Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 187

Wątek: Nikon D850

  1. #81
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Trzeba by było zrobić dowbsample do 26 mpix żeby porównać, ale fakt wysokie ISO wygląda przyzwoicie w 6d.

    A7 M2 jest już stare i niebawem się doczeka następcy. Sam się wstrzymuję z zakupami w oczekiwaniu na niego.
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 27-08-2017 o 13:51

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Trzeba by było zrobić dowbsample do 26 mpix żeby porównać, ale fakt wysokie ISO wygląda przyzwoicie w 6d
    Jeden klik i masz https://www.dpreview.com/reviews/ima...12246411900493
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #83

  4. #84
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    NASA właśnie przedwczoraj zamówiła 53 Nikony D5 o wartości jednej trzeciej miliona $$$, zamiast bezlusterkowców Sony. Pewnie dlatego, że ma obudowę z unobtainium, bo przecież w pszeszczeni kosmicznej są ciężkie warunki ale kontrasty są nieistotne i sfajdana badziewna matryca obleci. A poza tym wątpliwe żeby tłumoki z NASA miały pojęcie o DR.

    https://petapixel.com/2017/08/25/nas...ikon-d5-dslrs/
    Tak przy okazji, bezlusterkowiec Sony też już się znalazł w kosmosie i to w dodatku na zewnątrz międzynarodowej stacji kosmicznej. Fakt, nie umieściła go tam NASA tylko JAXA ale jest to wydarzenie godne odnotowania.

    https://www.engadget.com/2017/07/27/...low-light-iss/

    https://www.sony.com/electronics/a7s...mages-kibo-iss

    Sony | α | α7S II into Space Prologue Video

    Sony | α | α7S II into Outer Space | Japan by day

    Sony | α | α7S II into Outer Space | Japan by night

    Sony | α | α7S II into Outer Space | U.S. east coast by night
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 27-08-2017 o 16:16

  5. #85
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Konkurentem 6D II jest Nikon D750.
    Odnosiłem się ogólnie do zapisu o tym, że ISO 3200 w pełnej klatce to żadne wyzwanie. Co z tego, że D750 jest bezpośrednim konkurentem ? Mam A7M2 i mimo, że ma szumy gorsze od Canonów to bardzo tę puszkę lubię, bo raz, nie używam więcej niż ISO 2500, podpinam pod to fajne szkła od LM, a ponadto z każdym szkłem od Canona przez przejściówkę mam stabilizację (135L - miód).

    Do D750 miałem kilka podejść, ale nie mogę za cholerę strawić kolorystyki tej matrycy, zwłaszcza w sztucznym swietle i z lampą błyskową, próbowałem obróbki na wszystkie strony, Capture NX itp., ale dla mnie podstawą obróbki jest LR którego mam w małym palcu i nie chce mi się na nic przestawiać.

    Ponadto Canon ma używalny AF na LCD, czyli właściwie porównywalny do tego w wizjerze. Gdyby jeszcze miał matrycę z 5d4 albo przynajmniej z takim DR, do byłbym 2 7 niebie. Choć jak już pokazałem wyżej, lubię wyciągać z cieni i taka zabawa z wyciąganie 1-1,5 EV przy ISO 1600 czyli warunki realne dają zupełnie normalny obrazek bez zbytniego odszumiania i bez degradacji detalu, forsowanie Rawów na +3EV czy mordowanie się oglądaniem ISO 25600 to zabawa nie dla mnie.

    Wracając do tytułowego aparatu - D850 to dla mnie byłby ideał, nawet LCD ma odchylany tak, jak bym wolał (tilt LCD w 6d2 jest upierdliwe), pytanie jak z jego kolorystyką no ale przede wszystkim, nie ma AF normalnego na LCD, co już jest dla mnie sporą wadą, na pewno większą niż ciut większe szumy na Dpreview.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #86
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    "Do D750 miałem kilka podejść, ale nie mogę za cholerę strawić kolorystyki tej matrycy, zwłaszcza w sztucznym swietle i z lampą błyskową, próbowałem obróbki na wszystkie strony, Capture NX itp., ale dla mnie podstawą obróbki jest LR którego mam w małym palcu i nie chce mi się na nic przestawiać."

    Jak znajdziesz czas to ściągnij co trzeba, zainstaluj jak trzeba i sam oceń czy to się do czegoś nadaje czy też nie:

    https://www.dpreview.com/forums/post/56694031

    Według autora tego profilu bazuje on na standardowej kolorystyce EOS-1D X https://www.dpreview.com/forums/post/56474124

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Kurczę, takiego myku jeszcze nie próbowałem Tylko teraz jeszcze, prócz tej kolorystyki doszedł cholernie dla mnie ważny dla mnie argument dla Canona - używalny AF na LCD. Zresztą m.in. właśnie dlatego kupiłem A7.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 28-08-2017 o 09:36
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #88
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    @Cichy. Dx0 i chyba C1 tez pozwalają wybrać dowolny profil aparatu do zdjęcia. Spróbuj użyć ich jako front-end do LR , możne to da oczekiwane wyniki.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  9. #89
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Kurczę, pokasowałem rawy, a takie miałem ładne z jednego i drugiego jednocześnie...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Konkurentem 6D II jest Nikon D750.
    IMO D750 nie jest konkurentem dla 6DII. Bardziej dla 5DIII tak jak D850 jest alternatywą dla 5DIV a nawet nie dla serii 5Ds. No ale jak kto woli
    D850 w/g specyfikacji wygląda świetnie no ale już D750 był dla mnie bardzo dobrym aparatem nie licząc paru wtop serwisowych...

Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •