Strona 65 z 68 PierwszyPierwszy ... 15556364656667 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #641
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Re: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Czego to nie wymyślą

    nooooo, teraz niech jeszcze wymyśla przejściówkę by można go było używać ze szkłami spod znaku N
    w sumie ciekawa idea, powinni wypościć Nikona z tagiem C,S i F pod inne marki
    oczywiście Z6 bez tagu działał by tylko na N
    ale by namieszali
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 09-03-2019 o 19:00
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #642
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nooooo, teraz niech jeszcze wymyśla przejściówkę by można go było używać ze szkłami spod znaku N
    Według opinii użytkowników, którzy próbowali nie bardzo im to wyszło dlatego poszli w canona
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-03-2019 o 19:22
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #643
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Pisałem wcześniej, dzięki najkrótszemu rejestrowi i największej dziurze Nikon Z ustawił sie w najlepszej sytuacji.
    To, że będzie szło podpinać szkła lustrzankowe to mało, da sie na pewno podpiąć Sony E (na razie jest chiński adapter bez AF) i myslę, że sie da podpinać Canon R. Możecie się śmiać, ale wyciągnęli wnioski z tego, że kiedyś mieli największy rejestr i dosyć mały bagnet.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #644
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pisałem wcześniej, dzięki najkrótszemu rejestrowi i największej dziurze Nikon Z ustawił sie w najlepszej sytuacji.
    To, że będzie szło podpinać szkła lustrzankowe to mało, da sie na pewno podpiąć Sony E (na razie jest chiński adapter bez AF) i myslę, że sie da podpinać Canon R. Możecie się śmiać, ale wyciągnęli wnioski z tego, że kiedyś mieli największy rejestr i dosyć mały bagnet.
    Kiepsko jeśli argumentem za kupieniem Nikona ma być to, że można go używać ze szklarnią Canona ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #645
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Dla mnie jest to doskonały argument.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  6. #646
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kiepsko jeśli argumentem za kupieniem Nikona ma być to, że można go używać ze szklarnią Canona ....
    A gdyby efekt finalny byłby lepszy niż przy połączeniu obiektywów EF z body Canona to co w tym złego ? Bo tak nie wypada ?
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  7. #647
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    A gdyby efekt finalny byłby lepszy niż przy połączeniu obiektywów EF z body Canona to co w tym złego ? Bo tak nie wypada ?
    Nic. Przecież piszemy o czymś innym.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #648
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Jesli ktoś ma kilka L-ek i się wkurza na Canona, bo mu daje bezlustro bez stabilizacji i z matrycą o słabym DR to dlaczego musi kupować Canon R, skoro może Nikon Z?
    Czytasz inne wątki. Przecież to co teraz napisałem to są postulaty całkiem sporej grupy canonierów, którym kończy się cierpliwość i przebąkują o przejściu do Sony. I wg mnie robią błąd, boi Sony ma za małą dziurę, a Nikon będzie miał w kolejnym modelu dobre eyefocus.
    Zdaje się, że częśc ludzi z Canona ma po prostu awersję do Nikona (przez te systemowe wojenki) i prędzej przejdą do Sony czy Pentaxa niż do Nikona Bardzo mnie dziwi to, że w ogóle się nie mówi o Nikonie jako o alternatywie. Możliwe, że to przez sporą część byłych canonierów, którzy wybierając bezlustro wtedy musieli iść do Sony, a po prostu z sentymentu pisza na tym forum.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #649
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Bezlusterkowce Nikona

    Ano

    Jestem bardzo ciekawy Nikona Z entry level -> https://nikonrumors.com/2019/03/10/i...s-camera.aspx/


    Ciekawe co w nim wytną bo ma być to odpowiedź na canona RP
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-03-2019 o 08:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #650
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Na samplach z dpreview skóra jest taka jakby woskowa na plikach z Z-tek. Możliwe, że to kwestia jpegów, ale przy Sony i Canonie tego nie widzę.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 65 z 68 PierwszyPierwszy ... 15556364656667 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •