Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 99

Wątek: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

  1. #81
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Sigma oprócz 9 szkieł z "dospawanym adapterem" ma zaoferować 1-2 szkła natywne FE (105 mm i ....? (Nie pamiętam)), zapowiedziano je razem z 9-ma lustrzankowymi szkłami.

    Co do "skopanego bagnetu", nie wiem czy jest to możliwe Natomiast chciałbym, żeby C i N w bezlusterkowcach też miały "skopane bagnety" F i EF

  2. #82
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez marmor_ns Zobacz posta
    Nie miałem na myśli czasów analogu. Miałem na myśli to że jeśli ktoś tworzy fotografie to zarówno Sony A7ii jak i starym Canonem 5d mki osiągnie porównywalne rezultaty. Nawet w formacie 60x40, który najbardziej lubię. Oczywiście nowa puszka to usprawnienia ale mam wątpliwości czy umożliwi ona zrobienie lepszej fotografii. Oczywiście nie mówię tutaj że mamy fotografować starym sprzętem. Ale zanim go zmienimy to poznajmy ten co mamy bo nowy nie da nam lepszych fotografii, może tylko bardziej ostre zdjęcia.
    Dokładnie. A odpowiedź na tak postawione pytanie jest natychmiastowa i prosta - nie.
    Widzisz, ja im dłużej zajmuję się fotografią tym wyraźniej widzę że wartość artystyczna zdjęcia praktycznie nie zależy od jakości. Widziałem kiedyś wystawę zdjęć norweskiego fotografa robione prehistorycznym już Canonem d30 o rozdzielczości matrycy o której lepiej tu nie wspominać żeby ktoś nie zemdlał z przerażenia . Były to zdjęcia o boku ok. 1m i opad szczęki wywoływały u mnie i u wielu osób.
    Niestety mam wrażenie że zafiksowanie na technice prowadzi u wielu obecnych fotografów do kompletnego uwiądu twórczego (pośrednio tak się stało też ze mną).
    Ironia losu sprawiła że powróciłem do właściwych proporcji poprzez fotografię komórką. To pozwoliło mi się skupić na podstawach czyli kadrze i kompozycji a nie pierdołach w postaci liczby pikseli czy ostrości obiektywu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dokładnie. A odpowiedź na tak postawione pytanie jest natychmiastowa i prosta - nie.
    Widzisz, ja im dłużej zajmuję się fotografią tym wyraźniej widzę że wartość artystyczna zdjęcia praktycznie nie zależy od jakości. Widziałem kiedyś wystawę zdjęć norweskiego fotografa robione prehistorycznym już Canonem d30 o rozdzielczości matrycy o której lepiej tu nie wspominać żeby ktoś nie zemdlał z przerażenia . Były to zdjęcia o boku ok. 1m i opad szczęki wywoływały u mnie i u wielu osób.
    Niestety mam wrażenie że zafiksowanie na technice prowadzi u wielu obecnych fotografów do kompletnego uwiądu twórczego (pośrednio tak się stało też ze mną).
    Ironia losu sprawiła że powróciłem do właściwych proporcji poprzez fotografię komórką. To pozwoliło mi się skupić na podstawach czyli kadrze i kompozycji a nie pierdołach w postaci liczby pikseli czy ostrości obiektywu.
    Wrzucasz do "jednego worka" dwie sprawy.

    Prawdą jest że pomysł na zdjęcia (ujęcie, kadr, światło, ....) są kluczowe.
    Przy czym w różnych dziedzinach fotografii co innego wypływa na emocje widzów

    Jakość techniczna zdjęć (rozdzielczość, szczegółowość, ostrość, mikrokontrast, dynamika, ....) to ważna sprawa.
    Są tematy fotograficzne i ich prezentacje które "nie potrzebują" wyśrubowanej jakości technicznej (ale jej istnienie nie przeszkadza)
    Ale są takie tematy i ich prezentacje które bez jakości technicznej "nie istnieją"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-03-2018 o 05:59
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #84
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Niestety mam wrażenie że zafiksowanie na technice prowadzi u wielu obecnych fotografów do kompletnego uwiądu twórczego...
    Zgadzam się z Tobą niestety. Od kiedy każde moje zdjęcie (wystawiane na sprzedaż przez stocki), ocenianie jest pod względem kompozycyjnym, technicznym i prawnym, to podczas fotografowania cały czas "monitoruję te parametry". Od nich często zależy potencjalny sukces sprzedaży - jest on niekoniecznie związany z dobrym kadrem...

  5. #85
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    @Macios - stocki temat rzeka, sam na Shuter.. coś wstawiłem ale po roku czasu zarobiłem $35 więc to nie dla mnie. Tam wszystko zależy od sprawdzającego, czasem zdjęcie przejdzie, czasem to samo nie.

  6. #86
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale są takie tematy i ich prezentacje które bez jakości technicznej "nie istnieją"

    jp
    Ale ja to całkowicie rozumiem i wiem o tym. Rzecz jednak zmienia się gdy mówimy o fotografii amatorskiej. Moim zdaniem dążenie do perfekcji technicznej zasłoniło ludziom zupełnie sens fotografii jako sztuki. Większość tych ostrych i perfekcyjnie dopracowanych w programach graficznych zdjęć przedstawia niewielką wartość artystyczną. Wręcz odnoszę wrażenie, że niektorzy jedyne na czym się skupiają to właśnie na technice, a pasjonat przecież ma wybór. Nie ma tu przecież musu jakości i to jest piękne jednak zafiksowanie na pikselach, rozpiętości tonalnej, ostrości etc. gdzieś gubi rzeczy elementarne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale są takie tematy i ich prezentacje które bez jakości technicznej "nie istnieją"
    Ale ile jest takich "tematów i ich prezentacji", przy których 5D3, 5D4 lub 5Ds z zapiętymi eL-kami okażą się na tyle nieużyteczne, że warto zamienić je na A73, A7R2 lub A7R3

  8. #88
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Ale ile jest takich "tematów i ich prezentacji", przy których 5D3, 5D4 lub 5Ds z zapiętymi eL-kami okażą się na tyle nieużyteczne, że warto zamienić je na A73, A7R2 lub A7R3
    Coraz więcej
    A7 III z 135L i 85L, działanie AF dla mnie bajer
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=QfFxbFJ9jdM
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  9. #89
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    działanie AF dla mnie bajer
    Dla mnie też, ale sprawność tego adaptera robi wrażenie.

    Na statywie przy ujęciach o tak małej dynamice wydaje się być O.K.

    Moje wątpliwości budzi jednak poręczność zestawu A73 + obiektywy Canon EF 85/1,2L, 135/2,0L czy któraś Sigma Art z ręki i przy większej dynamice scen.

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    Coraz więcej
    A7 III z 135L i 85L, działanie AF dla mnie bajer
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=QfFxbFJ9jdM
    Wow... robi wrażenie. Ciekawe, jak dobrze trzyma się oka ten AF.

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •