Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Drukarka do użytku domowego

  1. #1

    Domyślnie Drukarka do użytku domowego

    Cześć,
    czy ktoś mógłby mi doradzić w kwestii niewielkiej drukarki do zastosowań domowych? Poszukuję czegoś, jak już wyżej napisałem niedużego, prostego w obsłudze, co dałoby mi dobrą jakość wydruków i umożliwiało drukowanie wprost z karty, aparatu, ew. z telefonu. Spoglądam w kierunku canon selphy, ale nie wiem jak z jakością wydruków - czy ktoś tego używa / używał i mógłby coś podpowiedzieć?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Mam Canon PIXMA MG5750 http://bartusz.pl/product/canon-pixm...v=9b7d173b068d i spisuje się świetnie Szczególnie pod katem zdjęć. Drukuje odbitki w wysokiej jakości.
    A jaka kwotę chcesz przeznaczyć na drukarkę?

  3. #3

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez lukasz63 Zobacz posta
    Mam Canon PIXMA MG5750 http://bartusz.pl/product/canon-pixm...v=9b7d173b068d i spisuje się świetnie Szczególnie pod katem zdjęć. Drukuje odbitki w wysokiej jakości.
    A jaka kwotę chcesz przeznaczyć na drukarkę?
    Do 1500 i tu może być Epson L810 (dobra jakość i koszt wydruku na +) ale wielkość nie ta - stąd moje pytanie o shelpy, bo ta wielkość jest dla mnie ok.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Jakość wydruków jest bdb - ale nie wiem jak by to było z telefonu (kolory). Ja drukuje z aparatu albo z laptopa - czas wydruku to około 1 minuty koszty to 140 zł za 108 sztuk - darzyło mi się drukować ponad 100 sztuk jedna pod drugiej tylko z przerwami na wymianę papieru i folii. Jedyny minus - należy uważać na kórz bo jak gdzieś na papier czy folie wpadnie to od razu widać na zdjęciu - jak przy zakurzonej kliszy w analogu. Jeśli nie przeraża cię koszt za 10x15 i czas wydruku to śmiało mogę polecić - nawet używkę po sprawdzeniu jednego wydruku by wałki nie były porysowane. Jak jesteś z okolic to zapraszam.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Jakość wydruków jest bdb - ale nie wiem jak by to było z telefonu (kolory). Ja drukuje z aparatu albo z laptopa - czas wydruku to około 1 minuty koszty to 140 zł za 108 sztuk - darzyło mi się drukować ponad 100 sztuk jedna pod drugiej tylko z przerwami na wymianę papieru i folii. Jedyny minus - należy uważać na kórz bo jak gdzieś na papier czy folie wpadnie to od razu widać na zdjęciu - jak przy zakurzonej kliszy w analogu. Jeśli nie przeraża cię koszt za 10x15 i czas wydruku to śmiało mogę polecić - nawet używkę po sprawdzeniu jednego wydruku by wałki nie były porysowane. Jak jesteś z okolic to zapraszam.
    Dzięki za opinię!
    Czy musiałeś kalibrować drukarkę, czy obyło się bez kalibracji? Różne opinie (skrajne) czytałem o jakości wydruków - z jednej strony zadowoleni użytkownicy, z drugiej narzekania na kolory, ich nasycenie itp. Czytałem też, że jest to tylko kwestia kalibracji urządzenia.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Nie kalibrowałem - nie lobię bardzo nasyconych - według mnie są naturalne - jak bym chciał bardziej nasycone to mogę to zrobić podbijając fotkę w aparacie albo w samej drukarce - ma to cp910 i wiele innych funkcji z których nie korzystałem bo dopiero teraz przeczytałem instrukcję ze strony canona pl

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Przerabiałem drukarki Epsona i Canona, chcąc zaoszczędzić parę plnów jechały na zamiennikach. Miałem swój kalibrator, traciłem kupe czasu żeby wydruki wyglądały jak na monitorze, a że tusze niskiej jakości to całość po pół roku wyglądała fatalnie. Nie polecam. Od roku używam drukarki canona na oryginalnych tuszach, nic nie kalibruje i odpukać jest rewelacyjnie - zero straconego czasu i satysfakcja po wydruku. Jakiej drukarki nie kupisz to polecam używać oryginalne materiały eksploatacyjne.
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  8. #8

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Zgadzam się z innymi Canon Mg5750 jest dobrą drukarką, drukuję w wysokiej jakości. Dzięki zaawansowanym oprogramowaniu możesz drukować bezpośrednio z drukarki jak i z innych urządzeń np telefonu. Ma tez opcje druku z tzw chmury dzięki wbudowanemu wi-fi. Możesz drukować naprawdę tanio używając alternatywnych atramentów, ale uważaj nie wszystkie zamienniki są dobre. Ja polecam tusze z tego sklepu https://allebiuro.pl/tusze-canon/ jakość druku jest naprawdę dobra, nie wysychają, a i cena zadowalająca.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Ja miałam podobnie, Epsona jak splice i też jechałam na zamiennikach i też nie wyszłam na tym dobrze, także też Ci polecam po zakupie wydać kasę na oryginalne tusze i nigdy się nie bawić w podróby. Canona nie miałam, ale skoro przejechałam się na epsonie, może trochę z własnej winy, to odradzam Ci epsona i skłaniam się w stronę canona.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Drukarka do użytku domowego

    Minął rok i może coś w tym temacie się zmieniło na rynku.
    Szukam czegoś do użytku domowego i myślę o MG5750 albo Epson XP-245 lub XP-342 (mają trochę większą rozdzielczość wydruku.
    Co byście polecili, może coś innego tak aby sprawdziła się w domu łącznie z drukowaniem od czasu do czasu zdjęć ?
    550D, 50 f1.4, 15-85 f3.5-5.6 IS USM, 580EX II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •