Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

  1. #21
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    źle to ująłem, teraz w abonamentach jest często zniżka np, 5 zeta za zgodę na rożne tam marketingowe bzdety, i ja w tym kontekście ze ludzie za te 5 zeta zgodzą się na wszystko
    nie mam czegos takiego w NL wiec nie wiem jak to dziala. na pewno nie dziwia mnie takie oferty :/

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    chodzi mi o to, że może będzie taka bateria , która w przypadku bycia w zasięgu wi-fi -odezwie się, dzięki czemu można będzie zlokalizować miejsce jej przebywania-tak jak teraz kradzione Iphony/Ipody przesyłają zdjęcia na chmurę prawdziwego właściciela , dzięki czemu niektóre rzeczy udało się odzyskać, zresztą one maja namierzanie wbudowane w urządzenie
    wifi w baterii wymagaloby oczywiscie nadajnika (to akurat da sie zrobic) ale oznaczaloby wyrazny spadek trwalosci (szczegolnie w kontekscie lezakowania) i ograniczylo rozwiazanie do sieci bezhaslowych. takich od roku 2010 to nie ma

    z innych metod komunikacji sa "Blutacze" (maly zasieg) i NFC (jeszcze mniejszy)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    na razie nie wynika ale może zrobią takie co zasygnalizują miejsce użycia
    nie przejdzie w Europie. malo tego, w wielu krajach z miejsca zostanie zdelegalizowane.

    ochrona prywatnosci

    i to nie jest pitolenie dla pitolenia. o to sa ostre batalie prawne

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    taki fjuczer, teraz dostaje maila ze się logowałem na drugim krańca świata(w razie gdybym to był nie ja)a mógłbym dostawać info ze mój aparat właśnie się uaktywnił w miejscu XY
    dostajesz mail od uslugi, technicznie rzecz biorac nawet niezwiazanej z konkretnym urzadzeniem (chyba ze masz apple'a tam wszystko jest zespawane ze soba i hermetycznie odgrodzone plotem pod napieciem od wszelkiej normalnosci). ale to nadal jest usluga, nie zadne urzadzenie. de facto to ta usluga (software) jest od zera zaprojektowana pod katem dzikiego data minigu.

    elektronika azjatow, w szczegolnosci Japonczykow i w szczegolnosci w aparatach to sa embeddy. software jest minimalny, skrojony pod urzadzenie i co najwyzej jest jakies minimalne API (do odczytania sobie licznika). o warstwie uzytkowej typu osoby trzecie dodajace funkcje (appsy) nie ma nawet mowy. nawet Playstation w swoich mydelniczkach A7 gdzie zdaje sie jakies appsy dzialaja, ogranicza to wszystko tylko i wylacznie do wlasnego kodu. czyli taki w sumie embed, tylko instalka daje opcje wyboru modulow opcjonalnych

    miedzy embeddami a takimi systemami z appsami jest przepasc za to w odroznieniu od komorki czy tabletu, aparat sie nie zawiesi. ani nie udostepni golych zdjec jakiemus pryszczatemu nastolatkowi z nadmiarem wolnego czasu w Mongolii
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 07-02-2018 o 17:34
    www albo tez flickr

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    w aparatach gps staje sie norma jaki problem tak synchronizować aparat by po zgodzie właściciela przekazywał na maila informacje gdzie był odpalany
    ewentualnie by było jak z aple , tam jest taka usługa zlokalizuj mój sprzęt
    i tak powoli idzie to w tym kierunku, tak myślę
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Przyjdzie czas, kiedy organizację przestępczą "Google" rozwalimy jak kiedyś koncerny ropy, węgla, stali i kolei żelaznych.
    Google zbiera dane z telefonu typu kiedy wysiadamy z samochodu, idziemy, biegniemy, itd. nawet kiedy wifi jest wyłączone i telefon jest w "airplane mode".
    Dlatego wolę Apple, które jest mniej totalitarne i zatrudnia mniej radykalnych imigrantów.

    Tucker: Google Spies Through Your Phone | The Daily Caller

    Nawet jak zostawię telefon w domu Honda i tak wie gdzie jestem w każdej chwili.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Dlatego wolę Apple, które jest mniej totalitarne i zatrudnia mniej radykalnych imigrantów.
    Też zbierają dane, tylko ich nie monetyzują na razie. Zapewne czekają na lepszy sposób zarabiania na nich niż reklamy.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    cały czas mamy wybór -korzystać 4free/dla wygody i pozwalać firmom na tym zarabiać , albo płacić za usługi nie zgadzając się na monitorowanie
    tylko ze każdy z nas dobrowolnie wyzbył się prywatności kupując tel komórkowy
    ale z komórką przy uchu tez można walczyć z systemem
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #26

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Macie rację, że każdy z nas podjął decyzję. Teoretycznie mamy wybór i możemy nie używać "ułatwiaczy" życia. W praktyce już trudno bez tego żyć.
    Co do tego 5 zł tańszego abonamentu za zgody na marketing, to działa tak, że dana sieć buduje sobie bazę klientów, którzy się zgodzili i potem można sobie wykupić na przykład smsy reklamowe z geolokalizacją, czyli na przykład za nie wiem 30 gr od sms reklamodawca wysyła smsy do wszystkich znajdujących się przy placu zbawiciela, że jest promo na pączki za rogiem. To tylko przykład, ale słyszałem, że tak to działa i to nagabywanie jest całkiem legalne, no bo właśnie właściciele numerów podpisali zgody.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez vincenty Zobacz posta
    Macie rację, że każdy z nas podjął decyzję. Teoretycznie mamy wybór i możemy nie używać "ułatwiaczy" życia. W praktyce już trudno bez tego żyć.
    Co do tego 5 zł tańszego abonamentu za zgody na marketing, to działa tak, że dana sieć buduje sobie bazę klientów, którzy się zgodzili i potem można sobie wykupić na przykład smsy reklamowe z geolokalizacją, czyli na przykład za nie wiem 30 gr od sms reklamodawca wysyła smsy do wszystkich znajdujących się przy placu zbawiciela, że jest promo na pączki za rogiem. To tylko przykład, ale słyszałem, że tak to działa i to nagabywanie jest całkiem legalne, no bo właśnie właściciele numerów podpisali zgody.
    Nie wiem jak w innych sieciach, ale w Play na pewno za te 5zł zgadza się (albo przynajmniej tak było kiedyś) tylko na reklamę od Play'a nie od innych firm.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    cały czas mamy wybór -korzystać 4free/dla wygody i pozwalać firmom na tym zarabiać , albo płacić za usługi nie zgadzając się na monitorowanie
    No właśnie nie ma takiego wyboru. Wybór jest inny: korzystać 4free i pozwalać zarabiać firmom na reklamach (G) lub płacić za usługi i reklam nie oglądać, ale nadal być monitorowanym (A).

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    a ci na pingwinku chyba nie są tak szpiegowani, prawda?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    a ci na pingwinku chyba nie są tak szpiegowani, prawda?
    Myślałem, że chodzi o komórki. Są co prawda też komórki z pingwinkiem, ale to margines.
    Jeśli chodzi o PC, to tak jest jeszcze taki wybór.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    no w komórkach nie masz wyboru bo każdy chce i dusze zaprzeda
    choć pamiętam ze jak x lat temu się pojawiły pierwsze HTC, to sobie sformatowałem fona i wgrałem jakiś zewnętrzny soft dorzucając tylko co co chciałem room to się chyba nazywało
    aczkolwiek dostawca sieci i rak rulezz
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 09-02-2018 o 17:29
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •