mieć lustro które bardzo lubię a jednocześnie obiektyw który jest minimalny), zaś pozostałe obiektywy pozostawić na inne okazje.
    Ostatnio edytowane przez MichalPrz ; 24-10-2018 o 23:47

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    M50 - masz tę samą matrycę co w 80d..
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Mam na uwadze z bezlusterkowców m50, który nieco kusi ale jakoś nie do końca przekonuje mnie do siebie... Zaznaczę jeszcze, że zdjęcia robię w rawach, bardzo lubię obróbkę w lr i wyciąganie ze zdjęć ile się da. Mam takie obawy, że w przypadku bezluster ostatecznie zauważę, że jakość rawu i ostatecznie końcowego zdjęcia była lepsza w 60D. Jak myślicie, jakie można za / przeciw wysunąć ?

  5. #35
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Mam na uwadze z bezlusterkowców m50, który nieco kusi ale jakoś nie do końca przekonuje mnie do siebie... Zaznaczę jeszcze, że zdjęcia robię w rawach, bardzo lubię obróbkę w lr i wyciąganie ze zdjęć ile się da. Mam takie obawy, że w przypadku bezluster ostatecznie zauważę, że jakość rawu i ostatecznie końcowego zdjęcia była lepsza w 60D. Jak myślicie, jakie można za / przeciw wysunąć ?
    A co ma bezlustro do rawa? Raw to raw. W M50 jest ogólnie pisząc lepsza matryca niż w 60D.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #36

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    jeszcze dwa lata temu miałem Canon 40d i zastanawiałem się nad tym co kupić nowszego, lepszego. Choć marzyła mi się pełna klatka z racji funduszy przesiadłem się wówczas na 80d. Z aparatu byłem bardzo zadowolony - przeskok z 40d to był wielkie i generalnie aparat ten będę bardzo polecał.
    Po roku pracy na 80d przesiadłem się na 6dM2 - aparat zbliżony do 80d z tym że to już pełna klata- to co potrafi więcej to napewno praca na wysokich ISO- tam gdzie nie miałem super jasnego obiektywu ISO ratowało sprawę.z głębią ostrości też można pozwolić sobie na trochę więcej.
    Oczywiście przesiadka na FF ma też swoje dalsze konsekwencje i koszty - chociażby konieczność wymiany obiektywów.
    Wszystko zależy od tego co kto potrzebuje, do czego, jaki ma budżet itd.

  7. #37

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Podepnę sie pod temat. Również zastanawiam się nad zmianą body a nawet systemu. Powody są co najmniej dwa: chęć zmiany na cos nowszego (obecnie posiadam 500d) oraz zmniejszenie rozmiarów/ciężaru zestawu body+obiektyw. Często po prostu nie chce mi się dźwigać torby a nawet samego aparatu i pstrykam część zdjęć telefonem. Myślałem nad bezlustrem (FUJI/Olympus) ponieważ wydaje mi się, że w tych systemach jest najbardziej rozwinieta szklarnia oraz zmianą body na 100/200d. Szkoda, że jeżeli chodzi o bezlusterkowce to system Canona póki co wypada bladziutko. Być może skończy się na zakupie jakiegoś flagowego smartfona z dobrym aparatem

  8. #38
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Podepnę sie pod temat. Również zastanawiam się nad zmianą body a nawet systemu. Powody są co najmniej dwa: chęć zmiany na cos nowszego (obecnie posiadam 500d) oraz zmniejszenie rozmiarów/ciężaru zestawu body+obiektyw. Często po prostu nie chce mi się dźwigać torby a nawet samego aparatu i pstrykam część zdjęć telefonem. Myślałem nad bezlustrem (FUJI/Olympus) ponieważ wydaje mi się, że w tych systemach jest najbardziej rozwinieta szklarnia oraz zmianą body na 100/200d. Szkoda, że jeżeli chodzi o bezlusterkowce to system Canona póki co wypada bladziutko. Być może skończy się na zakupie jakiegoś flagowego smartfona z dobrym aparatem
    klasyczne pytanie-klucz: jakie obiektywy?

    i w zasadzie to odpowiada tez na pytanie czy Canon czy cos innego
    www albo tez flickr

  9. #39
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Przy tym jeszcze trzeba sobie odpowiedzieć ile tych obiektywów mam zamiar kupić i jakie. Co z tego że jest 50 szkieł w systemie jak ktoś oprócz kita kupi jeszcze tylko jeden, może dwa.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #40

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Obecnie posiadam T17-50/2.8, C35/2 IS USM, C50/1.8 II, C55-250 IS STM nie licząc 2 szkieł m42. Kierując się na system Olka myślałem nad 17/1.8 lub 25/1.8 oraz tele 40-150/4-5.6. Fuji raczej odpada ze względu właśnie na brak odpowiedniego tele. Jest to obiektyw "must have" jak dla mnie a nie chcę kierowanego do amatorów 50-230 ze światłem 6.7 na dłuigim końcu. To jakieś nieporozumienie. Z kolei 55-200 zabija ceną.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •