Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Cześć przygotowuję się powoli do swojego pierwszego reportażu ślubnego i napotkałem przeszkodę , stąd ten post i prośba o pomoc. Mój sprzęt to C6D, 28-135mm f/3.5-5,6 IS. Całość reportażu chcę podzielić mniej więcej na:

    1. dom młodych, kościół, na zewnątrz (chcę mieć szybką możliwość decydowania o zatrzymaniu ruchu. Małej i dużej GO).
    2. sala weselna (zatrzymanie ruchu, ujęcie światła reflektorów/laserów, światła zastanego).

    1. myślę o używaniu trybów preselekcji przysłony oraz czasu ale mam wątpliwość nad ustawieniem auto iso w obu przypadkach, zamiast manualnego, czy słusznie? Przy auto iso dodatkowo byłaby ustawiona granica czułości biorąc pod uwagę szum i możliwość jego usunięcia w postprodukcji.

    2. na sali jeśli zajdzie potrzeba używałbym YN-600EX-RT II na body, palnik w górę i doświetlanie. Tutaj pojawia się pytanie, czy używać w body trybu M oraz w lampie zmieniać moc błysku czy trybu AV z synchronizacją 1/60, 1/180 a lampę w TTL i korektę ekspozycji na -EV w zależności od potrzeb.
    Czytam to i zastanawiam się na jaki problem natrafiłeś

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Problem nr 1, to AutoIso, czy używać ? - tak używać. Można w body ustawić max. wartość.

    Problem nr 2, czy szum da się usunąć przy wysokim ISO ? - tak da się usunąć, chyba, że będzie "na granicy bulu", ale do 3200-6400 pewnie uda się bezboleśnie.

    Problem nr 3, czy używać trybu M z lampą ? - tak używać jak najbardziej, korekta lampy w eTTL działa bardzo dobrze. Im dłuższy czas, tym więcej będzie światła zastanego, a lampa mniej widoczna. Musisz poćwiczyć na sucho, jak to Ci wychodzi.

    P.S. Mam wrażenie, że jednak musisz poprosić o jakieś lekcje, bo to o co pytasz, to podstawy-podstaw. Kolega tombas się zaoferował, to nie zapomnij oprzeć sprawy o bar
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 24-01-2018 o 22:02

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Może któryś z moderatorów poprawił by temat na prawidłowy i w języku polskim
    Np. "Kolejny głupi temat"

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Np. "Kolejny głupi temat"
    He...he, kto pyta nie błądzi, tylko czemu tyle tych samych pytań ?
    Bo tak wielu szuka drogi...na skróty

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Np. "Kolejny głupi temat"
    Podobno nie ma głupich pytań ...

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Może któryś z moderatorów poprawił by temat na prawidłowy i w języku polskim
    Nie jestem jakoś szczególnie mocny w polskiej pisowni, ale poprawiłby jest bardziej poprawnie, skoro mamy formę osobową "moderator". Tak jakoś mnie się dopatrzyło . Do tego mogłaby być kropka na końcu zdania.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Podobno nie ma głupich pytań ...
    He...żartowniś, to szukamy mądrych odpowiedzi.
    Jakieś inne rady dla pytającego ?
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 24-01-2018 o 22:34

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Nie jestem jakoś szczególnie mocny w polskiej pisowni, ale poprawiłby jest bardziej poprawnie, skoro mamy formę osobową "moderator". Tak jakoś mnie się dopatrzyło . Do tego mogła by być kropka na końcu zdania.

    --- Kolejny post ---



    He...żartowniś, to szukamy mądrych odpowiedzi.
    Jakieś inne rady dla pytającego ?
    To już chyba pytający oceni czy te rady mu wystarczą

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    niech się już dalej nie kompromituje...

    --- Kolejny post ---

    a tak już poważnie, kolego jeśli pytasz o ustawienia aparatu, o takie podstawy, to może daruj sobie, bo zamiast robić zdjęcia, szukać ciekawych kadrów, pilnować ważnych, kluczowych momentów, będziesz walczył ze sprzętem. Aparat nie może przeszkadzać w robieniu zdjęć...

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Jak ma być na poważnie, to ja mogę tylko doradzić Pytającemu w kwestii decydowania o zatrzymaniu ruchu. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie dobry gwizdek policyjny - gwarantowane jest, że na ów dźwięk zdecydowana większość gwałtownie zastygnie w bezruchu. Wtedy my szybko "cyk" i fota gotowa, nie trzeba się nawet mocno zastanawiać nad ustawieniami, bo chwila dezorientacji będzie wystarczająca, a i lampę możesz sobie podarować.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jak ma być na poważnie, to ja mogę tylko doradzić Pytającemu w kwestii decydowania o zatrzymaniu ruchu. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie dobry gwizdek policyjny - gwarantowane jest, że na ów dźwięk zdecydowana większość gwałtownie zastygnie w bezruchu. Wtedy my szybko "cyk" i fota gotowa, nie trzeba się nawet mocno zastanawiać nad ustawieniami, bo chwila dezorientacji będzie wystarczająca, a i lampę możesz sobie podarować.
    Genialne Do profesjonalnych zastosowań wystarczy teraz kit ze światlem 4-5,6 i gwizdek

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •