Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Wątek: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Dla jednej osoby będzie to dużo, dla innej różnice będą małe. Dla mnie, między 6D a Fuji X-T20, obiektywy odpowiednio 50mm 1.8 STM i Fuji XF35/1.4 różnice wcale takie duże nie są.

  2. #32
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Ja do canona M5 podłączałem różne obiektywy, od prostych tanich po sigme Art 85. Dla mnie różnica w obrazku jest bardzo duża i w samej obróbce też, z 6D mogę dużo więcej wyciągnąć niż z M5. Może warto poczekać jak Canon pokaże bezlusterkowcow FF?

  3. #33
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Doszedłem do wniosku, że najleppszym wyjściem będzie zmiana na Fuji.
    Plany są na 18-55 2.8-4 + 35 1.4 + 55-200 3.5-4.8.
    Pucha to albo X-T1 lub T2. Sposob przewozenia do przemyslenia

    Jak w tych matrycach bedzie wygladala sytuacja na ISO 1600? Lepiej/gorzej czy porownywalnie co w 5D2?

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta
    Doszedłem do wniosku, że najleppszym wyjściem będzie zmiana na Fuji.
    Człowiek uczy się na błędach

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Chciałeś dodać "patrz sąsiedni wątek" (ten "200d +...")?

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta
    Jak w tych matrycach bedzie wygladala sytuacja na ISO 1600? Lepiej/gorzej czy porownywalnie co w 5D2?
    A jak myślisz?
    Jeżeli nie zauważysz różnicy, to znaczy że dobrze zrobiłeś. Jeżeli jednak okaże się, że jesteś w czarnej dziurze, to nie miej pretensji do nikogo poza sobą...

  7. #37
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Ściągnij sobie kilka rawow i sam sprawdź. Między T1 i T2 jest wiele znaczących różnic, rozważ jeszcze X-T20.

  8. #38
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    nie da sie dogodzic kazdemu, wazne zeby dogodzic sobie

  9. #39
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Poczytaj o X-T20/X-E3 przed zakupem. W dużym uproszczeniu technicznie są jak X-T2, w mniejszym opakowanie z trochę inna ergonomią. W Fuji zmiany przysłony nie da się przypisać pod żadne kółko, obracasz pierścieniem na obiektywie (jedynie obiektywy z serii XC nie mają pierścieni i tam przysłonę zmieniasz za pomocą kółka w aparacie).

  10. #40
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Nie byłem w takiej sytuacji jak kolega bo nie miałem ff, ale z identycznych powodów przeszedłem na bezlusterkowca. Pewnego dnia uświadomiłem sobie, że aparatu używałem jedynie do fotografii "służbowej" (sport na hali) sam dla siebie fotki przestałem robić bo miałem dość noszenia ze sobą tych kilogramów sprzętu. Dochodziło do sytuacji gdzie w górach targając body + zoom 17-50 w plecaku zdjęcia robiłem telefonem bo to był kłopot zdejmować plecak, wyciągać aparat, pstryknąć zdjęcie, potem schować sprzęt do plecaka a wszystko jedną ręką bo drugą się musiałem trzymać. Wtedy jeszcze nie odpuściłem, sprzęt dalej używałem choć powodowało to u mnie niechęć na samą myśl, że na głupi rower muszę zapakować dodatkowe minimum 1,5 kg w plecak. Czarę goryczy przelała wycieczka do Barcelony gdzie naprawdę dużo się nachodziłem, pstrykałem trochę foto, zabrałem ze sobą tylko tamrona 17-50 2.8 i body 7d do tego kamerkę sportową. Po całym dniu łażenia w upale, plecy oczywiście mokre, a te dodatkowe 1,5 kilo naprawdę przeszkadzało, tym bardziej, że dodatkowo sam aparat jest nieporęczny i wypychał mały plecak. Znowu przegląd zdjęć - i okazało się że pół na pół zrobiłem kamerką sportową i canonem.

    Jako, że zależy mi też na filmowaniu poszedłem w m4/3, body panasonic gx80 ze względu na dobre możliwości video, genialnego naleśnikowego zooma 12-35, bardzo dobrą cenę i naprawdę dobrą jakość obrazowania. Względem APS-C canona nie widzę różnic w ilości szumów ani GO. Jako, że posiadam cały czas jeszcze system canona celowo robiłem porównania na podobnych ogniskowych, czasach naświetlania i iso. I tak olympusowa 40-150 2.8 pro i canonowska 70-200 2.8 L IS przy tych samych ogniskowych (mówimy o ekwiwalencie na FF) dają identyczne rozmycie (przynajmniej różnice dla mnie są niezauważalne pomijając że oly jest ostrzejszy) a 7d i gx80 po wywołaniu obrazka z RAW dają identyczny szum na iso 3200.

    Oczywiście obiektyw 40-150 nijak się ma do lekkości (choć nadal ponad pół kilo lżejszy od 70-200 2.8 L IS), ale potrzebuję go nadal do zdjęć "służbowych" , ale i 70-200 canona nigdy ze sobą nie zabierałem na wycieczki .

    Byłem niedawno na Teneryfie, w plecaku miałem gx80 z kitowym naleśnikiem i manualne chińskie szkło 35mm f1.6 do portretów. Całkiem inna jakość fotografowania (a przynajmniej noszenia), zestaw ten ważył łącznie 600 gram Czyli prawie kilo mniej niż na canonie.

    I teraz do czego zmierzam. Ja miałem łatwiej bo przechodziłem z APS-C więc różnice w jakości obrazowania pomijalne. Ty musisz się zastanowić czy potrafisz żyć z większą GO, a jak nie to czy masz worki pieniędzy na szkła pokroju oly 45mm F1.2 które naprawdę pięknie rysują już od pełnej dziury. Jeżeli potrafisz żyć bez papierowej GO, zdjęcia pstrykasz do powiedzmy iso1600 to zamiana FF nie powinna bardzo boleć. Ale jak większość Twoich fot to portrety, ujęcia z małą GO, dużo używasz ISO powyżej 1600 a do tego jesteś szumofobem, to nie będziesz zadowolony. Niestety przejście z systemu na system to zawsze rachunek zysków i strat.

    Ale się rozpisałem...

    I jeszcze jedno, na bezlusterkowce, przynajmniej m4/3 problem jest z szerokim kątem w rozsądnych pieniądzach, nie wiem jak w fuji, ale na m4/3 jasne szerokokątne szkła kosztują majątek. Ja rozwiązałem to zostawiając sobie tokinę 11-16 i dokupując do niej chiński speedbooster. Dzięki temu mam ekwiwalent 16mm f2.0 na ff, ale kosztem nadal ciężkiego obiektywu. Na szczęście tak szeroki kąt używam sporadycznie.
    Ostatnio edytowane przez IGI ; 30-11-2017 o 15:13
    7d + Tamron 17-50 2.8 + 70-200 2.8 L IS + canon 50/1.8 II + sigma 18-200 3.5-6.3 DC OS

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •