Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: [dranio] Motyle

  1. #1

    Domyślnie [dranio] Motyle

    Cześć,
    Chociaż nie fotografuję Canonem, to chcę podzielić się moimi fotkami motyli. Uwagi mile widziane miłego oglądania!

    1. Paź królowej

    2. Skalnik prozerpina


    3. Niepylak mnemozyna


    dranio

  2. #2
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Lubię takie czyste spokojne kompozycje jak nr 1. Tam są tylko 3 rzeczy na których moje oko się skupiło.Tło , główny motyw - motyl i fragment kamienia.
    Pozostałe wg mnie za dużo wszystkiego w kadrze.
    Ale ilu oglądających tyle pewnie będzie opinii Każdy ma swoją wizję świata .

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Ale ilu oglądających tyle pewnie będzie opinii Każdy ma swoją wizję świata .
    Mnie akurat także się podoba nr 1, pozostałe niekoniecznie.

  4. #4

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Dzięki za odwiedziny i komentarze. Nieco wyjaśnienia: różne gatunki motyli prowadzą różny tryb życia i mają różne zachowania. Niektóre chętnie siadają na kwiatkach, składają i rozkładają skrzydła i ładnie pozują do zdjęć. Inne nie chcą siadać na kwiatkach, za to chętnie siedzą na leśnej drodze, a jeszcze chętniej na odchodach zwierząt. Jeszcze inne siedzą w trawie i nie bardzo chcą rozkładać skrzydła. Reasumując: fotki z rozmytym tłem są fajne dla oglądających (przez analogię do fotografii ptaków czy innych zwierzaków robionych długimi obiektywami na otwartych przysłonach), ale niezbyt często są spotykane w naturze. :P
    Tak to już jest, niestety

    No nic, ciąg dalszy:

    4. Dostojka niobe


    5. Przeplatka triwia


    6. Parka przeplatek aurinii


    7. Przeplatka aurinia


    8. Parka zygzakowców kokornakowców


  5. #5
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    a jeszcze chętniej na odchodach zwierząt
    Aż strach pomyśleć kiedy takie zdjęcia wrzucisz to tak dla żartu
    8 i 6 z tego co wrzuciłeś pewnie domyślasz się dlaczego .
    Z drugiej strony, Ty tworzysz i to twoja wizja każdego kadru.Nie każdemu musi się podobać to co innemu się podoba.Moje zdjęcia ptaków też nie są doskonałe , raz lepsze raz gorsze.Ważne że mnie samemu sprawia radość robienia takich zdjęć i przebywania czy to nad wodą czy w lesie.
    pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Czasem nie ma czasu na wizję kadru, bo skubany robal siedzi w miarę nieruchomo przez jakieś 10 sekund (dotyczy to zwłaszcza interesujących nas gatunków w lecie na Bałkanach ) i w tym czasie trzeba zbliżyć się, jako tako ustawić kadr i ostrość. Czasem wychodzi słabo...

    A odnośnie odchodów (głównie drapieżników), chętnie żywią się na nich rusałkowate, w tym nasz największy motyl dzienny, czyli pokłonnik osinowiec:

    9. Pokłonnik osinowiec na odchodach kuny lub lisa


    10. J.w. ale od góry:


    Ostatnio edytowane przez dranio ; 17-12-2017 o 00:25

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Mnie się podobają takie zdjęcia - są prawdziwe, jak wyjaśnił autor w #4. I motyli, u ptaków.
    Jakoś nie mam przekonania to owych świętych kanonów fotografii, typu: gładkie tło, na gałązce, horyzont nie w połowie...
    Na przykład podoba mi się 4 - nie zdjęcie motyla, ale kompozycja z motylem.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Numer 8, najbardziej mnie się spodobał, a zaraz po nim numer 4, ale tu akurat zdecydowały kolory.

    Kolory nieco zbyt "żarówiaste", ale tylko troszkę

    Dawaj następne, bo jest na czym oko zawiesić.

  9. #9

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Dziękuję za odwiedziny, opinie, komentarze. @Leon007 - otóż to, staram się nie oszukiwać rzeczywistości i pokazywać motyle w ich naturalnym środowisku.

    11. Szlaczkoń sylwetnik


    12. Skalnik bryzeida - motyl żyjący na kamienistych obszarach wapiennych, kiedyś występował u nas w Chęcinach, ale od ponad 20 lat nikt go tam nie widział. Za to na południu Europy jest liczny. Świetnie maskuje się na tle kamieni, i gdy siada ustawia się względem Słońca tak, aby nie dawać cienia.


    13. Skalniki bryzeidy, po lewej samica, po prawej samiec. Miałem nadzieję, że nastąpi ciąg dalszy, bo ewidentnie miały się ku sobie, ale przyleciał drugi samiec i popsuł zabawę.


  10. #10
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    No i fajne te Twoje motylki. Oprócz tych na odchodach
    Z ostatnich 11 dobra. Pozostałe dwa wg mnie powinieneś z niższej perspektywy je kadrować. Z ich poziomu .
    Doceniam Twoją wiedzę o gatunkach.
    Wrzucaj dalej może bez odchodów

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •