Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

  1. #41
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Może po prostu wypożycz porządne szkło na dwa dni i pozbędziesz się połowy swoich problemów...?
    Co nazywasz porządnym szkłem? Bo raczej potrzebowałbym dwa, chyba że sugerujesz inne rozwiązanie. Tak jak mówiłem, myślę o kupnie 35 2.0, 85 1.8.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    bardzo wazna sprawa
    zadbaj o porządne wifi, żeby mieć dostęp do forum w celu uzyskiwania dalszych wskazówek i porad na bieżąco


    aaaaaa i czy zlecający ci robotę wiedza ze ty nie trybisz trybów?
    Zabawne

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Problemy się dopiero zaczną, bo wypożyczenie szkła na dwa dni kompletnie rozwali 400 złotowy budżet zlecenia.
    Jeśli mówisz o jednym szkle to chyba z kosmosu wziąłeś tą kwotę. 2 szkła, 2 dni to faktycznie, ale trochę ponad tej kwoty. Ale nie rozważam do momentu obejrzenia kościoła takiej opcji.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    no nie..., wszak to STOLYCA (bez urazy)
    za 4 stówki to się foci u mnie ... (na prowincji)
    Nie zaglądam nikomu do kieszeni, ja pilnuję swojej

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Porządne szkło to 24-70L II
    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Co nazywasz porządnym szkłem? Bo raczej potrzebowałbym dwa, chyba że sugerujesz inne rozwiązanie. Tak jak mówiłem, myślę o kupnie 35 2.0, 85 1.8.
    Naprawdę chcesz kupić dwa szkła za ok 3tyś żeby komuś zrobić zdjęcia? Opłaci Ci się to?
    Co do dobrego szkła to zamiast kupna dwóch stałek wypożycz sobie Canona 24-70L II i masz problem obiektywu z głowy. Nie polecam stałek na początek przygody.

  3. #43
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    dokładnie, 24-70 wystarczy, z dwoma możesz się zamotać a jeszcze dodatkowo w stresie upuścić...Wierz mi, jak nie masz doświadczenia w fotografowaniu w kościele, to może się zdarzyć. Trafisz na ostrzejszego księdza, opieprzy cię i będzie po zdjęciach. Wiesz w których momentach lepiej nie latać po kościele ? Tego też proponowałbym się dowiedzieć...

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Cześć przygotowuję się powoli do swojego pierwszego reportażu ślubnego i napotkałem przeszkodę , stąd ten post i prośba o pomoc. Mój sprzęt to C6D, 28-135mm f/3.5-5,6 IS.
    Cześć,

    Jeżeli chcesz robić śluby to sprzedaj to szkło w cholerę. Po taniości kup sobie 50/1.8 STM albo drożej 35/2IS. Tym drugim w zasadzie możesz zrobić cały reportaż.

  5. #45
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    bardzo wazna sprawa
    zadbaj o porządne wifi, żeby mieć dostęp do forum w celu uzyskiwania dalszych wskazówek i porad na bieżąco


    aaaaaa i czy zlecający ci robotę wiedza ze ty nie trybisz trybów?
    Teraz można zrobić taki live na YT. Wtedy na bieżąco może prowadzący zadawać pytania i otrzymać odpowiedzi na chacie

  6. #46
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Porządne szkło to 24-70L II

    Naprawdę chcesz kupić dwa szkła za ok 3tyś żeby komuś zrobić zdjęcia? Opłaci Ci się to?
    Co do dobrego szkła to zamiast kupna dwóch stałek wypożycz sobie Canona 24-70L II i masz problem obiektywu z głowy. Nie polecam stałek na początek przygody.
    Szkło fajne ale ta nowa wersja to póki co zabójstwo cenowe Tu nie chodzi o to czy się opłaca ponieważ chcę się reportażem zajmować. Mam jeszcze czas więc jeszcze nie jedna opcja przyjdzie do głowy, ale zapamiętam twoją radę Odnośnie stałek to i tak sakwy do tego i wszystko bez zbędnego pośpiechu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez af-p Zobacz posta
    dokładnie, 24-70 wystarczy, z dwoma możesz się zamotać a jeszcze dodatkowo w stresie upuścić...Wierz mi, jak nie masz doświadczenia w fotografowaniu w kościele, to może się zdarzyć. Trafisz na ostrzejszego księdza, opieprzy cię i będzie po zdjęciach. Wiesz w których momentach lepiej nie latać po kościele ? Tego też proponowałbym się dowiedzieć...
    Dzięki za radę, ale jak pisałem, sakwy plus mieć plan na zdjęcia w kościele, czyli wiedzieć kiedy jaka ogniskowa i bez pospiechu. Byłem ostatnio w kościele na ślubie, zrobiłem notatki, jeszcze takie dwa razy i będzie zdecydowanie lepiej co, jak i w którym momencie dodatkowych rzeczy dowiem się zapewne z kursu liturgicznego w marcu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Cześć,

    Jeżeli chcesz robić śluby to sprzedaj to szkło w cholerę. Po taniości kup sobie 50/1.8 STM albo drożej 35/2IS. Tym drugim w zasadzie możesz zrobić cały reportaż.
    Tak chcę. Szkło idzie do sprzedaży, rozważam napewno 35/2IS oraz 85/1.8USM i ewentualnie wynajem 24-70. Tak, to prawda, że 35mm da radę na kościół
    Ostatnio edytowane przez bastianpl ; 08-02-2018 o 09:48

  7. #47

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    35is oraz 85 1.8 to dobre szkła na początek, jasne ostre stałki. 24-70 ma jedną zaletę, możesz zrobić nim całe wesele i ślub, jest po prostu wygodne. Co do ustawień to idź na żywioł i rób wszystko na manualnych ustawieniach. Jeśli chcesz liczyć że aparat zrobi coś za ciebie to pewnie zrobi w końcu coś źle..
    Ostatnio edytowane przez Morfii ; 09-02-2018 o 21:34
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  8. #48
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Długo myślałem nad wyborem. Zdecydowałem że pójdę w żonglerkę i zakupiłem C28/1.8 oraz C85/1.8. Co do ustawień masz rację morfii i w takim trybie będę fotografował po ćwiczeniach które przebyłem w domowym zaciszu. Z kwestii technicznych aparatu pozostał mi jeszcze pomiar światła ale to na inny wątek a ten uznaję za zamknięty.

    Mimo trudnego początku jakim było dziwnie/głupio sformułowane pytanie odnośnie trybów, pragnę podziękować użytkownikom tego wątku za wyrozumiałość oraz momentami humorystyczne podejście

    Dzięki!!!

  9. #49
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Długo myślałem nad wyborem. Zdecydowałem że pójdę w żonglerkę i zakupiłem C28/1.8 oraz C85/1.8.
    Kup sobie również dobrą gruszkę do przedmuchiwania matrycy, lustra, obiektywu...


    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Co do ustawień masz rację morfii i w takim trybie będę fotografował po ćwiczeniach które przebyłem w domowym zaciszu.
    Życzę powodzenia i duuuuużo szczęścia. Tryb manualny w wielu wypadkach jest niezastąpiony: sala weselna, czasem kościół, ale żeby całość robić w "M" to trzeba mieć naprawdę duże doświadczenie.



    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Z kwestii technicznych aparatu pozostał mi jeszcze pomiar światła ale to na inny wątek
    Proponuję lekturę na początek: http://www.canon-board.info/tips-and...trefowy-25632/
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    Może lepiej: Ekspozycja bez tajemnic - Bryan Peterson. W tym linku co podałeś jest dużo błędów, komplikuje proste sprawy, a do tego z systemem strefowym to nie ma wiele wspólnego.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •