Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

  1. #1
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Uszanowanko. Nie logowałem się tu z 7 lat. Nadeszła pora na zmiany w sprzęcie. Obecnie posiadam 5Dmk2 z zestawem 17-40+35/50/85. Obrazki produkowane z tego zestawu w pełni mnie zadowalają. Niemniej jednak "mobilność" tego zestawu, nawet w przypadku samej puchy i dwóch szkieł, powoduje że coraz rzadziej bawię się w fotografię. Szyja non-stop obciązona, w plecaku ciężko, no krótka mowiąc "usability" na poziomie 3/10.

    Szukam czegoś bardziej kompaktowego i celuję w tym miejscu w bezlusterkowce. Nie wykluczam całkowitej zmiany systemu. Zależy mi na tym, żeby przyszły system miał dobrego optycznie kita typu pancake - tak, żebym mógł zmieścić to do saszetki typu "nerka" na wycieczki/wakacje/rower. Poza tym chcę możliwość podpięcia jasnego odpowiednika 50mm oraz tele, żeby obrazki były chociaż trochę porównywalne do 5d2.

    Doradzi ktoś?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Nie wiem ile chcesz wydać, ale znajomy niedawno zmienił Nikona D4s na Fujifilm X-Pro2 właśnie ze względu na wagę i jest zadowolony, jednak cena...
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #3
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Ja też napiszę idź w Fuji
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  4. #4
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Dwa głosy na fuji, znaczy że coś jest na rzeczy. Faktycznie przyglądałem się temu systemowi i nawet te puchy pokroju Xpro2, xt2 czy x-e3 to świetny sprzęt. Nie ukrywam, że obrazek i kolory produkowane przez Fuji bardzo mi odpowiadają i plasują system na pudle. Pomijając fakt chorych cen, to niestety brakuje tu małego fajneog zooma. 18-55 jest "sporawy" a 16-55 to juz wogole kobyła pokroju Canon 17-40, zatem pierwotne zalozenie nie spelnione. Chyba ze o czyms nie wiem? Ktos/cos jeszcze produkuje szkla AF z mocowaniem systemu Fuji?

    Co myślicie o Sony 6500?
    Rozwazam jeszcze 4/3 czyli olka M5 albo Panasa GX8. Tylko ze troche obawiam sie tego sensora - wszakze to niemal "cwiartka" pelnej klatki, a co za tym idzie GO leci leb na szyje i nie ma opcji, zeby osiagnac takie efekty jak na FF przy 85mm na f2.0.

    Ciekawe że nikt nie proponuje "rodzimego" Canon M5...
    Ostatnio edytowane przez caveman ; 01-11-2017 o 21:31

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Do Fuji niestety tylko Fuji, chyba że pasuje Ci manualne ustawianie ostrości. 18-55 wcale nie jest duży, jako alternatywę masz lżejszy 16-50, który jest równie ostry, odrobinę szerszy, jednak ciemniejszy. Ja napiszę zastanów się 2 razy przed zmianą, a jeśli to możliwe najpierw kup nowy i przetestuj, czy Ci odpowiada, a dopiero później zacznij sprzedawać posiadany sprzęt (chyba, że zostaje )

  6. #6
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Przeszło mi przez myśl żeby zostawić 5D+85mm na "specjalne" okazje. A resztę szkieł sprzedać żeby styknęło na coś nowego.
    Ale sam nie wiem czy to ma sens.

    Najbardziej rozwojowe wydaje się być teraz Sony ze względu na to ze ma FF w systemie mirrorless. Na razie w cenie zaporowej dla takiego amatora jak ja, ale za jakis czas to kto wie...
    M43 z kolei sporo ciekawej i niekoniecznie drogiej optyki.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta

    Ciekawe że nikt nie proponuje "rodzimego" Canon M5...
    Daj trochę czasu.

    Uzupełniłem 5D3 małym M6 z EF-M 22 f2. Oczywiście obraz to przepaść ale coś za coś. Dobry wybór na lekko w góry lub na rower, obrazek lepszy niż w kompaktach. Nie chciałem M5 bo kompaktowość była nadrzędnym celem a tam jest wystający wizjer. Zastanawiałem się nad Sony ale cena i dostęp do obiektywów EF przeważyły na korzyść "rodzimego" Canona
    CMEHA - reszta to upgrade

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Żadna zmiana (a już na pewno na sony, do którego trzeba podpinać obiektywy cięższe od body) Cię nie zadowoli. Na dziś jedyne rozwiązanie, to operowanie lekkimi stalkami canona. Możesz tez dokupić jakiś lekki kompakt, tylko po co?

    --- Kolejny post ---

    PS.
    Kup sobie peak design capture pro i odciąż szyję poważnie. Problem tkwi wyłącznie w sposobie noszenia aparatu.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta
    Przeszło mi przez myśl żeby zostawić 5D+85mm na "specjalne" okazje. A resztę szkieł sprzedać żeby styknęło na coś nowego.
    Słychać pogłoski o bezlusterkowym FF Canona w przyszłym roku...

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta
    Rozwazam jeszcze 4/3 czyli olka M5 albo Panasa GX8. Tylko ze troche obawiam sie tego sensora - wszakze to niemal "cwiartka" pelnej klatki, a co za tym idzie GO leci leb na szyje i nie ma opcji, zeby osiagnac takie efekty jak na FF przy 85mm na f2.0.
    Olympus ma swoje szkła f1.2 (wypuścił z tydzień temu). Jeśli dobrze pamiętam juz ze dwa lata temu bawilem się Leica 1.2/1.4 do m43. Jeśli chcesz male korpusy i male szkła to m43.

    Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •