Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 76

Wątek: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

  1. #41
    Coś już napisał Awatar scanus
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    ...Może warto poczekać jak Canon pokaże bezlusterkowcow FF?
    No właśnie. Jestem w podobnej sytuacji a ponieważ nie muszę decydować pilnie, to chcę poczekać do przyszłego roku na pełnoklatkowego bezlusterkowca Canona i zobaczymy, czy to jakaś ciekawa opcja będzie. Mocowanie zostanie EF, więc wagi szkieł nie zmniejszysz, ale korpus będzie bardziej poręczny przy jakości i GO właściwej dla FF.
    K

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Jak dla mnie to ewentualny kompakt FF od canona będzie dodatkowo a nie zamiast lustrzanki. No i jeszcze jedno. korpus NIE BĘDZIE bardziej poręczny

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Jeśli chodzi o bezlusterkowca FF naszej ulubionej firmy to znając canona wsadzą tam słaby system AF albo średnią matrycę. Dopiero 3-cia iteracja tego modelu będzie się nadawała do fotografii z jasnymi stałkami typu f1.8 Na dzień dzisiejszy gdybym focił tylko tematy dla własnej przyjemności wybrałbym ff SONY ew. cropa od fuji.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jeśli chodzi o bezlusterkowca FF naszej ulubionej firmy to znając canona wsadzą tam słaby system AF albo średnią matrycę. Dopiero 3-cia iteracja tego modelu będzie się nadawała do fotografii z jasnymi stałkami typu f1.8 Na dzień dzisiejszy gdybym focił tylko tematy dla własnej przyjemności wybrałbym ff SONY ew. cropa od fuji.
    A jest coś takiego jak słaby af w bezlusterkowcach skoro tam af działa inaczej.

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    A jest coś takiego jak słaby af w bezlusterkowcach skoro tam af działa inaczej.
    W teorii powinno być idealnie. Niestety tak nie jest. Poczytaj o pierwszych sony, Fuji, albo po prostu o modelach "nieflagowych". Z naszego obozu canon M też nie błyszczał w tej kwestii.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #46
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez scanus Zobacz posta
    No właśnie. Jestem w podobnej sytuacji a ponieważ nie muszę decydować pilnie, to chcę poczekać do przyszłego roku na pełnoklatkowego bezlusterkowca Canona i zobaczymy, czy to jakaś ciekawa opcja będzie. Mocowanie zostanie EF, więc wagi szkieł nie zmniejszysz, ale korpus będzie bardziej poręczny przy jakości i GO właściwej dla FF.
    A ten bezlusterkowiec FF canona, to jakieś sprawdzone info, zapowiedź od canona, czy plotki, spekulacje?
    Poza tym widzę pewien problem z bezlusterkpwcami FF. Pierwsza sony a7 było rzeczywiście małe i lekkie, jednak każdy kolejny następca jest coraz większy i cięższy. Do tego większość szkieł jest w podobnej wadze i rozmiarze co szkła do lustrzanek. Czyli argument jakim była mały rozmiar i waga pomału znika.
    Ostatnio edytowane przez elduce ; 05-12-2017 o 12:59

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jak dla mnie to ewentualny kompakt FF od canona będzie dodatkowo a nie zamiast lustrzanki. No i jeszcze jedno. korpus NIE BĘDZIE bardziej poręczny
    6DII miał szansę połączyć w miarę zwartą obudowę z funkcjonalnością lustrzanki FF. No ale w tej małej obudowie nie zmieścił się normalny sensor .
    Poważnie potraktowany bezlusterkowiec FF może nie być dużo mniejszy i lżejszy od 6D z racji bagnetu EF. Zakładam proporcje nie lepsze niż M5 do 200D.
    Canon obiecuje nowy sensor do tego bezlusterkowca co może zwiększyć jego szanse w konkurencji z 6DII.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #48
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Ostatecznie wymieniam 5DII na 6D i zostawiam 85mm i 35mm.
    Do tego dojdzie Fuji X-T10 + 18-55 + 55-250 na poczatek.

  9. #49
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Zestaw pierwszy do pracy, drugi na wakacje?

  10. #50
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta
    Ostatecznie wymieniam 5DII na 6D i zostawiam 85mm i 35mm.
    Do tego dojdzie Fuji X-T10 + 18-55 + 55-250 na poczatek.
    Mam podobnie, tylko 6D z zoomami i jedną stałką i Fuji X-E2s (ta sama matryca co X-T10) z tymi zoomami, które planujesz plus dwie stałki.
    Obrazek z Canona plus taki 24-70 4LIS lepszy niż Fuji z 18-55 ale z Fujika na pewno lepiej niż canonowski APS-C z zoomem (mam 700D) ale już po podpięciu stałki (mam fujinony 14 i 35/1.4) Fuji dogania jakość z 6D z zoomem.
    To takie mocno subiektywne wrażenia więc niekoniecznie pomogą.

    Dodam, że miałem też jakiś czas A7 z ciemnym zoomem i nie podobały mi się efekty w stosunku do 6D czy Fuji - szczególnie na ISO 1600-3200.
    Ale napisze jeszcze raz - TO JA. Nie wiem jak inni.
    Fotografuje wyłącznie amatorsko i bez spektakularnych efektów :-)

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •