Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: 500D i mój pierwszy ślub

  1. #1

    Domyślnie 500D i mój pierwszy ślub

    Witam Użytkowników,

    Nazywam się Piotr i od zawsze inspirowało mnie uchwycenie emocji w ślubie.
    W związku z powyższym zawsze z tylu głowy miałem marzenie związane z byciem fotografem ślubnym.
    Ku mojemu szczęściu w moim życiu pojawiła się wspaniała okazja i zostałem posiadaczem zestawu
    Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.

    Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
    Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

    Wracam do lektury forum i pozdrawiam

    Piotr

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Rakowski Zobacz posta
    Witam Użytkowników,

    Nazywam się Piotr i od zawsze inspirowało mnie uchwycenie emocji w ślubie.
    W związku z powyższym zawsze z tylu głowy miałem marzenie związane z byciem fotografem ślubnym.
    Ku mojemu szczęściu w moim życiu pojawiła się wspaniała okazja i zostałem posiadaczem zestawu
    Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.

    Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
    Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

    Wracam do lektury forum i pozdrawiam

    Piotr
    Witaj

    Zacząć możesz od jakiegokolwiek zestawu. Nie inwestuj w nic wiecej, rób zdjęcia i sam zobaczysz czego ci brakuje

  3. #3

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Dzięki za odpowiedź!

    Co do obiektywu pomyślałem że Tamron będzie dobry do fotografii w kościele nie irytując księży , a Canon znakomity do momentów w domu.
    Prawda?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Nieprawda.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Rakowski Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź!

    Co do obiektywu pomyślałem że Tamron będzie dobry do fotografii w kościele nie irytując księży , a Canon znakomity do momentów w domu.
    Prawda?
    Obiektywy mozna podzielić na wiele kategorii ale nie słyszałem o takich co nie denerwują księży. Na momenty w domu Tamron tez bedzie dobry. Nie kombinuj za bardzo

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Babice/Chrzanów
    Posty
    172

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Rakowski Zobacz posta

    Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
    Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

    Piotr

    ...jako pomocnik.... rób zdjęcia.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Rakowski Zobacz posta
    zostałem posiadaczem zestawu
    Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.
    Widziałem znakomity wręcz reportaż ślubny zrobiony zestawem jak Twój ale body 450D. Zrobiony przez zawodową Panią Fotograf czyli można .
    Miałem też okazję obserwować jako gość pracę innej Pani Fotograf dokładnie Twoim zestawem. Zero stresu, wszystko połapane co i kiedy. Nawet Tamron nie zagłuszał uroczystości . Na sali tanecznej Pani kazała sobie rozjaśnić światła jak robiła fotki. Wyszło to jakoś z tego co widziałem potem.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Dzięki za pozytywne odpowiedzi, aż chce się iść dalej!
    Co do księży miałem na myśli fakt, że Tamron pozwala na zachowanie dystansu, a nie że głośno pracuje

  9. #9
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Ewentualnie lampa. Ten zestaw nie da ci super efektów z wysokiego iso więc lepiej czasami byłoby doświetlić scenę lampą.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Dokładnie, teraz czas na lampę. Dzięki niej uzyskasz doskonałe efekty ale to kolejna dziedzina fotografii którą trzeba zgłębić
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •