Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Fuji 55-200 akurat jest dobrym obiektywem, kontrastowy, ostry, świetnie wykonany i jaśniejszy od konkurencji.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    O czymś nie wiem ?
    Przecież każdy* wie, że 6d II nie nadaje się do robienia zdjęć
    * - każdy, kto skupił się na "internetach"

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    O czymś nie wiem ?
    Wiesz, wiesz
    6DII to kolejne po "siódemkach" fajnie skonfigurowane body udupione badziewnym sensorem. Ja nie trawię takiego "kropkowatego" szumu i nie tylko ja.
    Próbowałem się przymusić, wywołałem dziesiątki zdjęć. Decyzję o zakupie podjąłem jeszcze przed premierą a jednak nie dam rady.
    Canon mógł wsadzić w to body dowolnej klasy matrycę bo ma po temu technikę. To co wsadził to nie jest sensor na 5 lat do przodu do kolejnej premiery.
    To, że zrobił co zrobił ja odbieram jako sygnał, żeby "entry level" amatorzy odwrócili się od DSLR w kierunku bezlusterkowców. No to posłusznie próbuję wykonać polecenie
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Ja pierdzielę, znowu ta gadka o nieużywalnej matrycy... I teorie spiskowe, że Canon coś celowo zepsuł..
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 03-11-2017 o 15:33
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ja pierdzielę, znowu ta gadka o nieużywalnej matrycy... I teorie spiskowe, że Canon coś celowo zepsuł..
    A wystarczyło wsadzić współczesny sensor i licytowalibyśmy się w ochach, achach i wowach!
    I wątek o szukaniu bezlusterkowca byłby ubarwiony potencjalną potężną utratą jakości po rezygnacji z FF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    A wystarczyło wsadzić współczesny sensor i licytowalibyśmy się w ochach, achach i wowach!
    I wątek o szukaniu bezlusterkowca byłby ubarwiony potencjalną potężną utratą jakości po rezygnacji z FF.
    przeczekaj, 5DII daje sie robić zdjęcia, ja postanowiłem przeczekać, a potem 5D4 jak bezlusterkowiec do którego się zbytnio nie palę okaże się wielkim pierdnięciem
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta
    Szukam czegoś bardziej kompaktowego i celuję w tym miejscu w bezlusterkowce. Nie wykluczam całkowitej zmiany systemu. Zależy mi na tym, żeby przyszły system miał dobrego optycznie kita typu pancake - tak, żebym mógł zmieścić to do saszetki typu "nerka" na wycieczki/wakacje/rower. Poza tym chcę możliwość podpięcia jasnego odpowiednika 50mm oraz tele, żeby obrazki były chociaż trochę porównywalne do 5d2.
    Do wyboru masz fuji lub sony. Zależy ile chcesz wydać.
    Obrazek z 5DII IMO będzie lepszy niż z fuji (crop). Z soniacza będzie lepiej ale niezbyt bardziej poręcznie. Znaczy się przystawka do obiektywu będzie mniejsza ale samo szkło niekoniecznie. Będziesz musiał zakupić większą nerkę.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    przeczekaj, 5DII daje sie robić zdjęcia, ja postanowiłem przeczekać, a potem 5D4 jak bezlusterkowiec do którego się zbytnio nie palę okaże się wielkim pierdnięciem
    W sierpniu 2018 będzie bezlustro FF Canona. Spodziewam się dobrej matrycy i takiej sobie funkcjonalności co w zasadzie mnie satysfakcjonuje.
    To najbliższa oferta FF Canona. Jako alternatywa dla Sony FF może być całkiem poprawne.
    Sony ma wielkie obiektywy więc nie ma o co walczyć.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie mogę sobie wyrobić ostatecznie zdania ile stracę na jakości wobec FF.
    Duuuuużo
    CMEHA - reszta to upgrade

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez latant Zobacz posta
    Duuuuużo
    No właśnie na FF przyzwoite obiektywy dają na prawdę dobry efekt, który na APS-C jest nie za bardzo widoczny. Niby są detale ale przejścia tonalne już gorsze. Nie do końca to rozumiem bo w końcu crop to nie są to jakieś granice optyki i matryc.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •