Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Migracja z Ligtroom do...?

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Cytat Zamieszczone przez maczekg Zobacz posta
    A ja zapytam, czy ktokolwiek z Was próbował kiedykolwiek Corel Aftershot?
    Robiłem dwukrotne podejście do wersji 3-ej. Wpierw był gift z rok temu, nie wytrzymał nawet porównania z ACDSee.
    Tydzień temu zainstalowałem triala.
    Po dwóch dniach wyleciał. Używanie tego to dla mnie była mordęga, nie wytrzymał porównania z DxO PhotoLab. Oprócz tego aby uzyskać takie kolory jakie miałem mieć to się nie udawało.
    Wpierw picker do WB - niby trafiał dobrze, ale za każdym razem inaczej odjechana kolorystyka i to drastycznie.
    Jak był obrazek na wysokim ISO to włączenie odszumiania robiło z niego taką "sieczkę", że już lepiej to robi ACDSee. Wywaliłem i dość.

    Może zabrakło mi cierpliwości, ale jak mam to samo po kilkoma suwaczkami DxO, to po jakie licho się z nim męczyć.

    Już wolałem swoje presety z RawTherapee 5.3.

    Nie mówię, że to zły soft - tylko, że mnie kompletnie nie przypasował.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Adlatus Zobacz posta
    Darktable kładzie na łopatki Aftershot-a jakością obrazu na wyjściu, maskami, demozaikowaniem, odzyskiwaniem prześwietleń i ilością presetów.
    Spróbowałem wersję pod windę, ale dla mnie to jakoś mało czytelny i nie intuicyjny program.
    Moim zdaniem już lepiej używać (jak się wprawi)- RawTherapee 5.3. Ma teraz bazę szkieł - imponującą

    --- Kolejny post ---

    Tak patrząc z perspektywy czasu, to warto popróbować różnych narzędzi, ale używać tych które najbardziej komu pasują.

    Mnie pasuje DPP do kotletów i portretów, kolorystyka na zawołanie i nie do pobicia.
    Także do przyrody i fotek z teleobiektywów - DPP przez to, że ma DLO.

    Za to do landszaftów i fotek w "mojej wersji" kolorystycznej czegoś tam - to DxO lub RT.

    W każdym z tych trzech softów mam ustawiony "bezpośredni" import/eksport do Affinity Photo i to usprawnia pracę. Tak oto znalazłem swój "złoty środek" i na razie zaprzestaję poszukiwań.

    --- Kolejny post ---

    P.S . Ale się rozpisałem, aż się sobie dziwię
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 31-10-2017 o 00:26

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Po kilku godzinach używania/do_uczania DxO PhotoLab:

    1.
    Całość poprawiona i znacznie szybsza

    2.
    Nowo wprowadzona korekcja lokalna to znane NIK (wykupione przez DxO) udoskonalone znacznie.
    Nie mam jeszcze zdania, za mało pracy, czy dobre czy też bardzo dobre

    3.
    User Guide sensowny, fajny

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-10-2017 o 08:52
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #33
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Też by mi się przydało coś co działa na Ubuntu...
    RawTherapee i DarkTable prawie na bank będą w repozytoriach dla Ubuntu.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    RawTherapee i DarkTable prawie na bank będą w repozytoriach dla Ubuntu.
    Warto podłączyć dodatkowe dedykowane repozytoria, bo to w samym Ubuntu ma dość stare wersje.
    1DX + 50L

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 011

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #36
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Po ostatniej dużej paczce zdjeć do szybkiej obróbki...wziąłem się za triala C1.... ~3000 zdjęć 5DS więc trochę danych było:
    podobny volumen zdjęć LR 6 robił podglądy uwaga: 3 dni ( 2x Xeon / 96 ramu - 32 jedostki obliczeniowe w sumie licząc HT)
    dla C1 to było 1,5 godziny maks - już samo to daje wielką przewagę. W efekcie zdjęcia obrobione w 1/3-1/2 czasu tego który musiałbym poświęcić na LR
    Gałkologia przy przejściu stanowi niewielki problem - wydaje mi się że trochę logiczniej wszystko poukładane.
    Pierwszy moment brakło mi uprighta...automatycznego z LR... no ale umówmy się że półautomaty z C1 jednak są lepsze - robią to co się chce a nie to co pan Adobe wymyślił - no może 4 kierunkowy keystone powiedzmy nie do końca działa tak ja (ja) bym chciał - liczyłem że ustawienia prostokąta na tym co ma być prostokątne zadziała... a tu lekki zonk.
    To czego mi brakuje (może czegoś nie wiem):
    1: Tagowanie GPS - posłuzyłem się LR + wygenerowaniem metadanych w oddzielnych plikach - import katalogu z GPS nie przechodzi
    2: Nie da się zaznaczyć więcej niż 1 katalogu na dysku w ramach kolekcji do obróbki (tu wydaje mi się że musi się dać ale nie znalazłem)

    Ciekawe czy jakieś corssgrady robią lub promocje....cena w dolarach wyraźnie w tym momencie lepsza od polskiego netta ale sklep od razu wrzuca na ojro...

    Pozdr,
    Koala

  7. #37

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Hmm zaraz. Zaraz. 2x Xenon 3000 zdjęć i 3 dni mielenia podglądów? Nie znam LR ale mimo wszystko stawiam, że masz coś namieszane w konfiguracji

  8. #38
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Hmm zaraz. Zaraz. 2x Xenon 3000 zdjęć i 3 dni mielenia podglądów? Nie znam LR ale mimo wszystko stawiam, że masz coś namieszane w konfiguracji
    LR wykorzystuje(wykorzystywał - mam wieczystą licencję 6) maks 4 wątki - ten model tak ma - powiedzieć że ten soft napisany jest nogami: to nogi obrazić - insza inszość że jest wygodny.
    chodziło o podglądy 1:1 - zdjęcia 50Mpix - bez tego w LR sie nie da działać.

    Pozdr,
    Koala

  9. #39
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Ewentualnie smart preview, ale to proteza. W 7.2 poprawili wydajnośc znacząco, ale nie działa mi GPU...

  10. #40
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Smart previews wcale się szybciej nie robią - do 20 mpix LR był akceptowalny...ale przy 5DS i rawach 50-70Mega już zdecydowanie nie.
    Dlatego między innymi szukam alternatyw - drugi powód to polityka licencyjna Adobe, dla mnie nieakceptowalna, C1 jak na razie wydaje się dobrym wyborem...ma oczywiście parę wad:
    -może nie umiem ale moduł druku mnie nie słucha i wywala "duży" margines na końcu (druk z roli hp Z5200) - ja na razie jedyne na co wpadłem to powiększyć arkusz - dolny margines do min 17mm i pobawić się dodatkowo gilotyną (przy dokładnie tych samych ustawieniach LR nie robi tego bałaganu.
    -Templejty do wydruku nie zapamiętują jak w LR ustawień drukarki - i za kazdym razem trzeba się trochę przeklikać
    - brak modułu mapowego o czym pisałem już wcześniej
    - może nie umiem - ale nie znalazłem możliwości podpięcia niezależnych profili szkieł (z resztą nie ma takich profili do C1 u producentów - np IRIX gdzie do LR oczywiście profile są)

    Natomiast ogólna szybkość przebija na razie te braki, a różne zabawki ostatnio testowałem i C1 chyba jest najszybszy.

    Pozdr,
    Koala

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •