Strona 13 z 28 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 271

Wątek: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

  1. #121
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Liczysz, że aparaty stanieją? Tanio już było.
    Nie nie liczę, dlatego napisałem że jak obecny padnie to się zastanowię czy chcę tyle wydawać na nowy czy nie. Na razie na pewno nie chcę.

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Liczysz, że w przypadku bezluster będzie lepiej? Ja sądzę, że będzie gorzej.
    Póki co bezlustro uchodzi za coś innowacyjnego i liczę, że w tym segmencie działają inni ludzie. Wyobrażam sobie, że zespół który tworzy bezlustro FF ma zapał i pozwolenie na pokazanie czegoś porządnego. Taki sprzęt nie zagraża segmentowi pro lustrzanek. Pojawił się przecież 80D, który został przyzwoicie skonfigurowany i dał początek pozytywnym zmianom w obszarze APS-C. Myślę, że dlatego, że nie były nakładane żadne szczególne ograniczenia.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #123
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Podobne rozważania sobie snułem przez ostatnich kilka miesięcy, przy wolnej chwili.
    Jestem amatorem. Pstrykam od ponad pół wieku.
    Tak na oko, to obecnie 90% zdjęć (nie mówiąc już o filmikach) pochodzi z C G1X Mk I, posiadanego od kilku lat. Pokazał się C G1XMk III, zacząłem się przyglądać, choć do Mk I nie mam zastrzeżeń, świetna matryca, poręczny. Kupiłbym zresztą od razu, gdyby nie cena ponad 5000 PLN, ( dzisiaj już w granicach 4700 PLN) co wydawało mi się przesadą.
    Przy okazji wrócił temat przejścia z C 60D na 7DMkII, tyle, że wobec super dobrych zdjęć robionych przez C 5DMkIII, temat był bardzo teoretyczny. Z 5DMkIII można spokojnie przycinać takie cropy, że sięga się do powiększeń kilkakrotnie przewyższających faktor 1,6. Z niezłą jakością.
    .
    No ale G1X ma jednak trochę ograniczeń, przede wszystkim mały zoom. Przy okazji zapoznawania się z C G1X MkIII wyszła sprawa przede wszystkim EVF, plusów wynikających z dotykowego ekranu, dotykowe ustawianie punktu ostrości itp. ułatwienia.
    Rozglądanie się za czymś nowym, to u mnie jest więc szukanie jakiegoś zestawu typu spacerzoomu, ale na przyzwoitej matrycy.
    Idąc tropem EVF dotarłem na bezlusterkowce, o których ledwo co dotychczas w ogóle wiedziałem. Zacząłem czytać i przeglądać youtuby o C M5.
    W efekcie zamiast upgradować C G1XMk I do Mk III, kupiłem C M5 z Tamronem 18-400mm ( i przejściówką) i przytomnie z zapasową baterią. Co prawda bawię się tym dopiero kilka dni, ale uważam C M5 z EVF za bardzo dobrą alternatywę lustrzanki. Rewelacyjna informacja na EVF, b. łatwe przesuwanie punktu ostrości na wyświetlaczu podczas podglądu w EVF. No i przede wszystkim sprawa wagi i wymiarów.
    C M5 waży 427 gram , Tamron 705 gram, przejściówka 110g. Razem 1238g.
    Z kolei, z obiektywem typu M np. 55-200mm byłoby zaledwie 427 +260 gram, czyli niecałe 700g.
    Sam zaś C G1X Mk III waży 400g.
    .
    Minusy - jak na razie:
    - trzeba b. ostrożnie gospodarować energią. Akumulatorek jest mały. Trzeba mieć ze sobą kilka na dłuższą akcję. Zaczyna się temat, czy to duży zysk na wadze. W ręce może tak, w plecaku nie za bardzo.
    - nadal skurczybyk jest głośny (trzask migawki), do niektórych zastosowań to po prostu dyskredytuje aparat. Przyglądam się z tego powodu jeszcze PS G5X (też z EVF) , waży 377gram, matryca 1 calowa (kosztuje aktualnie ok. 2800PLN).
    - lampa mogłaby być zespolona a nie wyskakiwać na kształt kukułki (łatwość zwolnienia guzikiem i uszkodzenia). Wyskakuje i tak centymetr wyżej, co wielkiego znaczenia nie ma. I tak, dla większych obiektywów będzie się zakładało normalną lampę, bo winietują błysk. No i lampa mogłaby mieć większą siłę błysku.
    - nadal stale nie rozumiem kombinacji Canona z odchylanymi wyświetlaczami. Mają super dobre wyświetlacze gibane (C G1X Mk I), to musieli zrobić Mk II z odchylanym (dlatego m.in. nie kupiłem), i teraz znowu dali Mk III z gibanym. Gibany daje jednak wielką rzecz: ochronę wyświetlacza poprzez złożenie ekranem do korpusu aparatu.
    .
    Kupiłem Tamrona 18-400mm, zamiast np. dwu obiektywów M dlatego, że mam zamiar nie odłączać go nigdy i utrzymywać w ten sposób w czystości wnętrze aparatu. Także dlatego, że nie chcę nosić całego wielkiego zestawu szkieł.
    Czy tego postanowienia dotrzymam, zobaczymy.
    Cały zestaw mieści się gładko w Benro Beyond Z 30. Jest miejsce na pudełka z akumulatorem zapasowym, złączką statywową obiektywu Tamrona (zalecają osadzanie na statywie obiektywu, a nie aparatu, jak przy dużych tele) i mikrofonem.
    .
    Jakość zdjęć z Tamrona oceniam jako świetną, także w kontekście współpracy z trybem Servo ustawiania ostrości, szczególnie na dużych ogniskowych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że do małego aparaciku z mini akumulatorkiem podpinamy obiektyw ze stabilizacją i ostrością napędzanymi z tego akumulatorka. Niemniej na kilkugodzinny spacer połączony z robieniem zdjęć, przeglądaniem zdjęć, filmikami itp. dwa akumulatorki spokojnie wystarczą.
    Tyle uwag.
    Ostatnio edytowane przez soko ; 04-02-2018 o 12:54
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  4. #124
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?


  5. #125
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    No i jeszcze taka deklaracja naszego Canona:
    https://asia.nikkei.com/Business/Com...cameras?page=1
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #126
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    A najnowszym produktem nowej strategii jest różowy korpus M100. Wygląda na to, że na początek będzie równoległy rozwój luster i bezluster w niższym segmencie (bardziej konkurencja m 4/3 niż z A7). Do śmierci lustrzanek jeszcze daleka droga. Ciekawe jak rozwiążą problem bagnetu dla pełnej klatki.

  7. #127

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    A najnowszym produktem nowej strategii jest różowy korpus M100. Wygląda na to, że na początek będzie równoległy rozwój luster i bezluster w niższym segmencie (bardziej konkurencja m 4/3 niż z A7). Do śmierci lustrzanek jeszcze daleka droga. Ciekawe jak rozwiążą problem bagnetu dla pełnej klatki.
    Zależy co masz na myśli pod hasłem "śmierć"? ;-)

    Jeżeli to, że lustra znikną z rynku to oczywiście jeszcze długo pozostaną.
    Natomiast to, że staną się mniejszością w wolumenie sprzedaży nastąpi w niedalekiej przyszłości. Patrząc na Japonię już ten puntk się zbliża 7:4 czyli za chwilę będzie 6:5 i potem 5:6. Co by nie mówić o zaletach lustrzanek jest to opcja schodząca. Szybciej w segmencie amatorskim. Wolniej w specjalistycznych obszarach wymagających na przykład supertele bo tu jeszcze długo w bezlustrach będzie słabo. Jeden SONY 400/2,8 wiosny nie zrobi.
    Miłośnicy lustrzanek mogą się okopywać nie wiem jak ale to tylko kwestia czasu kiedy Canon i Nikon zdecydują się na poważny krok w kierunku mirrorless i bardzo szybko sytuacja się zmieni.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #128
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    To wszystko prawda. Na dolnej półce trwa wymiana luster na bezlustra, a dólna półka, to pewnie zdecydowana wiekszość rynku. Statystycznie może to wyglądać całkiem nieźle, ale mnie dolna półka nie interesuje. Popatrz ile się sprzedawało luster analogowych. Ci, którzy wdepnęli w cyfrowe lustra nie z zawodu/pasji, a z przypadku, chętnie przejdą na bezlustra.

  9. #129

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To wszystko prawda. Na dolnej półce trwa wymiana luster na bezlustra, a dólna półka, to pewnie zdecydowana wiekszość rynku. Statystycznie może to wyglądać całkiem nieźle, ale mnie dolna półka nie interesuje. Popatrz ile się sprzedawało luster analogowych. Ci, którzy wdepnęli w cyfrowe lustra nie z zawodu/pasji, a z przypadku, chętnie przejdą na bezlustra.
    Wiesz to nie dokońca jest prawda. W USA SONY wyprzedziło już roku temu NIKONA w sprzedaży aparatów FF. To największy rynek świata. Gdzieś widziałem statystykę sprzedaży aparatów na AMAZONie - Sony zdecydowanie na czołowych pozycjach ze swoimi bezlusterkowcami. To nie tylko modele typu A5100. 6D2 to chyba poziom cenowy A7R2. Jedyny pojedynek jaki może wygrać 6d2 w tym starciu to posiadana szklarnia i przywiązanie do marki. Chyba tak to wyglada w praktyce. Gdyby chociaż producenci DSLR APS-C zapewnili porządną szklarnię pod APSC to sytuacja wygladałaby inaczej. Ale wiadomo, że tego nie zapewnią. Mój podstawowy codzienny zestaw to był 7d+24-105L chyba 1,7 kg to ważyło. Teraz A6000+18-105G. Lepszy obrazek, lepsze szkło, szerzej na początku i połowa wagi i rozmiaru. Cenowo gdybyśmy porównali nowe sprzęty to z Canona musiałbym wziąc 80d czyli bezlustro też zdecydowanie tańsze. Używam dslr do fotoprzyrody ale poza tym nie widzę sensu taszczenia kilogramów sprzętu, chyba, że ktoś lubi ciężary to jasna sprawa ;-) Nie znam też osoby, która podjęła trudną dezycję przejścia na bezlusterkowość i byłaby z tego powodu niezadowolona. Raczej wszyscy mówią dlaczego tak późno ;-) Ja z resztą tez tak mówię ;-)
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 06-03-2018 o 16:00
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  10. #130
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    To ja podjąłem jeszcze trudniejszą decyzję i codzienny zestaw zredukowałem do telefonu . No i też jestem bardzo zadowolony

Strona 13 z 28 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •