Strona 5 z 68 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    No dobra, ale tak do meritum wątku wracając. Sądząc po ostatnich premierach Nikona (mam na myśli d850, d750, d7200) i rozsądnych ruchach wygaszających poronione pomysły jest nadzieja, że opracowali jakąś tam strategię zmian i bezlustro, które wypuszczą będzie naprawdę dobre. I jest oczywistym, że taki dobry produkt ze strony Nikona wpłynie na dwie rzeczy:
    1. zmobilizuje do działania Canona
    2. w konsekwencji rywalizacja Nikona i Canona doprowadzi do znaczącego zmniejszenia się udziału w tym rynku Sony
    Jedyny ruch jaki sony może zrobić na rynku foto, żeby zagościć na nim na dłużej, to przejąć udziały w Nikonie (które obecnie posiada na poziomie nie mniejszym niż 20%, oczywiście poprzez powiązane instytucje finansowe). W tym temacie wszystko zależy od sytuacji finansowej Nikona, bo o wrogim przejęciu mowy oczywiście nie ma. Jeżeli na Nikona nie spadną kolejne kataklizmy (mówię o zniszczeniach fabryk), to powinni wyjść na prostą - stąd ich premiery muszą być dopracowane.
    I wreszcie - bezlustro Nikona (i dalej Canona) nie musi wcale byc wybitnie lepsze od aktualnych Sony. Ba, może nawet mieć nieco gorsze parametry techniczne. Ważne są bagnet, ergonomia i wizjer (w tej właśnie kolejności). Dwóch pierwszych rzeczy Sony nie dopracowało i długo jeszcze nie dopracuje. Co się będzie dalej działo? Ano przede wszystkim bezlustra Canon i Nikon będą zarąbiście drogie, a Sony w ratunku przed spadkiem udziału ceny odpuści i to mocno. Za rok-dwa Sony a7r III czy a7III będzie można kupić za tyle, za ile dziś pierwsze wersje. I to ewentualny pozytyw. Ani Nikon, ani Canon tego nie zrobią.

    @capo-di_tutti-capi => super robota, te tabele mówią w zasadzie wszystko
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 24-07-2018 o 17:49

  2. #42

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Mój źródłowy system slr to był najczęsciej Nikon. Pierwsze dslr. Potem Pentax. Ostatnie 8 lat Canon. Teraz Sony. Cenię Canona za wiele rzeczy. Głownie, lat temu kilka, trwałość ( w N w chyba w 3 puszkach padła mi migawka) i AF. Jakieś zdanie mogę mieć i...
    ergonomią lustrzanki C nie grzeszą. Co jest więc nieergonomicznego w A9 czy A7R3? Wizjer jest słaby? No to czekam na wizjer canona i cenę za to wyczekiwane cudo ;-) Przy aktualnej polityce rynkowej raczej Sony pozostanie na swoim a klienci bezluster canona i nikona będą wywodzili się głównie z klienteli lustrzankowej. Mało kto sprzeda posiadane a7 z posiadaną dedykowaną szklarnią aby kupić to samo w C drożej przy raczej nie lepszej puszce (poza większym bagnetem, który jest obojętny dla 99% klientów). Bo po co - dla marki?

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    @miszak który - jeżeli można wiedzieć - sony posiadasz i jakie szkła do tego?

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    @miszak który - jeżeli można wiedzieć - sony posiadasz i jakie szkła do tego?
    pewnie canona (jak wielu innych posiadaczy a7 czytałem że to częste zjawisko w tym systemie - może brakuje szkieł w systemie?) podpinane przez konwerter prawie zabijający af ale i tak wszyscy twierdzą że jest ok - szkła będą jak znalazł jak wyjdzie bezlusterkowiec canona - użykownicy zrozumieją że łatwiej posiadać jedną szklarnię niż dwie , a konwertery powstałe dzięki reverse engineering to nie do końca to - ilu takich uzytkowników stwierdzi że lepiej kupić canona (nawet gdzy będzie słabszy np. a7III) i użytkować równolegle lustrzankę i bezlustro na jednej szklarni? - no jak myślicie ilu?

    kibicuję nikonowi bo bezlustro canona będzie na zakładkę czyli słabsze - mniej więcej jak D850 - 5DIV - więc dobrze by było żeby nikon napchał w zawansowany model bezlustra ile wlezie ale pewnie i tak kupię 5DIV i popatrzę z uśmiechem na betatesty pierwszego bezlustra
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 24-07-2018 o 18:46

  5. #45

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    @miszak który - jeżeli można wiedzieć - sony posiadasz i jakie szkła do tego?
    W tej chwili A6300 szkła sony 16/2,8 , fisheye, 50/1,8 , 85/1,8 ( już prawie sprzedany) , 18-105/4 oraz 10-18/4 (jutro wysyłam bo nie używam odkąd mam 16/2,8 i fisheye). Aha w rezerwie w jakiejś kieszonce 16-50. Po awarii 24-105/4 L na szlaku już zawsze noszę taką rezerwę, która "nic nie waży i nie zajmuje miejsca" ;-)

    Do tego sigma 150-600 z mc-11. Jedyne czego mi brakuje to albo kasy albo szkła systemowego typu 150-600. Zobaczymy jak wyjdzie soniacz 200-600 czy coś takiego. Jeśli to będzie szkło f6,3 to jest szansa, że będę w domu ;-)
    To na teraz.
    Opcja 6d2 lub 80d czasem za mną chodzi z uwagi na lepszy afs.

  6. #46
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Tymczasem z oficjalnego komunikatu firmy Nikon:
    "Nikon will continue to lead imaging innovation with the launch of the new mirrorless camera and the continued development of Nikon Digital-SLR cameras as well as the impressive NIKKOR lens lineup. Soon, Nikon users will have two industry-leading camera systems to choose from, giving consumers the choice to enjoy the unique values that each system offers."

    Zatem nie będzie wysyłania lustrzanek do lamusa. Dlaczego? Ano dlatego, że rozwinięte firmy fotograficzne są świadome, że koniecznym jest pozostawienie jeszcze na wiele lat wyboru pomiędzy lustrzanką a aparatem lustra pozbawionym. Oba rodzaje sprzętu mają swoje zalety i wady i tak naprawdę nie da się jeszcze bardzo długo (o ile w ogóle) zrobić z tego uniwersalnego połączenia (oczywiście są firmy, które tego dylematu nie mają, bo udowodniły, że lustrzanek zrobić nie potrafią).

  7. #47
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Tymczasem z oficjalnego komunikatu firmy Nikon:
    "Nikon will continue to lead imaging innovation with the launch of the new mirrorless camera and the continued development of Nikon Digital-SLR cameras as well as the impressive NIKKOR lens lineup. Soon, Nikon users will have two industry-leading camera systems to choose from, giving consumers the choice to enjoy the unique values that each system offers."
    podkreslenie moje. czyli ----> nie ma natywnego bagnetu F. od nowa klepanie szkiel do nowego bagnetu.

    tak jak od nowa klepali szkla do DX a potem do 1. albo raczej nie klepali, bo wybor DX jest dosc dziurawy (i to tylko dlatego, ze szkla FX zapychaja dziury) a nad 1 mozna juz tylko spuscic zaslone milczenia.

    spodziewam sie porazki rynkowej tego "leading imaging innovation". ale mam nadzieje, ze im sie to uda.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Zatem nie będzie wysyłania lustrzanek do lamusa. Dlaczego?
    juz odpowiadam: bo lustrzanki FX i w umiarkowanym stopniu DX to poki co jedyna linia produktowa, ktorej Nikon Imaging nie sp*lil. ma tutaj bardzo sensownych inzynierow i niezle badania rynkowe, wiec nawet ich marketing i slepo miotajacy sie na prawo i lewo zarzad nie potrafia tego pograzyc.

    porzucenie tych linii produktowych na rzecz nowych, biorac pod uwage "spektakularne" wyniki Nikona z tymi innowacjami rynkowymi (Nikon 1, Key Mission, kompakty DL) byloby samobojstwem. nawet ich zarzad sobie z tego zdaje sprawe
    www albo tez flickr

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    @akustyk w 100% zgadzam się z tym, co napisałeś (i z tych między innymi powodów ufam jeszcze Canonowi). Niemniej cieszy mnie ta jasno wyrażona opinia ze strony osoby zarządzającej Nikonem, bo wskazuje że być może po perturbacjach jakąś tam filozofię dalszego zrównoważonego rozwoju sobie opracowali inną niż teoria wielkiego chaosu i puszczania w rynek czegokolwiek. A konkurencja jest Canonowi potrzebna (czymże byłaby coca cola bez pepsi?, pomijając że oba napoje to shit :-) ). I przy okazji mam wrażenie, że Canon ma gotowe bezlustro, ale czeka na reakcję rynku wobec oceny premiery Nikona. I dobrze robi. Może wchodząc ostatni pokaże produkt pozbawiony wad sony i nikona. (tak, wiem, nadzieja matką głupich jest i jak każda matka kocha je)
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 25-07-2018 o 10:49

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Każda premiera Nikona to przy Canonie blockbuster vs kino niezależne. Niech do C dadzą 4K z normalnym codekiem i będę happy. Sam czekam na 90D które zastąpi 600D.

    Szkła wiadomo, po kilku latach sytuacja robi się clarowna, bierzesz co dają albo lecisz w koszty.

  10. #50
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Każda premiera Nikona to przy Canonie blockbuster vs kino niezależne.
    ja mam bardziej wrazenie, ze to jest samochod wloski (Nikon) vs. germanski (Canon).

    jeden wyglada bardzo ladnie, lsni chromami i robi bardzo duzo wrum-wrum. przez pierwsze 50.000 km...

    ten drugi robi niewielkie wrazenie i malo wrum-wrum. tak przez 1.000.000 km, czyli 10 razy tyle ile uzytkownik wloskiego jezdzidla potrafi wytrzymac, nieustannie odkrywajac co tam pod maska sie sp*lo albo zwyczajnie fabrycznie dziala nie tak...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 25-07-2018 o 10:59
    www albo tez flickr

Strona 5 z 68 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •