Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: Zmiana body. 80d czy 6d ?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Mam 80D i zdecydowanie nie narzekam na AF. A prócz landszaftów fotografuję też ptaki w locie. Ponadto bardzo dużo w tym wypadku zależy od szkła.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    ... no. UWA - czym zastąpisz tego 10-18?

    Masz natomiast rację, stare szkła analogowe mogą być tanie.
    Przecież w temacie UWA w pełni się zgadzam. U mnie dożywocie ma 17-40/4, ale tylko dlatego, że używam go średnio raz w roku, jednak to ciężki, pancerny kloc i na dodatek sporo droższy.

    Do portretu nie myślałem o analogach. Na FF można się bawić tanio i przyjemnie szkłami:
    50/1,8 - na cropie najbliżej 35/1,4
    85/1,8 - na cropie 50/1,2
    135/2 - na cropie 85/1,2
    200/2,8 - na cropie 135/2

    Jak widać, cropowe ekwiwalenty są sporo droższe, niektóre nawet ładnych kilka razy, a obrazki z nich raczej nie będą lepsze.
    Jaśniejsze szkła w ogóle nie maja cropowych odpowiedników.

    Starość korpusu też w niczym nie przeszkadza, można żyć nawet z AF z pierwszej piątki i wyciąganie 4EV z cienia też nie jest niezbędne.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    @fret Ty chyba młody jesteś? ;-)

    Zerknij z jakich lat są te szkła. Typowe analogowe projekty. No i jak one się mają do szklarni z tematu wątku ? Przecież widać że w budżecie kolegi raczej nie ma miejsca na taką szklarnię poza 85. Wydaje mi się, że zaczynasz spór o wyższości FF nad APSC. Ja w niego nie wchodzę ;-) Widzimy jaka jest szklarnia w 1 poście. Kupno 80d załatwia temat. Kupno 6d pociąga wymianę kolejnych szkieł. Policz różnicę i nie mów że będzie taniej. Będzie drożej i ciężej i z drastycznie gorszym AF. A że są tacy, którzy focą manualnie..... o filmach i komforcie obsługi nie wspominając. Live view ze sprawnym AF gdzie dotykiem robisz foty - genialne. I wiem, że wszyscy, którzy tego nie mają mowią, że nie potrzebują... do czasu ;-)

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar sniper88
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 155

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Sam przesiadłem się z 60d na 6d, po drodze długo rozważając 80d i powiem tak: 6d jest gorszym aparatem ale robi lepsze zdjęcia.
    Głównie cykam fotki z podróży i krajobrazy, więc zarówno możliwość wyciągania detali z cieni jak i jakość obrazka na wysokich iso są w 6d nieocenione. Do tego zamieniłem mydlaną Sigmę 10-20 na moim zdaniem bardzo fajny 17-40 więc cieszę się z tej przesiadki, ALE
    - jak cholera brakuje mi gibanego LCD
    - widząc jak działa synchronizacja z apką przez Wifi - chciałbym Bluetooth dla szybszego nawiązywania połączenia (80d go ma)
    - wymiana szkieł kosztuje
    - jeśli lubisz dłuższe ogniskowe, to raz, że musisz je sobie kupić, a dwa że musisz je potem nosić. A w porównaniu ze szkłami na cropa trochę ważą.
    - AF nie jest lepszy niż w 60d, a rozmieszczenie punktów jest wręcz gorsze. Jedynie centralny działa wyraźnie lepiej w ciemności
    - wizjer w 6d może jest odrobinę większy, ale ten z 80d ma możliwość wyświetlania linii siatki itd - chyba wolałbym drugą opcję


    Tak więc jeśli lubisz swoją szklarnię, a jakość obrazka z 60d była dla Ciebie w porządku, to poszedłbym w 80d - na pewno jest przyjemniejszy w użytkowaniu niż 6d. Ale jeśli zależy Ci głównie na jakości obrazka i jesteś gotów poświęcić dla niej dodatkowe fundusze na wymianę szkieł, wszystkie umilające życie ficzery i AF z 80d, to 6d będzie lepszym wyborem.
    WWW | 500px | IG
    Semper in altum

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ja od wielu znajomych ptasiarzy słyszałem, że mieli problemy z AF w 7d2
    A ja z kolei nie słyszałem, ale widziałem/używałem/używam i nie miałem dotąd canona z lepszym AF

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez sniper88 Zobacz posta
    Sam przesiadłem się z 60d na 6d, po drodze długo rozważając 80d i powiem tak: 6d jest gorszym aparatem ale robi lepsze zdjęcia.
    Głównie cykam fotki z podróży i krajobrazy, więc zarówno możliwość wyciągania detali z cieni jak i jakość obrazka na wysokich iso są w 6d nieocenione.
    ...
    Tak więc jeśli lubisz swoją szklarnię, a jakość obrazka z 60d była dla Ciebie w porządku, to poszedłbym w 80d - na pewno jest przyjemniejszy w użytkowaniu niż 6d. Ale jeśli zależy Ci głównie na jakości obrazka i jesteś gotów poświęcić dla niej dodatkowe fundusze na wymianę szkieł, wszystkie umilające życie ficzery i AF z 80d, to 6d będzie lepszym wyborem.
    Akurat bardzo duże możliwości wyciągania z cienia, dynamika i niskie szumy, przynajmniej do ISO1600 to kluczowe cechy nowej matrycy z Canona 80D. Myślę, że w tym wypadku przewaga FF będzie głównie w uzyskiwaniu małej GO, jeśli ktoś tego tak bardzo potrzebuje.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    ... Wydaje mi się, że zaczynasz spór o wyższości FF nad APSC...
    Zostańmy przy tym, że Ci się wydaje. Ja jestem po prostu zwolennikiem wybierania sprzętu do konkretnych potrzeb. Wszelkie uogólnienia, to tylko kwestia gustu, czyli bicie piany. Kupno 80d nie załatwia sprawy tak samo jak nie załatwia jej kupno 6d, jeśli nie wiemy jakie zdjęcia robi pytąjący i jakie chce robić w najbliższej przyszłości. W zasadzie, takie wątki, żeby miały sens, to powinny się zaczynać właśnie od pokazania zdjęć jakie autor robi teraz i jakie chciałby robić. Jeśli problem polega na tym, że autor chce po prostu zmienić aparat na bardziej nowoczesny model, to oczywiście 80d będzie świetnym wyborem

  8. #18

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zostańmy przy tym, że Ci się wydaje. Ja jestem po prostu zwolennikiem wybierania sprzętu do konkretnych potrzeb. Wszelkie uogólnienia, to tylko kwestia gustu, czyli bicie piany....
    A to teraz już mi sie nie wydaje .... Autor dość jasno sprecyzował swoje potrzeby i jak sam twierdzisz możesz się do nich odnieść ale wolisz podejście ideologiczne Podyskutjemy o faktach ?


    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    Dla lepszego AF, .... .
    Czy tą potrzebę spełinia 6D - zdecydowanie i w całej możliwej rozciągłości nie. Przepaść.


    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    generalnie nowszego softu.
    Tu również zwycięża 80d.

    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    ... wyższego ISO ...
    Tu biorąc dosłownie wygrywa bezdyskusyjnie 6D. Natomiast jak się okazuje możliwość wyciagania detali z cieni w 80D jest zaskakująco dobra. Niektózy udowadniają, że lepsza niż z 6d2 ale ok wygrywa FF.

    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    nie mam ciśnienia na pełną klatkę

    To chyba jasno mówi o co kaman

    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    tamron 17-50 vc, canon 50mm 1.8 stm, canon 10-18 stm, tamron 70-300 vc oraz canon 60mm macro ale on jest pierwszym do sprzedaży, ewentualnie zmiany na 85mm 1.8. Z góry dzięki za pomoc.
    No i tu ile trzeba dołożyć aby kupić jasnego zooma i UWA do pełnej klatki? W sumie ten stary 6d z wymianą szkieł wyjdzie dwa razy tyle ile 80d (pi razy drzwi oczywiście).

    Tak więc jeśli @fret piszesz, że polecasz sprzęt pod potrzeby to przeczytaj je najpierw, będzie łatwiej dyskutować

    A co do kwestii, który aprat robi lepsze zdjęcia to ja ciagle i niezmiennie stoję na stanowisku, że zdjęcia to robi fotograf


    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    A ja z kolei nie słyszałem, ale widziałem/używałem/używam i nie miałem dotąd canona z lepszym AF
    Jak najbardziej możesz mieć rację, ja absolutnie tego nie neguję. Ja tylko napomknąłem o ptasiarzach, a znam ich kilku, którzy zamienili 7D2 z tego powodu, ale miałem na myśli zdjęcia nieco innego rodzaju niż te w Twojej galerii, jeśli one są reprezentatywne. Tak więc spokojnie możemy pozostać przy tezie, że 7D2 ma świetny AF
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 20-02-2018 o 00:05
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar cube013
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Nie spodziewałem się, że wątek tak się rozwinie :-) Generalnie wniosek jest taki że w moim przypadku najlepszym wyborem będzie 80d ale .... niech jeszcze trochę potanieje.... :-) Poczekam, tym bardziej, że raczej kolosalnej różnicy w porównaniu do mojego 60d się nie spodziewam. Jeszcze raz wielkie dzięki.

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Też przez chwilę myślałem o 6D, ale więcej rzeczy - w moim przypadku - przemawia za 80D lub 70D. Nie będę ukrywał że też cena całego "zestawu".

    Canon 80D vs Canon 6D Detailed Comparison - tutaj wyraźnie widać techniczną przewagę 80D (w liczbie ficzerów, bajerów, etc.). Specyfikacja 80D jest świetna, body to jest jakby nie patrzeć dużo nowsze. Ale tak jak pisze sniper88 jakość obrazka (chyba) jest ważniejsza ( sensor 6D jest 2,6 raza większy przy nieco mniejszej rozdzielczości), oczywiście wszystko będzie zależeć od tematyki foto. i użytych szkieł...

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •