Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 187

Wątek: Nikon D850

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    750D nie ma DP, ale ma Hybrid CMOS AF III.

    Cudów po kontrastowym Nikona bym się nie spodziewał.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    wiesz co... w 750D (mam na mysli D z wlasciwej prawej strony, nie z lewej) nie mam DualPiksela, ale AF (nie tylko z STM-ami) zapitala az przyjemnie popatrzyc. wiec nie widze przeciwwskazan, zeby ten D850 (z D po lewej ) tez mogl uzytecznie dzialac...
    Jednak, wierz mi, Dual Pixel działa dużo fajniej niż Hybrid AF w 750d. Co do przeciwskazań i D850, to nic mi nie wiadomo, żeby Nikon używał jakiejkolwiek formy PDAF na matrycy, więc to będzie działać mniej więcej jak AF w 6D LV. Ale możliwe, że nie jestem na bieżąco (Nikon jest na dalekich peryferiach mojego zainteresowania..).

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    DP nie ma, ale ma Hybrid CMOS AF III.

    Cudów po kontrastowym Nikona bym się nie spodziewał.
    No właśnie, kolega mnie uprzedził

  3. #23
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    nie no, to miedzy 6D a 750D jest przepasc taka, ze 750D sie z przyjemnoscia uzywa a tego w 6D... wraca sie z przyjemnoscia do CDAF (a ten, badzmy uczciwy, d* nie urywa, zeby ujac rzecz delikatnie)
    www albo tez flickr

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    No cóż, puszka fajna, ale przyznam się szczerze, że Dual Pixel AF w Canonie u mnie jest wykorzystywany teraz cały czasi, więc już nie chciałbym puszki z hybrydowym AF na LV. Poza tym puszka marzenie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No cóż, puszka fajna, ale przyznam się szczerze, że Dual Pixel AF w Canonie u mnie jest wykorzystywany teraz cały czasi, więc już nie chciałbym puszki z hybrydowym AF na LV. Poza tym puszka marzenie.
    Nikon nie ma nawet hybrydowego AF. Szczerze mówiąc, to z Dual Pixela korzystam w dość ograniczonym zakresie, korzystałbym więcej gdyby Canon oferował hybrydowy wizjer (na razie nikt chyba takiego nie ma na rynku). Bo korzystanie z LCD jest wygodne dla mnie tylko gdy mam aparat na statywie. Nikon mi się podoba, ale mam alergię na olej Ciekaw jestem czy i w jaki sposób Canon odpowie na serię D5/D500/D850.

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Canon nie musi odpowiadać i niczego udowadniać -bo jest liderem (sprzedaży [przynajmniej])

    Z tego co ostatnio czytałem, to Nikon stoi nad przepaścią i nie wiadomo jaka będzie jego przyszłość,
    a w dodatku Sony nie będzie już sprzedawać mu najnowszych matryc.
    [ciekawe kto wyprodukował tą 45mpix matrycę BSI]
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 24-08-2017 o 15:07

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    [ciekawe kto wyprodukował tą 45mpix matrycę BSI]
    Renesas, Aptina albo jeszcze kto inny (Toshiba już chyba opchnęła ten interes Sony). Canon raczej nie
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 24-08-2017 o 15:34

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Nie mam żadnych krytyk to tej puszki, tylko współczucie dla Nikona. Nikon dał od serca wszystko co miał tak jakby to był ostatni korpus jaki ma w planach. To chyba oznaka paniki. Teraz albo nigdy.

    I tak nie dla mnie, bo bez Dual Pixel albo ekwiwalentu już korpusu nie kupię. Aparatu ważącego ponad 900g też pewnie nigdy w życiu już nie kupię, chociaż akurat nie cierpię na kręgosłup albo zanik mięśni. Jakbym pragnął wydać $3300 (nie pragnę na razie) i tak wybrałbym Canona 5d4 mimo, że gibanego brak niestety. (Nawiasem, display wahany góra dół to dla mnie tylko marne usprawiedliwienie braku gibanego ekranu z prawdziwego zdarzenia).

    Cena $3300 to już jest tyci rynek. Kilkukrotnie mniejszy niz w punkcie cenowym $2000.

    A swoją drogą, kiedy można mieć klocka co zrobi ponad 1800 zdjęć bez wymiany baterii i ponad 5000 zdjęć z grypem, jak ten Nikon, bezlusterkowiec wydaje się być propozycją śmieszną dla kogoś kto spędza godziny i dni na fotografowaniu.

    Robiłem zaćmienie słońca Canonem M i i dwa razy musiałem odkręcać statyw i rozmontować całe precyzyjnie ustawione połączenie z teleskopem żeby wymieniać baterie. Nawet jeśli da się wyjąć baterię bez odkrręcania płytki statywu, jest to zbędne udręczenie. Bo trzeba ciągle uważać, żeby bateria się nie wyczerpała w najgorszym momencie. Chyba, że sie robi krajobrazy, to góra czy chałupa zwykle nie ucieknie.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 24-08-2017 o 20:06
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Nie mam żadnych krytyk to tej puszki, tylko współczucie dla Nikona. Nikon dał od serca wszystko co miał tak jakby to był ostatni korpus jaki ma w planach. To chyba oznaka paniki. Teraz albo nigdy.

    I tak nie dla mnie, bo bez Dual Pixel albo ekwiwalentu już korpusu nie kupię. Aparatu ważącego ponad 900g też pewnie nigdy w życiu już nie kupię, chociaż akurat nie cierpię na kręgosłup albo zanik mięśni. Jakbym pragnął wydać $3300 (nie pragnę na razie) i tak wybrałbym Canona 5d4 mimo, że gibanego brak niestety. (Nawiasem, display wahany góra dół to dla mnie tylko marne usprawiedliwienie braku gibanego ekranu z prawdziwego zdarzenia).

    Cena $3300 to już jest tyci rynek. Kilkukrotnie mniejszy niz w punkcie cenowym $2000.

    A swoją drogą, kiedy można mieć klocka co zrobi ponad 1800 zdjęć bez wymiany baterii i ponad 5000 zdjęć z grypem, jak ten Nikon, bezlusterkowiec wydaje się być propozycją śmieszną dla kogoś kto spędza godziny i dni na fotografowaniu.

    Robiłem zaćmienie słońca Canonem M i i dwa razy musiałem odkręcać statyw i rozmontować całe precyzyjnie ustawione połączenie z teleskopem żeby wymieniać baterie. Nawet jeśli da się wyjąć baterię bez odkrręcania płytki statywu, jest to zbędne udręczenie. Bo trzeba ciągle uważać, żeby bateria się nie wyczerpała w najgorszym momencie. Chyba, że sie robi krajobrazy, to góra czy chałupa zwykle nie ucieknie.
    Mam nadzieję, że z Nikonem nie jest tak źle. I wrażenie, że w specyfikacji puszek zawsze był o krok przed Canonem.

    Co do kwestii możliwości/budżet/waga to nadal uważam, że w tej chwili najlepszym produktem na rynku jest Canon 800d

    Jeśli chodzi o wydajność baterii, to w przypadku DSLRa dodatkowo miły dla mnie jest fakt, że mogę sobie go postawić w czatowni i spoglądać przez wizjer na scenę nie zużywając przez cały dzień ani elektrona W przypadku tzw. bezlusterkowca potrzebne będzie kilka baterii...

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Nikon D850

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Chyba, że sie robi krajobrazy, to góra czy chałupa zwykle nie ucieknie.
    W landszaftach często najważniejsze jest światło a ono potrafi się zmieniać na tyle szybko, że wymiana baterii sporo namiesza.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •