Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Fuji, sam się nosze z tym zamiarem, małe lekkie, poręczne
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  2. #12
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Fuji, przynajmniej z tego co zdazylem sie dowiedziec/przeczytac, nie ma dobrego wywolywacza Rawow. W jednych tracimy ostrosc, w innych kolory jeszcze inne wprowadzaja fioletowy zafarb... Fuji-owy SILKYPIX to podobno bezuzyteczne siki
    Ostatnio edytowane przez caveman ; 02-11-2017 o 13:31

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Sony rozpoczęło dziś cashback - może zatem A7 w pierwszej wersji? W MediaMarkt/Saturn jest zestaw body + 50mm za ~4500zł, po odjęciu cashback wychodzi 4000zł, co jest już naprawdę dobrą ceną, jak za tak mały zestaw.

    35-tke zastąpić Samyangiem AF 35/2.8. Dokupić adapter Commlite za 400zł i korzystać z 17-40 i 85mm.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Sporo osób korzysta z manualnych voigtlanderów na soniaczu - wtedy to na pewno jest mały zestaw
    Miłego dnia
    moja www

  5. #15
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez draco_krk Zobacz posta
    Sony rozpoczęło dziś cashback - może zatem A7 w pierwszej wersji? W MediaMarkt/Saturn jest zestaw body + 50mm za ~4500zł, po odjęciu cashback wychodzi 4000zł, co jest już naprawdę dobrą ceną, jak za tak mały zestaw.

    35-tke zastąpić Samyangiem AF 35/2.8. Dokupić adapter Commlite za 400zł i korzystać z 17-40 i 85mm.
    i to jest bardzo dobra informacja

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Daj nam znać jaką decyzję ostatecznie podjąłeś i jakie wrażenia po zakupie;-)

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Sam chętnie nabyłbym M5 ze wzgledu na błyskotki i szkła ze stajni canona. Jeśli Cię nic w systemie nie trzyma, tylko cena Cie ogranicza. A7'ki imho za ciezkie i w porownaniu z 5d2 niewiele zyskujesz, zostaje chyba tylko apsc. Olki te z zapędami na pro mi się podobają, nawet jest jedno szkło 7-14 które mi się bardzo podoba.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 02-11-2017 o 20:59

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Mam i testowałem Canona M5, na własny użytek bardzo fajny aparat, extra wizjer. Jak by ktoś z forum był zainteresowany to mam pełen komplet z obiektywem i adapterem, stan sklepowy, gwarancja, zrobił z 600 zdjęć. Dla forumowiczów bez targowanie za 3000,- oddam bo mam ochotę na nowe szkło

    Kiedyś używałem bezlusterkowcow sonego, ale tylko apsc, filmy naprawdę spoko, zdjęcia bez rewelacji. Tak czy inaczej myślę że nawet najnowsze fuji nie da Ci takiego obrazka jaki masz z ff.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Po numerze jaki Canon wykręcił z 6DII też zacząłem się rozglądać za jakimś lekkim systemem.

    Na papierze skompletowałem sobie dwa zestawy, które odpowiadają z gruba temu co mam na FF.
    1. Fuji X-T20; 10-24/4; 23/1.4; 55-200/3.5-4.8 - cena ok. 14,8k PLN, waga ok. 1,7 kg
    2. EOS M5; 11-22; 22/2; 55-200 - cena ok. 8,0k PLN; waga 0,9 kg.

    Naściągałem sobie RAWów z obu matryc i powywoływałem w LR. Różnica w jakości obrazka do ISO 800 jest mniejsza niż myślałem, kolory Canona z przyzwyczajenia bardziej mi się podobają.
    Jakość wykonania Fuji kultowa, chociaż ergonomia kompletnie mi nie leży a stylistyka kojarzy się z komuną. Obiektyw tele raczej marny. Kwota jak najbardziej akceptowalna jak za kultowy system. Nie wiem jak współpraca ze szkiełkami innych producentów ale kuszą też jasne oryginały.
    Canon wypada atrakcyjnie na papierze chociaż obiektyw tele raczej lichy. Cena ewidentnie atrakcyjna (np. w porównaniu do 6DII ).
    Nie mogę sobie wyrobić ostatecznie zdania ile stracę na jakości wobec FF.

    Dochodzę powoli do wniosku, że lustrzanka FF ma sens tylko z matrycą i mozliwościami klasy D850 i super jasnymi szkłami. Na zwykłą turystykę i codzienne focenie trochę za dużo do taszczenia w stosunku do rezultatów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Po numerze jaki Canon wykręcił z 6DII też zacząłem się rozglądać za jakimś lekkim systemem.

    O czymś nie wiem ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •