Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: weselnie nierzeczywiste foty

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Jason Lanier - chłopaki często twierdzą, że błysk pozwala im się wybić z tłumu "weekend warriors"
    W jego przypadku mam wrażenie, że chodzi o wyraźnie widoczne zaznaczenie "to było oświetlone sztucznie, bo umiem" https://www.youtube.com/user/jasonla...able_polymer=1 , a wydaje mi się, że autorce wątku chodzi o coś innego, o ile dobrze zrozumiałem "jak doświetlać, żeby nie zgubić charakteru naturalnego światła".

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    W jego przypadku mam wrażenie, że chodzi o wyraźnie widoczne zaznaczenie "to było oświetlone sztucznie, bo umiem" https://www.youtube.com/user/jasonla...able_polymer=1 , a wydaje mi się, że autorce wątku chodzi o coś innego, o ile dobrze zrozumiałem "jak doświetlać, żeby nie zgubić charakteru naturalnego światła".
    Neil bedzie tu dobrym przykładem, a Jason... w ttl chyba robi czy się mylę?

  3. #23
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    W jego przypadku mam wrażenie, że chodzi o wyraźnie widoczne zaznaczenie "to było oświetlone sztucznie, bo umiem" https://www.youtube.com/user/jasonla...able_polymer=1 , a wydaje mi się, że autorce wątku chodzi o coś innego, o ile dobrze zrozumiałem "jak doświetlać, żeby nie zgubić charakteru naturalnego światła".
    Techniki fotografowania z lampą błyskową - błysk wypełniający
    Tu jest troche wywodow van Niekerka, stare, ale to podstwa, bo on faktycznie jest w tym dobry. Napisal tez pare ksiazek, np. ja mam ta:
    https://www.fotopolis.pl/opinie/rece...ktyce-recenzja
    Polecam.

    Skolei jak lata temu zajmowalem sie troche slubna, to lubilem swiatlo zastane i styl Jeffa Ascough: https://www.jeffascough.com/

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Rzeczywiście jak przeglądam strony fotografów, to w co drugim portfolio znajduję niedoświetlone zdjęcia w czerwono brązowych odcieniach. To taki trend jest teraz? Inna sprawa, że źle to nie wygląda a nawet zaczyna mi się to podobać...
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Sposób obróbki to już bardziej kwestia gustu - ja na przykład lubię delikatny cross, ale podkreślam - delikatny.

    Lena - w kontekście lamp na weselu: w moim rozumieniu nie chodzi o to, by światło błyskowe dominowało. Nie pełni też roli rozświetlania sali. Najczęściej ISO na sali oscyluje mi wokół 3200, choć gdybym wszystko mocniej "podkręcił" to spokojnie fotograłowałbym na ISO 100. Tyle tylko, że zabiłoby to właśnie klimat. Wydaje mi się, że chodzi o uzyskanie pewnego "balansu" między tym jak było naprawdę ( czyli światłem zastanym ) a własną krecją ( czyli błyskiem wypełniającym )

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Rzeczywiście jak przeglądam strony fotografów, to w co drugim portfolio znajduję niedoświetlone zdjęcia w czerwono brązowych odcieniach. To taki trend jest teraz? Inna sprawa, że źle to nie wygląda a nawet zaczyna mi się to podobać...
    Możesz podać link do takich zdjęć?
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Mi się podobają zdjęcia autorki wątku i obróbka dla mnie jest ok. Co do samego blyskania, to człowiek stara się jak najmniej, lampy wyciągam dopiero na sali weselnej, ale tak jak przedmówcy, uważam że warto umieć je obsługiwać i się tego uczyć, bo są momenty w których blysniete zdjęcie wygląda dużo lepiej. Ale to każdy ma wypracowany swój system pracy. Najważniejsze żeby mieć klientów i czerpać jeszcze jakąkolwiek przyjemność, nawet z robienia zdjęć do kotleta.

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  9. #29
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Jak sprzęt Ci pozwala to rób bez lampy i się niczym nie przejmuj. Twoje zdjęcia są fajne, bez ironii powiedziałbym, że artystyczne.
    Jak przedmówca uważam, że zmieniasz rzeczywistość na swój ulubiony sposób i nie jest to lampa

    Mnie osobiście lampa pasuje, ale staram się używać lampy tak, żeby jak najmniej było widać, że była użyta - odbijanie, dyfuzory itp. Unikam strzelania prostu w ludzi.

    Mnie jako klientowi twoje zdjęcia by się na pewno spodobały i nie zastanawiał bym się, czy używałaś do nich lampy czy nie.

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: weselnie nierzeczywiste foty

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Zgaduję, bo z opisu to nie wynika. Czy masz na myśli używanie lampy ala : "spawarką po oczach" ?
    Cytat Zamieszczone przez lena Zobacz posta
    To jasne- ale odbicia o ściany, sufity czy inne płaszczyzny lub wraz z rozpraszaczem/dyfuzorem też mnie nie satysfakcjonują.
    Chyba to właściwie chodzi mi o to aby się całkiem zbuntować tej technologii.
    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    No to wątek możemy już zamknąć.
    Cytat Zamieszczone przez lena Zobacz posta
    No nie do końca.
    Myślałam, że jest tu grono ludzi którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na ten temat i wyłonią się ciekawe wnioski.. refleksje..
    nie mów mi, ze się myliłam? w końcu to forum dyskusyjne.
    No właśnie dobiegł do końca. Waląc "spawarką po oczach" czyli "palnikiem na wprost" skoro odbijanie światła Ciebie nie interesuje, to żadne zdjęcie sensownie nie wyjdzie. Koniec tematu i szukania jakiś tajemnych sposobów. Jak jest ktoś kto tak robi i "och i ach", niech zapoda przykłady.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •