Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Sugerujesz, że canon wchodzi w Big Data?
    teraz kazdy jest w Big Data, poza osiedlowym slusarzem.

    ale tak serio... moze i sa jakies zalety takiego odcisku palca z punktu widzenia uzytkownika. podobnie jak rozpoznawania twarzy itd. itp. ale nie oszukujmy sie, naprawde, ze glowna przeslanka przy ich dodawaniu jest wygoda uzytkownika. umowmy sie, ze korelacja pomiedzy tym, ze Apple jest najwiekszym dostawca odciskow palcow dla FBI i tym, ze rzad USA w kazdy mozliwy sposob wspomaga jego pozycje, jest nieprzypadkowo mocno dodatnia...
    www albo tez flickr

  2. #12

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    t umowmy sie, ze korelacja pomiedzy tym, ze Apple jest najwiekszym dostawca odciskow palcow dla FBI i tym, ze rzad USA w kazdy mozliwy sposob wspomaga jego pozycje, jest nieprzypadkowo mocno dodatnia...
    Źródło? Zdawało mi się, ze odciski są jedynie lokalnie magazynowane. (https://support.apple.com/pl-pl/HT204587)

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Źródło? Zdawało mi się, ze odciski są jedynie lokalnie magazynowane. (https://support.apple.com/pl-pl/HT204587)
    no i?


    podpowiedz: jesli API do porownywania odciskow jest wystawione na zewnatrz (a to nie musi byc "tylko" porownywanie, moze byc nawet wyszukiwanie), to miejsce gdzie dane sa przechowywane nie ma przeciez zadnego znaczenia.


    EDIT: jednym z biznesow wchlonietych ostatnio przez Nielsena jest izraleski Havas. firma, ktora generuje statystyki online uzytkownikow (co i jak czesto ogladaja) bezposrednio, z obejsciem jakichkolwiek sieci mobilnych, operatorow i zabezpieczen. i teraz ciekawostka: tylko i wylacznie na podstawie numeru seryjnego baterii w telefonie. okazuje sie, ze kazdy akku Li-On w komorkach ma wlasny, unikatowy, numer seryjny, ktory mobilne przegladarki internetowe oczywiscie ("przypadkiem") przesylaja w zapytaniach HTTP. i kazdy apps lecacy bezposrednio po HTTP. czyli ogromna wiekszosc

    ale dobra no... mozemy sobie opowiadac, ze nic sie nie stalo, Polacy, sa wa bien, i ze wcale nie dostarczamy tysiecy informacji o sobie na codzien... i ze wszelkie karty rabatowe, darmowe appsy itp. to tak... z czyjejs dobroci serca sa...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 05-02-2018 o 16:43
    www albo tez flickr

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Źródło? Zdawało mi się, ze odciski są jedynie lokalnie magazynowane. (https://support.apple.com/pl-pl/HT204587)
    np:

    https://www.techdirt.com/articles/20...ones-too.shtml

    Secure Enclave jest całkiem niezle zabezpieczone ale teoretycznie daje się je atakować wiec Apple też nie musiało wcześniej niczego dawać...

    https://www.blackhat.com/docs/us-16/...-Processor.pdf

    ps. korpo kochają smartfony, chmury i usługi oraz selfiki
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 05-02-2018 o 16:37

  5. #15
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    ale po co cokolwiek lamac czy gdziekolwiek sie dostawac?

    bardzo duzym krokiem jest API tylko i wylacznie dajace dostep do funkcji sprawdzajacej odcisk palca: f(PESEL, plik graficzny z odciskiem) -> TRUE|FALSE|NULL
    a juz kosmicznym skokiem jest wystawiona dla uzytkownika funkcja wyszukujaca f(plik graficzny) -> PESEL|NULL

    zadna z nich nie potrzebuje zadnego udostepniania plikow z odciskami. po co?
    www albo tez flickr

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Jednak trochę róznicy w udostępnieniu odcisków a api sprawdzającego ich poprawność jest.

    Ach i ja daleki jestem od uważania, ze nic się nie dzieje, chciałem tylko uzyskać trochę szczegółów.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no i?


    podpowiedz: jesli API do porownywania odciskow jest wystawione na zewnatrz (a to nie musi byc "tylko" porownywanie, moze byc nawet wyszukiwanie), to miejsce gdzie dane sa przechowywane nie ma przeciez zadnego znaczenia.


    EDIT: jednym z biznesow wchlonietych ostatnio przez Nielsena jest izraleski Havas. firma, ktora generuje statystyki online uzytkownikow (co i jak czesto ogladaja) bezposrednio, z obejsciem jakichkolwiek sieci mobilnych, operatorow i zabezpieczen. i teraz ciekawostka: tylko i wylacznie na podstawie numeru seryjnego baterii w telefonie. okazuje sie, ze kazdy akku Li-On w komorkach ma wlasny, unikatowy, numer seryjny, ktory mobilne przegladarki internetowe oczywiscie ("przypadkiem") przesylaja w zapytaniach HTTP. i kazdy apps lecacy bezposrednio po HTTP. czyli ogromna wiekszosc

    ale dobra no... mozemy sobie opowiadac, ze nic sie nie stalo, Polacy, sa wa bien, i ze wcale nie dostarczamy tysiecy informacji o sobie na codzien... i ze wszelkie karty rabatowe, darmowe appsy itp. to tak... z czyjejs dobroci serca sa...
    większąśc ludzi to kompletnie nie interesuje czy zostawiają za sobą jakis slad czy nie
    zwlaszcza jak przy okazji dostana znizke 5 zeta za "udostepnienie"
    a ci co kumaja to ograniczaja to do minimum i ok
    dla mnie koncepcja jest fajna a jeszcze fajniejszy bylby pomysl, ze skoro mozna sledzic baterie, to sledzmy tez baterie canona w razie kradziezy nie bedzie problemy z odzyskaniem
    czyli w momencie podlaczenia aparatu do komputera automatycznie nanoszone jest polozenia, dla mnie bomba
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #18
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    większąśc ludzi to kompletnie nie interesuje czy zostawiają za sobą jakis slad czy nie
    zwlaszcza jak przy okazji dostana znizke 5 zeta za "udostepnienie"
    wiekszosc azjatyckich menedzerow produktow elektronicznych na perspektywe wlozenia do aparatu czegos za 5 zeta bez absolutnej tego koniecznosci dostaje gesiej skorki i odlicza dni do obowiazkowego sepuku. zeby nie bylo ze po proznicy gadam: sprawdz sobie jaki port USB masz w aparacie (ktora wersja USB), z ktorego to jest roku standard, i co sie wydarzylo w miedzyczasie i tak, roznica miedzy czipem USB 2.0 a USB 3.1 to blizej 5 groszy niz 5 zlotych

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    dla mnie koncepcja jest fajna a jeszcze fajniejszy bylby pomysl, ze skoro mozna sledzic baterie, to sledzmy tez baterie canona w razie kradziezy nie bedzie problemy z odzyskaniem
    czemu dokladnie nie bedzie problemu z odzyskaniem?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    czyli w momencie podlaczenia aparatu do komputera automatycznie nanoszone jest polozenia, dla mnie bomba
    nie rozumiem? z czego to wynika?

    blokada na odcisk palca badz automatyczne rejestrowanie uzytkowania (w EXIF-ie) to co innego niz otagowanie GPS albo udostepnienie w swiat takich informacji. szczegolnie polaczenie dwoch ostatnich (wymagane do zgloszenia gdzie znajduje sie konkretny element) wymaga, przynajmniej w Europie, swiadomego potwierdzenia przez uzytkownika. i to chyba nawet jest uzytkownik w konkretnym momencie, nie wlasciciel
    www albo tez flickr

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    i tak, roznica miedzy czipem USB 2.0 a USB 3.1 to blizej 5 groszy niz 5 zlotych
    Myślę, że w tym przypadku to raczej nie chce im się pisać softu na nowo.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon wypowiada wojnę złodziejom;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    wiekszosc azjatyckich menedzerow produktow elektronicznych na perspektywe wlozenia do aparatu czegos za 5 zeta bez absolutnej tego koniecznosci dostaje gesiej skorki i odlicza dni do obowiazkowego sepuku. zeby nie bylo ze po proznicy gadam: sprawdz sobie jaki port USB masz w aparacie (ktora wersja USB), z ktorego to jest roku standard, i co sie wydarzylo w miedzyczasie i tak, roznica miedzy czipem USB 2.0 a USB 3.1 to blizej 5 groszy niz 5 zlotych
    źle to ująłem, teraz w abonamentach jest często zniżka np, 5 zeta za zgodę na rożne tam marketingowe bzdety, i ja w tym kontekście ze ludzie za te 5 zeta zgodzą się na wszystko
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta


    czemu dokladnie nie bedzie problemu z odzyskaniem
    chodzi mi o to, że może będzie taka bateria , która w przypadku bycia w zasięgu wi-fi -odezwie się, dzięki czemu można będzie zlokalizować miejsce jej przebywania-tak jak teraz kradzione Iphony/Ipody przesyłają zdjęcia na chmurę prawdziwego właściciela , dzięki czemu niektóre rzeczy udało się odzyskać, zresztą one maja namierzanie wbudowane w urządzenie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    nie rozumiem? z czego to wynika?

    blokada na odcisk palca badz automatyczne rejestrowanie uzytkowania (w EXIF-ie) to co innego niz otagowanie GPS albo udostepnienie w swiat takich informacji. szczegolnie polaczenie dwoch ostatnich (wymagane do zgloszenia gdzie znajduje sie konkretny element) wymaga, przynajmniej w Europie, swiadomego potwierdzenia przez uzytkownika. i to chyba nawet jest uzytkownik w konkretnym momencie, nie wlasciciel
    na razie nie wynika ale może zrobią takie co zasygnalizują miejsce użycia

    taki fjuczer, teraz dostaje maila ze się logowałem na drugim krańca świata(w razie gdybym to był nie ja)a mógłbym dostawać info ze mój aparat właśnie się uaktywnił w miejscu XY

    nie wiem , takie gdybanie na kanwie przyszłościowego zabezpieczenia sprzętu
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 07-02-2018 o 16:36
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •