Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

Widok wątkowy

  1. #9
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Akustyk - a jakie fundamentalne bolączki oryginału rozwiązuje mkII ? Się zastanawiam, bo przy mojej pracy ten aparat nie ma zadnych wad juz teraz . Cena na poziomie ponad 7500-8000zl, dobrze widze?
    Piotr,
    dla mnie bardzo zdecydowanie AF.
    mam od kilku miesiecy rownolegle takie male g*wienko 750D. kazdy z jego 19 punktow AF dziala jak zloto - nie ma wahania, nie ma dluzszego zastanowienia - po prostu lapie ostrosc.
    w 6D mam w zasadzie trzy uzyteczne punkty wiec czesto musze ruszac glowica zeby sobie w ustawionym kadrze zlapac ostrosc. najczesciej jak klepie swoje pocztowki to ten czas mam, wiec nie jest to tragedia. ale tez wielokrotnie focac 750D lapie sie na zdumieniu, ze nie musze nic przekadrowywac ani ponownie probowac, bo aparat ma pewnie dzialajacy punkt AF w miejscu, w ktorym go potrzebuje. i mysle sobie dlaczego do ciezkiej anieli moj duzy korpus nie moglby tak samo pracowac.

    to jest hobby, ja mam z tego miec przyjemnosc a nie frustracje. biorac pod uwage, ze taki korpus kupuje na 4-5 lat (a moze i dluzej) a kazdego roku latam z nim po kilkaset godzin... to cena na poziomie 2000 EUR nie jest jakims szokiem.


    druga rzecz, ktora mi sie w mkII podoba - ruchomy ekranik (przy powyzszym zastrzezeniu, ze nie koliduje mi z L-bracketem) i uzyteczny AF w trybie LV (w 6D mkI to jest uzyteczne dla totalnych anemikow). to mi pozwala w wielu sytuacjach wyjsc na szlak/w droge z mniejszym statywem zamiast dzwigac pelnowymiarowe nogi, albo wygodnie focic z perspektywy zaby.



    przewidywana cena w Eurolandzie na ten moment to 2130 EUR (https://www.cameranu.nl/nl/p1933615/...k-ii-dslr-body ). niemalo. taniej mozna kupic 5D mkIII (+odbiornik GPS jak dla mnie), gdzie oprocz lepszego AF jest tez duzo mocniejsza obudowa. albo moge to olac i dalej robic 6D mkI, bo koniec koncow nadal robi fantastyczne zdjecia a skoro z uposledzonym AF dalo sie zyc 3,5 roku, to i kolejne 2-3 lata tez sie da. mysle...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 29-06-2017 o 08:58
    www albo tez flickr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •