Strona 42 z 133 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #411
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    a różnic między 5DIV a 6DII z mojego punktu widzenia jest zupełnie sporo - obudowa, wizjer, dwie karty, 4K, rozdzielczość matrycy, AF, rozłożenie punktów AF, sterowanie, brak gibanego ekranika (dla mnie zaleta) i pewnie jeszcze parę innych rzeczy - ale widocznie ktoś uznał że jeszcze za mało
    No właśnie, z Twojego punktu widzenia akurat liczy się DR, ale w tych linkach powyżej do recenzji różnych gwiazd youtube krytykowane są, i to ostro, dokładnie wszystkie z tych różnic jako kompletnie dyskwalifikujące : WTF Canon? 2017 i nie ma 4k? WTF Canon, nie ma drugiej karty? WTF tylko te nieistotne 6 megapikseli dodali (żadna różnica) a do 5d4 brakuje jeszcze tych bardzo istotnych 4 (przepaść) No i to tandetne wykonanie w porównaniu... Plastik, brak dżoja.....Żarty jakieś......też jestem zawiedziony bo liczyłem na 5d4 tylko lepsze i o wieeele tańsze....
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  2. #412
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    nie ma się co ekscytować ja zawsze twierdziłem że dla mnie liczy się obrazek (stąd DR jest dla mnie istotnym parametrem, ale nie tak istotnym aby z jego powodu zmieniać system, z DR 6D jakoś lepiej lub gorzej sobie radzę) a nie ilość pokręteł na korpusie - dwie karty mi niepotrzebne, nie filmuję (ale brak 4K mnie śmieszy i zadziwia, sam bym tego nie wymyślił) i miałem już gorzej wykonane korpusy, megapiksele przyjmuję jakie są, są małe dobrze, są duże drugie dobrze - ja jestem generalnie bezproblemowy - może kupię 5DIV, a może coś innego i jeszcze nie wiem kiedy - zobaczymy - te no jak im tam bezlusterkowce (nie cierpię dźwięku trzykrotnie otwieranej migawki na jedno zdjęcie) są ponoć przyszłością ludzkości - może trzeba się wstrzymać z zakupami .

    i nadal podtrzymuję opinię że oczekiwanie nowej (z technologia pokazaną we wszystkich segmentach producenta) technologicznie matrycy w nowym pełnoklatkowym korpusie (taki korpus nie jest odgrzewany co rok) to norma i standard - jeśli ktoś uważa inaczej to ma skrzywione myślenie
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 04-08-2017 o 07:45
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #413
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Bo 7 nakręconych filtrów za za parę tysi automatycznie wykopie fotę na poziomy co najmniej mistycznego artyzmu
    Sukcesów życzę i zazdroszczę czasu
    Czas pojęcie względne.
    Fakt, ciekawe że nie przeszkadza koledze (nie narzeka) że trzeba te zdjęcia (RAWY)jeszcze poobrabiać jakimś softem, darmowym czy płatnym jak kto woli, że się samo (automatycznie) nic nie robi tak jak powinno być. W ogóle ta technologia to do bani jest. Chyba dowolny w miarę nowy telefon spełni tak wygórowane oczekiwania, po co się pchać w lustro, chyba tylko po to aby narzekać ?

  4. #414

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Czas pojęcie względne.
    Fakt, ciekawe że nie przeszkadza koledze (nie narzeka) że trzeba te zdjęcia (RAWY)jeszcze poobrabiać jakimś softem, darmowym czy płatnym jak kto woli, że się samo (automatycznie) nic nie robi tak jak powinno być. W ogóle ta technologia to do bani jest. Chyba dowolny w miarę nowy telefon spełni tak wygórowane oczekiwania, po co się pchać w lustro, chyba tylko po to aby narzekać ?
    Ja czasem aparatem zarabiam (nie tylko na kotlecie)więc liczy się dla mnie czas i jakość efektu końcowego. Poza tym DR to nie tylko zdjęcia ale i film który też czasem popełnię. Nie mówiąc o tym, że nie lubię płacić coraz więcej pieniędzy za coraz gorsze narzędzia, ale co kto lubi.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wain ; 04-08-2017 o 11:48
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  5. #415
    Początki nałogu Awatar piszczal
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    50
    Posty
    459

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Wrażenia z trzymania w ręku i bawieniu się przez chwilę 6d2 nie są najlepsze. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do gibanego ekranu. Sprawia wrażenie delikatności i nie bardzo wyobrażam sobie, że mógłbym robić zdjęcia z pełnym wykorzystaniem tego ekranu. Kolejny plus prywatnie daję dla 5d4.
    AF faktycznie lepszy niż w mojej 6d.
    aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

  6. #416
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez piszczal Zobacz posta
    Wrażenia z trzymania w ręku i bawieniu się przez chwilę 6d2 nie są najlepsze. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do gibanego ekranu. Sprawia wrażenie delikatności i nie bardzo wyobrażam sobie, że mógłbym robić zdjęcia z pełnym wykorzystaniem tego ekranu. Kolejny plus prywatnie daję dla 5d4.
    AF faktycznie lepszy niż w mojej 6d.
    Canon robi te gibane LCD dobrze ponad 10 lat już i nie ma z nimi problemów (dobrze zaprojektowane i wykonane).

  7. #417
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ciekawe gdzie się pochowali narzekacze na brak gibanego ekranu ? W sumie smutne, jak dostaniesz coś na co narzekasz, to potem nachodzi jakaś pustka i trzeba poszukać nowego powodu do narzekania. Dlatego Canon dobrze wie co robi, bo jakby dostali wszystko od razu ... ech

  8. #418
    Początki nałogu Awatar piszczal
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    50
    Posty
    459

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Canon robi te gibane LCD dobrze ponad 10 lat już i nie ma z nimi problemów (dobrze zaprojektowane i wykonane).
    Tak pewnie jest. Po prostu nie miałem do tej pory kontaktu z takim ustrojstwem.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

  9. #419
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 106

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Były już w 2004, sam miałem A610, potem a630. Kompakty bez takiego ekranu to porażka. A w lustrze też na pewno sie przyda.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #420
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Canon robi te gibane LCD dobrze ponad 10 lat już i nie ma z nimi problemów (dobrze zaprojektowane i wykonane).
    W 60D po 100tys ekran giba się jak nowy, brakuje mi w 6d gibanego ekranu

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez piszczal Zobacz posta
    Tak pewnie jest. Po prostu nie miałem do tej pory kontaktu z takim ustrojstwem.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Tez miałem obiekcje ale bardzo często się przydaje

Strona 42 z 133 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •