Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon Eos M3

  1. #1

    Domyślnie Canon Eos M3

    Witam jest mój pierwszy post więc się przywitam.Na wstępnie jestem amatorem fotografii i często słyszę że nie umiem robić zdjęć.Szukam czegoś do wszystkiego i do fotografowania zdjęć produktywnych .To znaczy od czasu do czasu potrzebuje coś sprzedać na allegro i do tego będzie mi też służył aparat.Od razu powiem że nigdy nie miałem lustrzanki i ktoś na forum facebokowym doradził mi poszukać bezlusterkowca . Nie mam wielkiego budżetu max 1500 -2000 zł .Wiadomo mam namiot ,statyw ,ale na razie pstryka starym kompaktem casio .
    .Więc wypatrzyłem sobie mało używany Eos M3. Poradźcie mi czy warto dawać 1700zł z obiektywem EF-M 15-45 IS STM
    Czy ten aparat jest naprawdę taki dobry jak piszę strona Canon .pl
    Mam też na oku EOS M10 ,za nowy wołają ok 1500zł
    Który byłby lepszy do moich potrzeb .
    Dzięki za rady

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    Na Amazon można nabyć nowy zestaw bez gwarancji M3 lub M10 z tym obiektywem za mniej niż $450, więc cena 1700 PLN za używany nie jest zbyt atrakcyjna. Ale może kilka miesięcy temu była, bo $ tanieje.
    Za tą samą ~cenę można też mieć Sony a6000 bez obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 08-09-2017 o 20:01
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    Ceny na allegro i w sklepach internetowych są w przedziale ok 2300zł. Pewien gość chce mi sprzedać nówkę za 1700 zł z UK .Zastanawiam się czy warto ?
    Ktoś ma użytkuje taki aparacik .Dzięki za odpowiedz

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar apz
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    Puszka M3 jak najbardziej w porządku. Porównuję ją z 7DII.
    M3 robi lepsze zdjęcia, zwłaszcza na wysokich czułościach.
    Niestety standardowy obiektyw EF-M 15-45 IS STM słabiutki.
    Jednak biorąc pod uwagę zastosowanie - nie ma się czym przejmować.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    ^^--- Akurat dzisial przybył do mnie ten obiektyw i jeszcze go nie rozpakowałem. Mam już kita M 18-55 i nabyłem ten 15-45 bo tani. W białym pudełku z kitowego zestawu bez gwarancji. Kit classic nie mieści mi się w futerale, a to pewnie wejdzie.

    Ten obiektyw jest nie tyle słaby co po prostu małojasny bo 45 mm f/6.3 zakrawa na żart, ale jest za to mały. Światło można znaleźć w 22 mm/2. Z thedigitalpicture wygląda, że jest całkiem niezły na szerokim, lepszy nieco od kita M, a na wąskim nieco ustępuje. W sumie nie jest wcale zły jak na cenę, wagę i wiadome otwory. A jak jest u mnie dopiero zobaczę. Na razie mam tylko korpus M1 ale pewnie będzie wkrótce upgrade.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    Właśnie się zastanawiam czy nie kupić lustra np eos 700d . Ten M spodobał mi się gabarytami,mały zgrabny .Co do sprzedaży to będą fotki biżuteri którą sam ręcznie robię ,nie jest to na wielką skale, raczej forma zarobku dorywcza . Widziałem że ten model wychodzi z dwoma obiektywami 18-55 IS STM i EF-M 15-45 IS STM .Który byłby lepszy do wszelakich zastosowań .Dzięki za odp

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    Jak wyżej, wydaje się że są dwie przewagi 15-45 względem kita klasycznego czyli EF-M 18-55: szerszy kąt o te 3 mm (zauważalne) przy prawdopodobnie nawet nieco lepszej jakości, oraz mniejsze gabaryty. Oczywiste słabości to mniejszy zakres tele i mniejszy otwór na większości zakresu.

    Zapewne nie bez powodu na obudowie 18-55 jest napisane "MACRO 0.25m/0.8ft" a na 15-45 jest podana dokładnie ta sama minimalna odległość ostrzenia ale "MACRO" nie ma. Z szybkiego testu widzę, że ostrość na 45mm przy MFD (~25 cm) jest po prostu kiepska. Chyba gorsza niż powiększony kadr z szerokiego końca. Gorsza też niż z 18-55 na tej samej ogniskowej. To przy "pełnej dziurze" a pełną dziurą jest tu f/6.3.

    Co nie przeszkadza Kenowi R. w ocenie "Macro performance is excellent" To stwierdzenie jest poparte zdjęciem zegarka Kena na f/13 które jest rzeczywiście ostre. No i w studio z wystarczająco ostrym oświetleniem też będzie ostro a i GO szeroka na tym otworze.

    http://kenrockwell.com/canon/eos-m/15-45mm.htm

    Jednak wygląda na to, że przy wiekszych odległościach na 45mm jest już lepiej nawet na pełnym otworze.

    Do Twojej biżuterii pewnie najlepszy byłby EF-M 28/3.5 Macro, który robi naprawdę dobre macro i nadaje się do wszelkich innych zdjęć z ekwiwalentem ogniskowej ok. 45mm, czyli standard. No ale to nie jest zoom więc mniej uniwersalny. Poza tym jest droższy, bo nie jest sprzedawany w kitach o ile wiem.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 10-09-2017 o 12:11
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    Witam
    Jeszcze nic nie kupiłem czekam na jakąś fajną promocję .Za to cały czas przeglądam neta zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami .Jeden z nich nazywa sony alpha6000 lub canon eos m100 lub ten m3 .Myślę i zobaczymy co dalej .Pozdrawiam

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    Cytat Zamieszczone przez piotr0506 Zobacz posta
    Witam
    Jeszcze nic nie kupiłem czekam na jakąś fajną promocję .Za to cały czas przeglądam neta zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami .Jeden z nich nazywa sony alpha6000 lub canon eos m100 lub ten m3 .Myślę i zobaczymy co dalej .Pozdrawiam
    Od kiedy jest M100 nie ma sensu już kupować M3. Jak ktoś lubi kółka, to może ewentualnie pomyśleć o M6.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon Eos M3

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Od kiedy jest M100 nie ma sensu już kupować M3. Jak ktoś lubi kółka, to może ewentualnie pomyśleć o M6.
    Dzięki za naprowadzenie .A co myślisz o sony a 6000 ? czytam opinie i nawet nawet ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •