Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Canon 6D mkII brak synchronizacji z lampami

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon 6D mkII brak synchronizacji z lampami

    Nic to nie dało, natomiast zauważyłem inną rzecz, YN565 zupełnie wariuje, natomiast YN500 jeżeli nie wprowadzam korekcji błysku to działa poprawnie, wprowadzenie jakiejkolwiek korekcji powoduje losowe naświetlanie obiektu, ponadto ikonka korekcji błysku (przy innym ustawieniu niż 0) na wyświetlaczu aparatu cały czas miga pokazując na zmianę lampę z ustawioną wartością korekcji z obrazkiem kiedy korekcja jest ustawiona na 0.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Canon 6D mkII brak synchronizacji z lampami

    Dziwnie te lampy testujesz. Czemuż f/1,8 a ISO 2000?! Może wykraczasz poza zdolność lampy do ekspozycji przy tak napiętych parametrach? Lampa ma ograniczoną zdolność do generowania ultrakrótkich błysków. Spróbuj przetestować, jak to działa, przy ISO 400 i f/5,6. Weź pod uwagę, że przy błysku bezpośrednim i pomiarze TTL byle jaki mały, a silny, odblask w kadrze- ogłupia pomiar światła. Lepiej testuj lampę odbijając światło od sufitu i przy pomiarze integralnym dla lampy. Przy ISO 2000 i f/1,8 to pewnie i bez lampy masz w tym pomieszczeniu prawidłową ekspozycję, więc jak lampa błyśnie nawet najkrótszym błyskiem, to przepali, a jak układ dojdzie do wniosku, że ma nie błysnąć, to będzie Ci się wydawało, że niedoświetliła.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 11-03-2018 o 15:18
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon 6D mkII brak synchronizacji z lampami

    Ostatecznie przygoda zakończyła się na zakupie YN-658III, sprawdziłem również poprzedni model YN-658II oraz YN-600II. Z żadną nie było takich problemów jak z poprzednio opisanymi lampami, aczkolwiek czasem pojawiały się drobne różnice w naświetleniu w przypadku 600 i 568II, natomiast w przypadku YN-658III ciężko przyczepić się do czegokolwiek, lampa pracuje zaskakująco równo jeśli chodzi o siłę błysku jak i barwę. Jest to chyba jeden z najświeższych modeli YN, który na pewno pojawił się już po premierze 6dII.

    --- Kolejny post ---

    Czeski błąd, oczywiście chodzi o lampę 568, a nie (658)

  4. #14

    Domyślnie Odp: Canon 6D mkII brak synchronizacji z lampami

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    Ostatecznie przygoda zakończyła się na zakupie YN-658III, sprawdziłem również poprzedni model YN-658II oraz YN-600II. Z żadną nie było takich problemów jak z poprzednio opisanymi lampami, aczkolwiek czasem pojawiały się drobne różnice w naświetleniu w przypadku 600 i 568II, natomiast w przypadku YN-658III ciężko przyczepić się do czegokolwiek, lampa pracuje zaskakująco równo jeśli chodzi o siłę błysku jak i barwę. Jest to chyba jeden z najświeższych modeli YN, który na pewno pojawił się już po premierze 6dII.

    --- Kolejny post ---

    Czeski błąd, oczywiście chodzi o lampę 568, a nie (658)
    Hej mam dokładnie ten sam problem... czyli u Ciebie rozwiązała sprawa zakupu kompletnie nowej lampy? Problemy się skończyły? Mam lapmę YN468-II i robi dokładnie to samo

  5. #15

    Domyślnie Odp: Canon 6D mkII brak synchronizacji z lampami

    Witam.

    A co u Kolegów z oświetleniem wspomagającym AF. Mam 580EXII i wszystko OK. Z YN-600EX-RT nie działa?

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon 6D mkII brak synchronizacji z lampami

    w chińczykach wspomaganie nie działa podobnie jak w wyzwalaczach Navigator X quadralite

    na 6dmk1 wszystko jest OK.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •