Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 81

Wątek: Monitor SRGB czy RGB

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Przy HDMI może Pan zapomnieć o monitorach powyżej 1920x1200. Do tego dojdzie kastracja dynamiki, którą na szczęście często można wyłączyć.
    Ja mam monitor UHD podpięty do laptopa ASUSPro z kartą NVIDIA820 po kablu HDMI i wyświetla mi w pełnej rozdzielczości, mam szczęście

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    pewnie było juz kilka razy ale wrzucam

    https://tomaszpluszczyk.pl/monitor-f...obrobki-zdjec/

    warto kupic dobry monitor graficzny, troche ogranicza ilośc producentów która mozna policzyc na jednym palcu reki ale warto.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #33
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jak już wcześniej pisano AdobeRGB a nie RGB! Nie ma monitorów wyświetlających całą możliwą do stworzenia przestrzeń RGB, to niewykonalne. Co do monitora o przestrzeni AdobeRGB lub zbliżonej, jeśli pracuje się na Macu, nie ma żadnej różnicy w postępowaniu niż sRGB. Pod Windows tak różowo już nie jest. Trzeba opanować podstawy obiegu pracy pracy w szerokim gamucie. Przydaje się ktoś rozumiejący problem do doradzenia, bo samemu łatwo się pogubić.
    Niestety mam Windowsa więc widzę że różowo nie będzie.

  4. #34
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    Cytat Zamieszczone przez TomKap Zobacz posta
    Ja mam monitor UHD podpięty do laptopa ASUSPro z kartą NVIDIA820 po kablu HDMI i wyświetla mi w pełnej rozdzielczości, mam szczęście
    To nie szczęście a HDMI v2.0 (2.0b) i dobrego kabla (3840 x 2160@60Hz). Od tej wersji, wszystkie UHD idą w pełnej rozdziałce na HDMI. Oczywiście, to też kwestia tego czy karta udźwignie taką rozdziałkę powyżej HD.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Nie trzeba. Kupujesz, zlecasz kalibrację raz na rok/dwa specowi i nic nie musisz wiedzieć. Jak Ci się obraz rozjeżdża z odbitkami to zamawiasz kalibrację i jazda dalej
    Musi wiedzieć, że w Windows trzeba podpiąć profil AdobeRGB z kalibracji pod każdy program osobno. Normalnie, to nawet przeglądarka www będzie inaczej świecić na monitorze szerokogamutowym.... I można się potem przejechać, gdzie był profil sRGB a nie AdobeRGB.
    Ostatnio edytowane przez ExploRa ; 21-12-2017 o 14:06

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 083

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    pewnie było juz kilka razy ale wrzucam

    https://tomaszpluszczyk.pl/monitor-f...obrobki-zdjec/

    warto kupic dobry monitor graficzny, troche ogranicza ilośc producentów która mozna policzyc na jednym palcu reki ale warto.
    Artykuł i monitory w nim opisane sa dla pro ew. bardzo wymagajacych amatorow. Autor watka chyba nie zalicza sie ani do jednych ani drugich. Ja rowniez nie nie dajmy sie zwariowac. Ten Nec co byl tu wymieniany bedzie git. Samochodami ponizej 50tysi tez mozna jezdzic.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #36
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    Podoba mi się podejście kolegi cauchy

    --- Kolejny post ---

    Cauchy miałeś na myśli Neca 245 czy 275 o którym też rozmawialiśmy?

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Artykuł i monitory w nim opisane sa dla pro ew. bardzo wymagajacych amatorow. Autor watka chyba nie zalicza sie ani do jednych ani drugich. Ja rowniez nie nie dajmy sie zwariowac. Ten Nec co byl tu wymieniany bedzie git. Samochodami ponizej 50tysi tez mozna jezdzic.
    pewnie tak jest jak piszesz ale pojawiające się w wątku monitory (a pojawiło się kilka) są wymienione w linkowanym artykule również rozważany nec color tuned, a zawsze lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć (chociaż może czasem błoga nieświadomość jest lepsza człowiek się nie zastanawia skąd kasę wyrwać na nowa zabawkę) i jeszcze zacytuję Witka.K (chyba ma tez konto na canon-board) z nikoniarzy bo mi się jego podpis w stopce podoba "Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć jak najmniejszy efekt" zupełnie nie wiem dlaczego mi się zawsze przypomina jak oglądam zdjęcia (niektórych) prominentnych użytkowników cb.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 493

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Artykuł i monitory w nim opisane sa dla pro ew. bardzo wymagajacych amatorow. Autor watka chyba nie zalicza sie ani do jednych ani drugich. Ja rowniez nie nie dajmy sie zwariowac. Ten Nec co byl tu wymieniany bedzie git. Samochodami ponizej 50tysi tez mozna jezdzic.
    Amatorzy kupujący FF I obiektywy po kilka tysięcy każdy to jeszcze niewymagający czy wymagający amatorzy?

    Artykuł wg mnie dobry i podaje parę faktów na tacy tak aby każdy wiedział jakie ma opcje. Jak się ma wiedzę to można bardziej racjonalnie i dobrze dopasować swoje potrzeby do tego co oferuje rynek monitorów.

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 083

    Domyślnie Monitor SRGB czy RGB

    @saxjas mowie o 27" i tez za kazdym razem goraco bede polecal wieksza rozdzialke, nawet kosztem troche gorszych parametrow dla fotografa. Sam mam Fujitsu P27T-7 i mimo ze nie ma go w tym artykule to jestem 100% zadowolony z parametrow
    @kmeg
    Na to kazdy sam sobie musi odpowiedziec. Sam jednego dnia wydalem od reki 9k na 6D plus Tamrona 28-300. Ale monitora za 10k nie kupie, wole poleciec do Nepalu i pofocic

    Z drugiej strony chcialbym popytac tych co pracuja na tych wypasnych Eizo i Necach - to nie jest tak że tylko wy i odbiorcy pracujacy na podobnych monitorach widzicie rezultaty pracy? Czy osoba ogladajaca prace na zwyklym tablecie
    czy ekranie laptopa, TV, albo w gazecie zobaczy roznice obrobki na monitorze za 3k a 13k?
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 22-12-2017 o 20:33
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitor SRGB czy RGB

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Z drugiej strony chcialbym popytac tych co pracuja na tych wypasnych Eizo i Necach - to nie jest tak że tylko wy i odbiorcy pracujacy na podobnych monitorach widzicie rezultaty pracy? Czy osoba ogladajaca prace na zwyklym tablecie
    czy ekranie laptopa, TV, albo w gazecie zobaczy roznice obrobki na monitorze za 3k a 13k?

    Powyższa myśl, to wyjątkowo często popełniany błąd. Odpowiedź brzmi, tak, różnica jest kolosalna. A tu jest wytłumaczenie: https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/108
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •