Strona 4 z 28 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 271

Wątek: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta

    Wczoraj robiłem zdjęcia swoim dzieciom C5dmk3 + 50/f1.4 @f2. Skuteczność bocznych punktów słaba a metoda "złap ostrość centralnym i przekadruj" przy tak ruchliwych obiektach bardzo niska.
    Ja też sobie nie radzę, 5d3 plus 24-70 2.8 II @f4 z dwulatką. Nawet af assist z 600ex nie daje rady. Podobno na servo jest lepiej, tylko ta moja piątka jakaś zamulona.

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    @Igor
    Porownanie powinno isc raczej w strone że samochody wyparły transport konny a email zwykłe listy.
    @jinks
    Szybciej jest zmieniac punkty niz przekadrowywac? Albo jestem ulomny albo jeszcze nie opanowałem tej techniki.. dla szybko poruszajacych sie obiektow jest Servo. Chyba ze 5D3 ma jakies turboświetlne ustawienia ze tam to inaczej sie zmienia..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wczoraj robiłem zdjęcia swoim dzieciom C5dmk3 + 50/f1.4 @f2. Skuteczność bocznych punktów słaba a metoda "złap ostrość centralnym i przekadruj" przy tak ruchliwych obiektach bardzo niska. Da się to zrobić, ale robisz 100 zdjęć i 20 będzie trafionych na oko z czego 3 z takim kadrowaniem i momentem jak chciałeś. Więcej nerwów niż zabawy z focenia. A teraz zerknij jak działa eye AF w SONY W tej chwili odpycha mnie tylko cena.
    Eye AF da się bez problemu zaimplementować w lustrzance (i to w trybie fotografowania przez wizjer optyczny, a nie Live View). Mam Sony i odpycha mnie znacznie więcej niż cena
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 18-12-2017 o 15:26

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Eye AF da się bez problemu zaimplementować w lustrzance (i to w trybie fotografowania przez wizjer optyczny, a nie Live View). Mam Sony i odpycha mnie znacznie więcej niż cena
    dokładnie, używam w eos 3 i dla mnie działa doskonale (wiem też że niektórzy mają z tym kłopoty), nie wiem dlaczego canon to porzucił, ale tryb z wykryciem twarzy/oka ma szanse być dokładniejszy
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ale tryb z wykryciem twarzy/oka ma szanse być dokładniejszy
    Właśnie o taki mi chodziło. To, że póki co Canon go nie ma, to nie znaczy, że nie da się tego zrobić. Canon wielu rzeczy nie ma

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ja bym tytułowe pytanie zmienił na: "czy nadchodzi zmierzch Panasonica, że musi sponsorować takie artykuły?"
    Chętnie za to zobaczę wyniki finansowe działu foto czcigodnego sponsora za ostatnie 8 lat (bo już chyba tak długo próbują przebić mur głową).
    Dokładnie .
    Panas w dziedzinie foto ma jakiś śladowy udział w rynku także ich wynurzenia bardziej przypominają przedśmiertne drgawki niż jakieś rzeczowe przewidywania co do przyszłości.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 19-12-2017 o 01:42
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    No włąsnie jakie OVF ma zalety, których nie ma dobry EVF?
    Dla mnie najistotniejsza jest taka, że oczy mnie przy nim nie bolą... Na a6000 nie byłem w stanie pracować na dłuższą metę.

  8. #38
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    I czy EVF ma jeszcze jakieś zalety względem OVF podczas pracy z błyskiem?

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Dawno temu jako wadę SLR podawano, że obraz znika w momencie naświetlania.
    Teraz wreszcie nie wiem czy w EVF obraz znika czy wyświetla się ostatni "zapamiętany".
    Tak czy owak przy czasach 1/4 - 1 s możliwych do utrzymania z ręki przy efektywnej stabilizacji nadal nie widać rzeczywistego obrazu i łatwo wykonać całkiem poważny ruch, którego stabilizacja nie skompensuje.
    Czyli mamy to samo co DSLR .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dokładnie .
    Panas w dziedzinie foro ma jakiś śladowy udział w rynku także ich wynurzenia bardziej przypominają przedśmiertne drgawki niż jakieś rzeczowe przewidywania co do przyszłości.
    Myślę, że w ogóle m4/3 padnie w najbliższych latach. Dla entuzjastów i profesjonalistów ta matryca jest za mała. Dla "pstrykaczy" taki system jest zbyt skomplikowany - rzadko kupią coś więcej niż obiektyw kitowy. Co ciekawsze zdjęcia tymi aparatami robią tylko ambasadorzy marki, najczęściej już zaprawieni w boju fotograficznym. Osobiście jestem pełen sympatii do wszystkich marek fotograficznych, ale jakoś nie wróżę im spektakularnego sukcesu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Szybciej jest zmieniac punkty niz przekadrowywac?
    Przy małej głębi zarówno jedną jak i drugą metodą, przy tego typu obiektach, czasami trudno nadążyć
    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    dla szybko poruszajacych sie obiektow jest Servo
    Fajne przy obiektach fotografowanych z trochę większej odległości, najlepiej zoom-em L i @f4

    Na razie zostaję przy dSLR canona, ale wspomniane Sony ma coraz ciekawsze rozwiązania.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 4 z 28 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •