Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 99

Wątek: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Polecam filmik dla osób niezorientowanych, coby się w tą marketingową pułapkę Mpx zapędzić nie dali: https://youtu.be/UCaZt5ndRW0 . A jak ktoś się upiera, jest krótkowidzem i ogląda większy wydruk z odległości 15cm, to radą na tę przypadłość są okulary.
    wiediałem że to jednak nie będą billboardy, no to pozostaje już tylko ten temat z Andreasem ale to nie jest prosty temat.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Kostrzyn nad Odrą
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    generalnie zajmuje się makrofotografią i fotografią mikroskopową, dodatkowo czasem portret, widoczki i timelapsy

    za Sony przekonuje mnie uniwersalność tego body - chce podpiąć MP-E 65mm canona, jakieś manualne obiektywy do portretu - podoba mi się opcja w LV do manualnego ostrzenia...

    Dodatkowo przekonuje mnie zakres tonalny no i organoleptycznie mam wrażenie, że jednak A7 RII wyrzuca ostre fotki...

    5D MKII MKIII -> dla mnie to praktycznie to samo poza AF lepiej już jest z IV, ale to już spora kasa...

    w Canonie brakuje mi rozwoju innowacji ciągle klepanie tego samego chyba zaczyna mnie już irytować
    www.makropasja.pl <-moje forum poświęcone makrofotografii
    Youtube kanał

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez pu5z3k Zobacz posta
    Canonie brakuje mi rozwoju innowacji ciągle klepanie tego samego chyba zaczyna mnie już irytować
    Ale to już wszyscy dochodzą do granicy możliwości "rozwoju produktu" i nic nowatorskiego nie następuje.
    Tylko wyciskanie kasy w tego co mają i odgrzewają po raz kolejny...kolejny.
    Sony dołączyło później i chce zabłysnąć, ale już im spada para pod kotłem.
    Słowem stagnacja.
    Może nowe matryce, może bezlustra...bo obiektywy niewiele się różnią od dziewiętnastowiecznych.
    Miałem kiedyś S miałem Px, zostanę z canonem 5D2 jak długo się da i nie będę go zmieniał.
    Najwyżej uzupełnię jakimś małym cropem ?? Bo dużego cropa to już mam.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 20-02-2018 o 14:39

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Kostrzyn nad Odrą
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    RobertON - dzięki za tą wiadomość i zupełnie się z Tobą zgadzam - dlatego to taki ciężki orzech dla mnie i sam nie wiem..

    btw, pozdrawiam kolegę z okolicy ;-)
    www.makropasja.pl <-moje forum poświęcone makrofotografii
    Youtube kanał

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Trzeba zdefiniować własne/swoje potrzeby, co lubimy fotografować i jak to prezentujemy.

    Sony z konsekwencją rozwija bezlusterkowce zarówno APS-C jak i FF z tym samym bagnetem.
    W ramach serii A7 rozwija 3 typy body :
    - ogólnego zastosowania A7
    - dużej czułości A7S
    - dużej rozdzielczości A7R
    jest już A7R3, "za chwilę" będą A7M3 oraz A7S3 .

    Pod te zastosowania/body trzeba dobierać odpowiednie obiektywy by miało to sens

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #26
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W ramach serii A7 rozwija 3 typy body :
    - ogólnego zastosowania A7
    - dużej czułości A7S
    - dużej rozdzielczości A7R
    jest już A7R3, "za chwilę" będą A7M3 oraz A7S3 .
    I to jest informacja dla, której warto czytac.
    5D
    M50

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...

    Sony z konsekwencją rozwija bezlusterkowce zarówno APS-C jak i FF z tym samym bagnetem.
    ...
    Drobny problem polega na tym, że bagnet był robiony pod APS-C.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Drobny problem polega na tym, że bagnet był robiony pod APS-C.
    Obiektyw z bagnetem E podpinasz pod body z matrycą FF lub matrycą APS-C.
    Jakie pokryje pole zależy od typu obiektywu/matrycy i/lub wybranego sposobu pracy

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-02-2018 o 18:52
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #29
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ..
    Jeśli się zdecydujesz to sprzedaj wszystkie szkła i przejdź na obiektywy FE a więc fotografowanie bez żadnych przejściówek.
    Tylko wtedy wykorzystasz w pełni cały potencjał A7R2/3.
    Stosowanie obiektywów które np. nie były projektowane dla matryc o dużym Mpix lub np. do AF fazowego i jednocześnie AF kontrastu to marnowanie szansy.
    Nikt nie wykorzystuje CAŁEGO potencjału body (A7 i innych). Nie ma zakazu by używać aparatu np w manualu (mam na myśli AF). Są ludzie, którym się nie spieszy przy fotografowaniu (krajobraz?) i można wtedy spokojnie używać AF z przejściówkami.
    Ale zacytowałem ten fragment ze względu na kopiowanie złotych myśli PR-owców. No naprawdę, optyka od stuleci jest projektowana. I to norma, że jest dązenie do tego by była ona ostrzejsza (z małymi wyjątkami gdzie ważniejsze były inne cechy). To współgra z postępem dawniej w coraz lepszych emulsjach, a teraz matrycach.
    Co do projektowania obiektywów pod AF - owszem, chodzi o to by łatwiej było przesuwać grupy soczewek, ale to się stało priorytetem od samego początku szkieł z AF. Szkła Sony działają lepiej z body Sony ze względu na komunikacje body - obiektyw (mam na myśli procesory, oprogramowanie), a nie dlatego, że szkła Sony sa konstruowane pod te dwa rodzaje AFu (jeśli sa konstruowane - to maja na myśli chipy w szkle, a nie optykę). Szkła canona też sa projektowane pod AF.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Drobny problem polega na tym, że bagnet był robiony pod APS-C.
    Niestety to nie jest drobny problem, tylko big problem. I dlatego Canon z Nikonem mogą zaproponować coś ciekawszego niż Sony z tym ograniczeniem. Niedługo się to okaże. Tzn to że będą miały większe średnice bagnetu.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Obiektyw z bagnetem E podpinasz pod body z matrycą FF lub matrycą APS-C.
    Owszem. Ale jeśli jest mała średnica to jest gorzej z telecentrycznością. Przy tele i standardzie nie ma problemu, ale przy szerokich kątach - z rogami jest gorzej.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-02-2018 o 21:38
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nikt nie wykorzystuje CAŁEGO potencjału body (A7 i innych). Nie ma zakazu by używać aparatu np w manualu (mam na myśli AF). Są ludzie, którym się nie spieszy przy fotografowaniu (krajobraz?) i można wtedy spokojnie używać AF z przejściówkami.
    Ale zacytowałem ten fragment ze względu na kopiowanie złotych myśli PR-owców. No naprawdę, optyka od stuleci jest projektowana. I to norma, że jest dązenie do tego by była ona ostrzejsza (z małymi wyjątkami gdzie ważniejsze były inne cechy). To współgra z postępem dawniej w coraz lepszych emulsjach, a teraz matrycach.
    Co do projektowania obiektywów pod AF - owszem, chodzi o to by łatwiej było przesuwać grupy soczewek, ale to się stało priorytetem od samego początku szkieł z AF. Szkła Sony działają lepiej z body Sony ze względu na komunikacje body - obiektyw (mam na myśli procesory, oprogramowanie), a nie dlatego, że szkła Sony sa konstruowane pod te dwa rodzaje AFu (jeśli sa konstruowane - to maja na myśli chipy w szkle, a nie optykę). Szkła canona też sa projektowane pod AF.
    Niestety to nie jest drobny problem, tylko big problem. I dlatego Canon z Nikonem mogą zaproponować coś ciekawszego niż Sony z tym ograniczeniem. Niedługo się to okaże. Tzn to że będą miały większe średnice bagnetu.

    Owszem. Ale jeśli jest mała średnica to jest gorzej z telecentrycznością. Przy tele i standardzie nie ma problemu, ale przy szerokich kątach - z rogami jest gorzej.
    Stosowanie obiektywów które np. nie były projektowane dla matryc o dużym Mpix lub np. do AF fazowego i jednocześnie AF kontrastu to marnowanie szansy.
    Czyli co w tym zdaniu jest nieprawdziwe ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •