Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 271

Wątek: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

  1. #11

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Nie ma szkieł specjalistycznych, choćby TS-E
    Ale Sony dziłaa ze szkłami Canona całkiem sprawnie. O ile dobrze pamiętam.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Taaa, zmierzch lustrzanek. Skoro są takie złe to dlaczego robi się nimi najlepsze zdjęcia: https://www.optyczne.pl/11831-news-F...artfonami.html oraz Top 25 Photos on Flickr in 2017 From Around The World | Flickr Blog ?

    P.S. Dlaczego uważacie lustro za "ograniczenie techniczne"? Czy OVF będzie działał bez niego lepiej, bądź da to się zrobić jakoś nowocześniej?
    P.S. Ja wiem, że EVF ma pewne zalety, ale ja wole tradycyjny analogowy OVF. Zestaw zalet i wad tego drugiego mi bardziej odpowiada.
    1. Bo najlepsi fotografowie ciągle pracują na lustrzankach? Mając szklarnię i doświadzczenie z tym sprzętem?

    2. A po co to lustro? Przecież ono tylko rzuca obraz do wizjera.

    3. No włąsnie jakie OVF ma zalety, których nie ma dobry EVF?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta

    3. No włąsnie jakie OVF ma zalety, których nie ma dobry EVF?
    Nie pobiera prądu i oddaje idealnie kolory (+brak pixelozy). Tak czy siak ta dyskusja ma tyle sensu co zastanawianie się czy mamy zmierzch samochodów na paliwa kopalne.

    Tak mamy i wszyscy o tym wiedzą włączając w to 2 najwiekszych producentów lustrzanek.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    wszystko fanie, tylko jesli nasza ulubiona firma zrobi sensowne bezlustro FF to wyceni go na poziome 5DIV i jakoś nie widze aby przy takiej cenie mogło byc czym popularnym , a jeśli zrobi bezsensowne w niskiej cenie to niska cena przekona przekonanych i poczatkujących. tanio juz było jak to mawiają u mnie na wsi
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Ja bym tytułowe pytanie zmienił na: "czy nadchodzi zmierzch Panasonica, że musi sponsorować takie artykuły?"
    Chętnie za to zobaczę wyniki finansowe działu foto czcigodnego sponsora za ostatnie 8 lat (bo już chyba tak długo próbują przebić mur głową).

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    jeszcze mi sie przypomniało że właściwie mam w domu bezlustro - nikon 1 - ideał wagi, z wyborem optyki już troche gorzej - podwojny kit, jasna portretowka, supertele, nawet nie wiem czy system ma uwa (chyba ma) - ale zupełnie fajne - pstryknąc coś dokumentalnego lub u cioci na imieninach ale do zdjec jakie robie raczej sie zupelnienie nie nadaje - na razie nie widze zmierzchu lustrzanek - zobaczcie ostatnie premiery nikona D500 i D850 geba sie sama śmieje z zadowolenia jak na patrzysz na takie maszynki.

    a i jeszcze dodam m4/3 umrze przed lustrzankami FF.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 16-12-2017 o 22:07
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ...

    a i jeszcze dodam m4/3 umrze przed lustrzankami FF.
    Też mi się tak wydaje :P

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    jesli nasza ulubiona firma zrobi sensowne bezlustro FF to wyceni go na poziome 5DIV
    Konkurencja (od telewizorów) też nie sprzedaje najwyższych modeli "za drobne", jeśli tak mogą, to tak wycenią.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Konkurencja (od telewizorów) też nie sprzedaje najwyższych modeli "za drobne", jeśli tak mogą, to tak wycenią.
    ja nie oceniam co kto i dlaczego, stwierdzam tylko że nie należy sie spodziewac sprzetu pro w cenie entry level (np. 6DII lustrzanka kategorii entry level w cenie 9000 na dzień dobry) to bezlustro bedzie droższe plus pełnoklatkowe obiektywy ze swoja ceną zdecydowanie beda wpływac na popularnosc takiego sprzetu - na razie kazdy oczekuje i wzdycha ale przy kasie w kolejce po paragon bedzie nas mniej niz wiecej
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 16-12-2017 o 23:55
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ja nie oceniam co kto i dlaczego, stwierdzam tylko że nie należy sie spodziewac sprzetu pro w cenie entry level (np. 6DII lustrzanka kategorii entry level w cenie 9000 na dzień dobry)
    Znacznie bardziej od wysokiej ceny obawiam się marnej kompletacji i bylejakości. Canon ma takie tendencje - coś zostawia na przyszłość, coś wsadzi z niższego modelu itp.
    Ten akurat sprzęt, po który nie sięgną pro może być porządnie i na maxa dopakowany przyzwoitymi komponentami: sensor, procesory, gniazda i inne wodotryski. Liczę, że samuraj, który kierował projektem 6DII jest już po harakiri lub "rozwija" xxxxD.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •