Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 187

Wątek: Nikon D850

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Nikon D850

    45,7Mpix
    max 9 klatek na sek z gripem
    153 punktowy AF
    4K bez cropa
    uszczelniony
    bazowe iso 64
    i nikt nie wpadl na pomysł aby ekranik się gibał na wszystkie strony (i wyglądał jak zabawka) a tylko góra-dół
    wg specyfikacji to aprat idealny i do wszystkiego duże mpix ale jednocześnie duża szybkość
    matryca pewnie tradycyjne z dużym DR
    cena umiarkowana, a jak za takie cudo to raczej nie ma o czym gadać

    http://www.nikon.pl/pl_PL/product/di...fessional/d850

    odrobina konkurencji to korzystna rzecz dla naszej ulubionej firmy
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 24-08-2017 o 08:08
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    nie dla mnie korpus ale wyglada fajnie. milo widziec premiere, gdzie dla odmiany korpus nie jest poucinany ficzerowo a jego cena dla odmiany z ksiezyca jak, nie wytykajac palcem, pewien niedawny model mkII

    co do gibania ekraniku to mam mimo wszystko mieszane uczucia. moze dlatego, ze robie relatywnie duzo pionow z niskiej pozycji, gdzie rozwiazanie takie jak nikonowska "klapka" byloby kompletnie od czapy. z drugiej strony do landszaftow i na statyw (czyli raczej bardziej target D850) taka klapka jest fajniejsza


    chcialbym, zeby ta cena miala przelozenie na "zracjonalizowanie" ceny 6D mkII, ale zludzen sobie nie robie...
    www albo tez flickr

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cmos bsi

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Spokojnie czekam na 5ds mark II Zresztą obecny 5ds ma już bardzo fajną cenę, choć oczywiście ten Nikon lepsiejszy pod każdym względem prawie.

    W kwestii MPix spodziewałem się czegoś więcej (podobnie po Sony). Na dłuższą metę Canon będzie mieć problem z uczestniczeniem w tym wyścigu (Dual Pixel!), ale jak widać na razie prowadzi . No i Sony ma przecież najlepsze szkła projektowane specjalnie pod wysokorozdzielcze matryce (których na razie nie widać). Wystarczy spojrzeć na DXO.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 24-08-2017 o 09:14

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    chcialbym, zeby ta cena miala przelozenie na "zracjonalizowanie" ceny 6D mkII, ale zludzen sobie nie robie...
    może wpłynie na delikatną obniżkę ceny 5DIV wtedy jakoś zracjonalizowałbym ten zakup no i numeracja jest kluczowa przy takim zakupie - można żonie powiedzieć ze się kupiło słabszy aparat było 6 a jest 5 D850 ma fantastyczną specyfikację ale tak naprawdę to ja osobiście jej nie wykorzystam więc nawet nie myślę o zmianach systemu - ale doceniam i podoba mi się jego uniwersalność - konkurencja ze strony bezlusterkowców powoduje że lustrzanki przyspieszają - w tym paracie polepszyło się wszystko megapiksele, szybkość i af kto kupi długo nie będzie musiał zmieniać - nasz ulubiona firma zwykle poprawia jedno np. af a psuje drugie np. matrycę - takie trzy do przodu dwa do tyłu - jest nowe ale nadal stoimy w miejscu
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #6
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Podoba mi się to że w gripa ładuje sie baterie od D5. Sam chciał takie rozwiązanie w 5D.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    nasz ulubiona firma zwykle poprawia jedno np. af a psuje drugie np. matrycę - takie trzy do przodu dwa do tyłu - jest nowe ale nadal stoimy w miejscu
    w sumie to nie jestem taki pewny... Canon nie robi medialnych premier w desen pakowania ficzerow dla robienia wrazenia. natomiast pod kopula dzieje sie wiele realnych, uzytecznych w praktyce usprawnien. i koniec koncow wiele modeli gorszych na papierze niz Nikon/Sony okazuje sie rownie dobre w realnym uzytkowaniu.

    to tak jak z wloskimi i niemieckimi samochodami... wloch wyglada ladnie i zwraca uwage... niemiec za to jest nie do za*jezdzenia
    www albo tez flickr

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Podoba mi się to że w gripa ładuje sie baterie od D5. Sam chciał takie rozwiązanie w 5D.
    Na czym ma polegać zaleta tego rozwiązania? Że masz dwa typy baterii?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    9fps'ow bedzie ale z gripem w cropie 1.5 jak zawsze.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    A można wiedzieć jaka cena? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć

    Nvm
    Już znalazłem, około 15k zł prawdopodobnie.
    Ostatnio edytowane przez Nec1122 ; 24-08-2017 o 09:55

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •