Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Aparat mechaniczny

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Aparat mechaniczny

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    AE-1 (i nie tylko) bez baterii nie pojedzie - migawka jest sterowana elektronicznie.
    Masz rację, zapomniełem o tej śmiesznej bateryjce

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Aparat mechaniczny

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    To pochwal się jakie konkretnie i dlaczego właśnie te ;-).
    Ja mam 3 Pentaxy: Honeywell Pentax H3v (ten model nie ma światłomierza i żadnych baterii), Honeywell Pentax Spotmatic i Asahi Pentax Spotmatic SP. Dwa ostatnie są w zasadzie identyczne. Te 3 aparaty mają tylko zimną stopkę do lampy jako nakładkę na wizjer i dwa gniazda synchronizacji lampy X i FP.

    Są z tych czasów Super-Takumary np. 35/2, 50/1.4, 55/1.8, 135/3.5 i 200/3.5 i inne. (nawet fisheye 18mm f/11 ) Ja mam 2x50, 55, i 135.

    Dlaczego te aparaty?

    Oczywiście dlatego, że do użytkowników należeli The Beatles: George Harrison, Ringo Starr, Paul McCartney, and John Lennon.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Aparat mechaniczny

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    AE-1 (i nie tylko) bez baterii nie pojedzie - migawka jest sterowana elektronicznie.
    Nie wiem dokładnie jak jest w AE-1, ale w A-1 (ten akurat mam), gdy padnie bateria, to jest dostępny jeden czas migawki: 1/60 albo 1/90 s. I wtedy zostaje tabela naświetlania



    Ami-66 jest całkowicie mechaniczny.

    W Praktikach z serii MTL bateria obsługuje tylko światłomierz.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 28-07-2017 o 12:06

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Aparat mechaniczny

    Nie wiem dlaczego autor tak się upiera na całkowicie mechaniczny aparat - chodzi o oszczędność na zakupie baterii ?

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Aparat mechaniczny

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego autor tak się upiera na całkowicie mechaniczny aparat - chodzi o oszczędność na zakupie baterii ?
    też pytałem pewnie sobie coś wymyślił - ludzie uwielbiają takie utrudnienia a dodatkowo sztywne i mocne reguły - a tymczasem fotografia to nie zawody sportowe, w fotofrafii nie ma reguł i liczy się efekt a nie sposób jego osiągnięcia - gdyby ktoś pytał to sam tego nie wymyśliłem.

    z aparatów mechanicznych mam spotmatica SP 1000 robi u mnie jako ozdoba - leży sobie z podpiętym smc takumarem 35mm raczej działa nawet jak zmieniam czasy to słychać ze coś się zmienia, światłomierz nie działa bo nie ma bateryjki . no i mam jeszcze jakies szczątki zenita

    ludzie kupują dziwne rzeczy ja sobie ostanio powiększalnik dursta kupiłem (fajny jest) leży w robocie pod biurkiem mam co prawda inny w piwnicy ale tem mi się spodobał tylko nie wiem kiedy coś powiększę powiększalnik fajna sprawa - skanowanie filmu w szczegolności małoobrazkowego ma się do analogowej fotografii jak bieganie po hamburgu i oglądanie wystaw do ....

    jak ktoś się chce pobawić filmem to jest pełno "prawie współczenych" canonów, nikonów czy minolt, jak ma być bez autofocusa to też w canonie nikonie, minolcie czy olympusie można mieć zabawkę która się spodoba, powrót do zenitow czy praktik ja podziekuję już się naużywałem.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 31-07-2017 o 21:14
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •