Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Tło fotograficzne na mały pokój

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Danielasty
    Dołączył
    Mar 2017
    Miasto
    Crewe (Bydgoszcz )
    Wiek
    33
    Posty
    60

    Domyślnie Tło fotograficzne na mały pokój

    Witam, mam takie pytanko. Jakaś część osób spytała się mnie już czy mam możliwość robienia zdjećia w studio tudzież próbowania. Z racji że w UK ciągle pada,, albo świeci słońce gdy jestem w pracy pomysł nie wydaje się głupi. Z tym ze mam do dyspozycji 2m szeroką ścianę ( jako powierzchnia robocza ) reszta to meble. Myślałem nad zakupełm tła, i statywów z parasolkami, później z małym softboksem. Większość ram - stelaży - jak zwał tak zwał , ma szerokość 3m , a tła widziałem nawet 1,6m szer na 2,5 długie -0 takie coś by mnie interesowało. Czy są stelaże jakieś wąskie, czy jestem zmuszony kupić te na 3m? Tutaj w Uk mam tez na ścianie listwe drewnianą coś a la kątownik jak od ściany do podłogi do kabli , myślałem o DIY wysięcgniku i tła zwijanego jak rolete

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Tło fotograficzne na mały pokój

    Stelaż (poprzeczka) jest zazwyczaj regulowana teleskopowo, więc nie powinieneś mieć problemu z dopasowaniem szerokości zestawu.
    Ostatnio edytowane przez rafels3 ; 28-07-2017 o 16:13

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Tło fotograficzne na mały pokój

    Żeby postawić tło na statywach, statywy muszą być odsunięte od ściany (tracisz odejście od tła), a kolumna statywu jest na środku nóg (tracisz szerokość).
    Poprzeczka - zależy od zestawu. Są o stałej szerokości (po prostu rurka 160cm sklepana na płasko na końcach), są rozciągane - teleskopowe (wtedy warto pamiętać, że segmenty mają różną średnicę, przy niektórych tłach może to trochę przeszkadzać), są składane z kilku segmentów o jednakowej szerokości - wada to brak możliwości dowolnego rozciągnięcia jak w teleskopowych, zaleta - jednakowa średnica każdej rurki.
    Jeśli możesz, najlepiej umocować tło do ściany (o ile wolno Ci wkręcić haczyki). Pomysł wprost z roletą też nie jest taki głupi, ewentualnie "tło winylowe białe" na zwijaku od rolety.
    Ostatnia możliwość - "autopole", teleskopowe rury blokowane pomiędzy podłogą a sufitem, na nich wieszasz uchwyty, a w uchwytach typowy studyjny "zwijak" do teł z łańcuszkiem. Możesz postawić praktycznie przy ścianie na czas zdjęć, po zdjęciach składasz i nie ma żadnego śladu co może być ważne, bo np. niewiele Pań potrafi się pogodzić z czymś paskudnym wiszącym pod sufitem w salonie
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 28-07-2017 o 16:24

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Danielasty
    Dołączył
    Mar 2017
    Miasto
    Crewe (Bydgoszcz )
    Wiek
    33
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Tło fotograficzne na mały pokój

    własnie mankamentem jest to wymiar tego pokoju że w sumie ogniska 35mm na cropie w przypadku popisersia jeszcze wejdzie, na 50-tce to już sama twarz się zmieści. W przypadku statywów strace z kolei odejscie od ściany co tez strace też na ogniskowej. Kupiłem na ebeyu z ciekawosci teraz zestaw parasolek z żarówkami 125W oraz dodatkowe mocowanie na lampę błyskową , wysokośc 210cm na fotobłysku widziałem recke tego . wiem ze to kicz, ale jak pisałem - ciekawość. Do tego mam manualną lampę YN 460 II. Wyzwala się za pomoca błysku z aparatu. Zakleiłem wieć tasmą żarnik tej wbudowanej zostawiając malutki otwór do wyzwalania tej YN i powiem Wam że to działa ;D

  5. #5
    Coś już napisał Awatar Danielasty
    Dołączył
    Mar 2017
    Miasto
    Crewe (Bydgoszcz )
    Wiek
    33
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Tło fotograficzne na mały pokój

    znalazłem uchwyty do tła mocowanie bezpośrednio dościany jak roleta , na takim kawałku blachy, nie wiem ajk to potocznie się nazywa, wystarczy mi by zawiesić tło 1,6m na 2,5 i jeszcze mam miejsce na parasolkę czy softboxa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •