Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

  1. #21

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Gwizdek za darmo ,resztę poćwiczyć przed zapowiedzianą imprezą .
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Nie wiadomo tylko jak do kwestii doboru odpowiedniego gwizdka podejdą specjaliści z DxO? Przecież tylko oni są w stanie wprowadzić odpowiednią procedurę testową. Ale to już temat dla naszego znamienitego Kolegi i fanboja portalu DxO.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    chetnie, napisz PM pomoge jak bede umiał(normalnym językiem, tylko nie pisz prosze "chcę mieć szybką możliwość decydowania o zatrzymaniu ruchu" bo mozna zrobic na ulicy w nagłym wypadku, nie pisz o małej i duże GO przy szkle f/5,6 to raczej tylko o dużej...
    nie wypisuj niczego o trybach manualnych lapmy jesli tego wczesniej nie cwiczyłes np. w domu itd...itd...
    Dziękuję bardzo za poprawienie mnie, wskazówki i rady!

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tringa Zobacz posta
    Mam jedną radę: idź na jeden ślub jako drugi fotograf. Dogadaj się z Młodymi i z I fotografem, i spróbuj. Bez presji, że musisz oddać cały reportaż i uchwycić wszystkie ważne momenty. Sporo się nauczysz, podpatrzysz i będziesz mógł iść sam. Swoją drogą: jak jesteś jedynym fotografem na tym ślubie to gratuluję odwagi. Z pierwszego ślubu z obecnym sprzętem większość zdjęć Ci po prostu nie wyjdzie.
    Próbowałem pójść z kimś jako drugi fotograf ale pomimo ogłoszenia i próby napisania samemu do kogoś spaliły na panewce. Nie widzę większego problemu przy uchwyceniu ważnych momentów. Nie wiem czy to odwaga czy poprostu przygotowuję się do tego jak mogę. Gdy zaczynałem bez doświadczenia jako grafik. Obecnie pracuję w agencji reklamowej. To była zasługa ciężkiej własnej pracy. Teraz również robię to na poważnie.

    Co do sprzętu to co dokładnie mam do d..y? Puszkę? Chyba żart! Lampę? Chyba żart! Szkło? Tak jest trochę ciemne ale i tak też czasem musicie przecież przymykać? Pierwszy ślub zdecydowanie pokaże czy szkło pójdzie natychmiast do wymiany i tyle, choć f4 też szału nie zrobi z tego co wnioskuję po waszych postach.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Jeśli na dworze nie doświetlasz lampą to spokojnie możesz użyć trybu AV
    W Auto ISO użyj 1/125 lub 1/250s
    W pomieszczeniach ja chętnie używam lampy i wtedy już używam trybu M i czułość ustawiam ręcznie.
    Nie widzę powodu doświetlania. Dzięki za wskazówki

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Szczerze mówiąc ja też na ogół uzywam
    Ustawiam w TTLu -2 do -3EV
    Tyle, że jak włączy się lampę to w Canonie Auto ISO przestaje działać praktycznie
    Tzn. ustawia się na 400ASA
    W efekcie wtedy też ręcznie kontroluję ISO.
    Jasna sprawa, dzięki!

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Może któryś z moderatorów poprawił by temat na prawidłowy i w języku polskim
    Dzieje się dlatego iż podczas publikacji postu jestem już przez system wylogowany i wtedy się krzaczy

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Problem nr 1, to AutoIso, czy używać ? - tak używać. Można w body ustawić max. wartość.

    Problem nr 2, czy szum da się usunąć przy wysokim ISO ? - tak da się usunąć, chyba, że będzie "na granicy bulu", ale do 3200-6400 pewnie uda się bezboleśnie.

    Problem nr 3, czy używać trybu M z lampą ? - tak używać jak najbardziej, korekta lampy w eTTL działa bardzo dobrze. Im dłuższy czas, tym więcej będzie światła zastanego, a lampa mniej widoczna. Musisz poćwiczyć na sucho, jak to Ci wychodzi.

    P.S. Mam wrażenie, że jednak musisz poprosić o jakieś lekcje, bo to o co pytasz, to podstawy-podstaw. Kolega tombas się zaoferował, to nie zapomnij oprzeć sprawy o bar
    Dzięki za wskazówki, mianowicie rozwianie watpliwości. Obróbka to pikuś, jestem grafikiem. Mam teraz wolne, ćwiczę w domu. Światło zastane? jasna sprawa, rzecz bardzo ważna! Tombas przekazał swoje uwagi, wskazówki

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    He...he, kto pyta nie błądzi, tylko czemu tyle tych samych pytań ?
    Bo tak wielu szuka drogi...na skróty
    Ja nie szukam drogi na skróty, zanim kupiłem C6D przez tydzień oglądałem YT aby nauczyć się gdzie co jest i udało się czas był wykorzystany teraz brak paru rzeczy. Nie każdy musi przechodzić przez to samo w fotografii choć zapewne mnie coś może zaskoczyć ale po to mam czas, rozum i oczy

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez af-p Zobacz posta
    niech się już dalej nie kompromituje...

    --- Kolejny post ---

    a tak już poważnie, kolego jeśli pytasz o ustawienia aparatu, o takie podstawy, to może daruj sobie, bo zamiast robić zdjęcia, szukać ciekawych kadrów, pilnować ważnych, kluczowych momentów, będziesz walczył ze sprzętem. Aparat nie może przeszkadzać w robieniu zdjęć...
    Kompromitować czym niby, czas zweryfikuje to wszystko, a napewno sam reportaż więc spokojnie Właśnie kończę kliku nurtujących spraw technicznych, spokojnie wiem co robię. Ale bardzo dziękuję za wskazówki

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jak ma być na poważnie, to ja mogę tylko doradzić Pytającemu w kwestii decydowania o zatrzymaniu ruchu. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie dobry gwizdek policyjny - gwarantowane jest, że na ów dźwięk zdecydowana większość gwałtownie zastygnie w bezruchu. Wtedy my szybko "cyk" i fota gotowa, nie trzeba się nawet mocno zastanawiać nad ustawieniami, bo chwila dezorientacji będzie wystarczająca, a i lampę możesz sobie podarować.
    Ale się uśmiałem, myślałem że z krzesła spadnę Dlaczego lampę podarować??? Może ewentualnie w kościele jak ksiądz zabroni?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Gwizdek za darmo ,resztę poćwiczyć przed zapowiedzianą imprezą .
    Mam wolne i cały czas to robię, jeszcze 1-3 dni i pozostawiam kwestie techniczne i biorę się za organizacyjne tkj przebieg ślubu w kościele, stałych momentów na weselu i takie tam, ale jasna sprawa że ćwiczyć

    --- Kolejny post ---

    Może jeszcze ktoś podzieli się jakimiś wskazówkami, radami, materiałami do obejrzenia/przeczytania?
    Ostatnio edytowane przez bastianpl ; 25-01-2018 o 11:58

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Pojedź wpierw tam, gdzie będziesz focił i pocykaj coś na próbę.
    Zobacz jakie jest tam światło i jakie ustawienia będą możliwe, z jakiego miejsca.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Dlaczego lampę podarować??? Może ewentualnie w kościele jak ksiądz zabroni?
    Dlatego, że niekiedy nie da się lampy użyć !
    Nie ma od czego odbić, wygląda źle, kapłan sobie nie życzy, babcię razi w oczy, będziesz zbyt daleko, obiektyw za ciemny...itd.

    Coś takiego może się przydać:

    https://fripers.pl/p/portaflex-sbf-p...rskiej-aurora/

    P.S. Nie jestem specem od weselnych zdjęć, ale kilka udało mnie się fotografować.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 25-01-2018 o 13:01

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Wydajesz się mądrym i świetnie przygotowanym, a na początek zadałeś takie głupie pytanie o zamrażaniu ruchu. W sumie to o co miałeś zapytać, jak nawet nie wiesz co Cię czeka, bo tego nie robiłeś.
    Co do reportaży ślubnych to kwestie sprzętu i techniczne to taka "szkoła podstawowa" Obejrzyj sobie kilka repo, zrób notatki i powodzenia. Nikt Ci nie da złotego środka a za wiedzę się płaci.
    Jak masz możliwość to pożycz lampę od kogoś bo jednej YN to bym nie ufał a przy Twoim szkle bez lampy będzie mega ciężko. Kupił bym tez na allegro 50 1.8 za 300zł który bardzo się przyda na weselu.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Nie widzę powodu doświetlania.
    Nie znamy "Twojego" kościoła, sali. Jak trafisz w miejsce, w którym będziesz miał np. ISO6400, 1/40, f:2, to zrozumiesz, po co jest lampa
    Mając obiektyw np. 5.6 musiałbyś podnieść ISO do 512000. Wielu fotografów ślubnych nie błyska, gdy nie musi, bo mając dokładnie takie samo 6d, ale z jasnymi obiektywami, mogą zrobić w miarę poprawne zdjęcia w takich warunkach, w jakich innymi obiektywami albo się nie da, albo wyjdzie obraz w ciapki.

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Mam wolne i cały czas to robię, jeszcze 1-3 dni i pozostawiam kwestie techniczne i biorę się za organizacyjne tkj przebieg ślubu w kościele
    Przebieg ślubu w kościele dla fotografa zaczyna się wizytą u księdza, możliwy dialog:
    (Ty) Dzińdybry, ja będę robił zdjęcia na tym ślubie
    (Ksiądz) Niech będzie pochwalony... Dobrze, poproszę zaświadczenie o kursie
    (Ty) Eeee... Jakim kursie?
    (Ksiądz) Aha, w takim razie nie może Pan robić zdjęć.
    (Ty) No nie, jak to tak, mam z nimi umowę!
    (Ksiądz) Zdarzało się, że fotografowie i kamerzyści nie potrafili się zachować, nie wiedzieli co im wolno, a czego nie, dlatego teraz mamy zasady, opisane we "Wskazaniach...", i każdy fotograf i kamerzysta musi się do nich zastosować. Przepraszam, ale już nie mam czasu na rozmowę, muszę się przygotować.

    ;-)

    Pytanie pomocnicze: masz backup? Co zrobisz, jak np. podczas błogosławieństwa aparat Ci się zawiesi, urwie migawka, padnie akumulator?
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 25-01-2018 o 14:01

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta


    Przebieg ślubu w kościele dla fotografa zaczyna się wizytą u księdza, możliwy dialog:
    (Ty) Dzińdybry, ja będę robił zdjęcia na tym ślubie
    (Ksiądz) Niech będzie pochwalony... Dobrze, poproszę zaświadczenie o kursie
    (Ty) Eeee... Jakim kursie?
    (Ksiądz) Aha, w takim razie nie może Pan robić zdjęć.
    (Ty) No nie, jak to tak, mam z nimi umowę!
    (Ksiądz) Zdarzało się, że fotografowie i kamerzyści nie potrafili się zachować, nie wiedzieli co im wolno, a czego nie, dlatego teraz mamy zasady, opisane we "Wskazaniach...", i każdy fotograf i kamerzysta musi się do nich zastosować. Przepraszam, ale już nie mam czasu na rozmowę, muszę się przygotować.
    ;-)
    BRAWO
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Pytanie pomocnicze: masz backup? Co zrobisz, jak np. podczas błogosławieństwa aparat Ci się zawiesi, urwie migawka, padnie akumulator?
    Ja...ja znam odpowiedź. Można użyć telefonu ! Przecież prawie wszystkie mają jakieś aparaty.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Ja...ja znam odpowiedź. Można użyć telefonu !
    Do przyjaciela. Albo poprosić publiczność.

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Tringa Zobacz posta
    Mam jedną radę: idź na jeden ślub jako drugi fotograf. Dogadaj się z Młodymi i z I fotografem, i spróbuj. Bez presji, że musisz oddać cały reportaż i uchwycić wszystkie ważne momenty. Sporo się nauczysz, podpatrzysz i będziesz mógł iść sam. Swoją drogą: jak jesteś jedynym fotografem na tym ślubie to gratuluję odwagi. Z pierwszego ślubu z obecnym sprzętem większość zdjęć Ci po prostu nie wyjdzie.
    Próbowałem pójść z kimś jako drugi fotograf ale pomimo ogłoszenia i próby napisania samemu do kogoś spaliły na panewce. Nie widzę większego problemu przy uchwyceniu ważnych momentów. Nie wiem czy to odwaga czy poprostu przygotowuję się do tego jak mogę. Gdy zaczynałem bez doświadczenia jako grafik. Obecnie pracuję w agencji reklamowej. To była zasługa ciężkiej własnej pracy. Teraz również robię to na poważnie.

    Co do sprzętu to co dokładnie mam do d..y? Puszkę? Chyba żart! Lampę? Chyba żart! Szkło? Tak jest trochę ciemne ale i tak też czasem musicie przecież przymykać? Pierwszy ślub zdecydowanie pokaże czy szkło pójdzie natychmiast do wymiany i tyle, choć f4 też szału nie zrobi z tego co wnioskuję po waszych postach.
    Do **** masz szkło. Jest zdecydowanie dużo za ciemne na reportaż w ciemnym kościele i na ciemnej sali. Co do ustawień to kwestia indywidualna. Na ślubach przysłonę i migawkę mam na manualu, a tylko ISO na auto (oczywiście wcześniej odpowiednio ograniczone z poziomu ustawień w aparacie). Ale znam wielu fotografów, którzy mają swój system. Zależy co dla kogo jest wygodne.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •