Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

Widok wątkowy

  1. #14
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez Stafford Zobacz posta
    Mam podobnie, tylko 6D z zoomami i jedną stałką i Fuji X-E2s (ta sama matryca co X-T10) z tymi zoomami, które planujesz plus dwie stałki.
    Obrazek z Canona plus taki 24-70 4LIS lepszy niż Fuji z 18-55 ale z Fujika na pewno lepiej niż canonowski APS-C z zoomem (mam 700D) ale już po podpięciu stałki (mam fujinony 14 i 35/1.4) Fuji dogania jakość z 6D z zoomem.
    To takie mocno subiektywne wrażenia więc niekoniecznie pomogą.

    Dodam, że miałem też jakiś czas A7 z ciemnym zoomem i nie podobały mi się efekty w stosunku do 6D czy Fuji - szczególnie na ISO 1600-3200.
    Ale napisze jeszcze raz - TO JA. Nie wiem jak inni.
    Fotografuje wyłącznie amatorsko i bez spektakularnych efektów :-)
    Przeczytał‚em wą…tek i postanowił‚em zabrać‡ gł‚os, gdyż cał‚a moja historia idealnie wpasowuje się™ w jego treść‡. Na począ…tek posiadam System Canon od 12 lat, był‚y puszki: 350d,1dII,7d,5d,5dII,5dIII - obecnie 6d i 7dII, szkł‚a: zbyt wiele ich zmienił‚em aby wszystkie wymieniać‡, obecnie mam 11 szt. (w tym 4 manuale C.Z). Obrazek jak daje 6d wg mnie najlepszy obecnie w systemie Canon (5d miał‚ swoją… niepowtarzalną… specyfikę™ obrazka, za to bardzo sł‚aby AF), 7dII ma najbardziej zaawansowany i pewny AF w systemie. Jako uzupeł‚nienie systemu Canon miał‚em 2 lata Olympus OMD-EM5 + 3 stał‚ki, niestety po czasie stwierdziłem, że matryca 4:3 nie daje mi tego czego oczekiwał‚em. W tym roku przetestował‚em: Canon 200d+kit i zwrócił‚em, zbyt sł‚aby obrazek, który nawet nie dorastał‚ do nikona coolpix A, kolejnym w teście był‚ peł‚noklatkowy sony A7II+adapter commlite+ szkł‚a Canon, ten zestaw okazał‚ się™ niewypał‚em, optycznie gorszy od 6d, dużo gorszy na wyższym ISO, ergonomicznie porażka, adapter commlite pomimo posiadania styków nie zmienia przysł‚ony, nie ma AF, działa jedynie focus picking w manualu, zestaw sony został‚ zwrócony.
    I teraz najlepsze: wszedł‚em po testach jako uzupeł‚nienie w system fuji X : dokł‚adnie to X-E3 + 10-24/4.0 + 23/2.0 + 50/2.0, zestaw jest mał‚y, lekki, rewelacyjnie wykonany (puszka i obiektywy) generuje ś›wietny obrazek, który z powodzeniem mogę™ porówać‡ do tego co daje Canon
    .
    Ostatnio edytowane przez koraf ; 22-12-2017 o 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •