Strona 61 z 68 PierwszyPierwszy ... 11515960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #601
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    "Sprzedawał" - czy dobrze zrozumiałem że już gdzieś jest w sprzedaży?
    W tym sensie, że tak dobrze się "przedsprzedawał", że zapowiedzieli opóźnienia w dostawach :-)

  2. #602
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chyba Nikon nie ma szpiegów w Canonie i nie spodziewał się, że w Canonie to pójdzie tak szybko. Plus zapowiedź Panasonica...
    Z6 konkuruje z A7III i tu obowiązuje jakaś przyzwoita relacja. Canon uplasował swojego cudaka miedzy Z6 i Z7 żeby nie mieszać.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #603
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Chodzą słuchy że AF w Zetkach nie zachwyca. Szczególnie ze szkłami F - miejmy nadzieję że to tylko przejściowe problemy. Gdyby tego nie ogarnęli byłoby źle dla wszystkich.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #604
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chodzą słuchy że AF w Zetkach nie zachwyca. Szczególnie ze szkłami F - miejmy nadzieję że to tylko przejściowe problemy. Gdyby tego nie ogarnęli byłoby źle dla wszystkich.
    Cóż, Nikon to Nikon, coś musi źle działać.

  5. #605
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Cóż, Nikon to Nikon, coś musi źle działać.
    Możesz podać przykłady? Poza wtopami w kontroli jakości, czyli oleje, pyły, łuszczący lakier itp, to raczej nie pamiętam żeby od strony technicznej coś "zawsze" w którymkolwiek z Nikonów jakie miałem (D40,D90,D7100,D7200,D600,D700) nie działało. D600 który miałem, dostał mi naprawiony za darmo. Tak naprawdę to mu nic nie dolegało, bo akurat nie nie "kurzył", ale przy okazji serwisu wszystko wyczyścili, więc nie mam powodu do marudzenia, no może poza tym że byłem bez aparatu przez 10 dni.

    Raczej nie ma tragedii z tym AF-em
    https://www.youtube.com/watch?v=Ex5vVy6KBac
    EOS M50
    EF-M 11-22mm + EF-M 22mm + EF-S 55-250mm

  6. #606
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez arwic Zobacz posta
    Możesz podać przykłady?

    Z pamięci:

    D70 - problemy z z bloomingiem i sporymi zafarbami obrazu przy krotkich czasach,przekoszone wizjery.
    D200 - problemy z gigantycznym bandingiem w zdjeciach pod światło, problem trochę załatany prze producenta nigdy jednak do konca nie rozwiązany, problemy z filtrem dolnoprzepustowym (ostrość)
    D750 - aparat potrafi się zawiesić w najmniej oczekiwanym momencie i pomaga tylko wyjęcie baterii
    D7000 - skopany mechanizm lustra przez co rozkalibrowuje się AF. Problem "po cichu" załatany modelem D7100, użytkownicy na lodzie...


    70-200 2.8 tzw. "pompka" - frontfocus przy ogniskowej 200 z nowszymi korpusami, obiektyw nie do skalibrowania, serwis rozkłada ręce.

    ..i jeszcze trochę się znajdzie..

  7. #607
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Nikona D200 to ja mam od roku wypuszczenia na rynek az do teraz (to moje zapasowe body, ciezko sie z nim rozstac - swietne kolorki z matrycy CCD). Nigdy nie zaobserwowalem na żadnym zdjęciu tej wady. Tzn podobno w niektorych sytuacjach występuje. Ale widać ja nie foce w taki sposób.
    Nie ma szkla 70-200 pompka. Pompka to 80-200, śrubokrętowe szkło sprzed jakiś 30 lat. Na forum Nikona ze 2 osoby pisały ze mają taki problem.
    Te wady sa tak poważne jak wada jakiegos zooma canona gdzie światło wpada przez szybkę skali odległości. Niby wada jest ale ... dajmy sobie na luz.
    Ja slyszalem na razie pozytywne opinie o pracy ze szklami F. Oczywiscie jest ich tak wiele ze nie sprawdzono zapewne wszystkich we wszystkich sytuacjach.
    Na nikoniarzach ktos napisał że sprawdzał Z7 z natywnym 24-70/4 i miał problem z AF. Macał 5 minut w sklepie. No i jak traktować taką opinię? Serio czy ignorować?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-09-2018 o 15:47

  8. #608
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Cóż, Nikon to Nikon, coś musi źle działać.
    No niestety nie wiem dlaczego powstała taka legenda i mam wrażenie, że narobiła sporo gnoju firmie. Natomiast ja mam kilku kolegów nikoniarzy i jakoś im wszystko działa z dobrym skutkiem więc byłbym ostrożny z takim generalizowaniem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #609
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Pojawiły się pierwsze wrażenia z obcowania z Z7 na dpreview: https://m.dpreview.com/reviews/nikon...essions-review
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #610
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 61 z 68 PierwszyPierwszy ... 11515960616263 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •