Strona 88 z 133 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #871
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    [QUOTE=rzep;1357926]
    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta

    Wyluzuj, wszystkie wiarygodne opinie potwierdzają słabość tej matrycy. To jest przyzwoity sensor, w 2012 roku byłby oceniony niezle. Obecnie dużo mu brakuje. Ciesz się puszką, ale nie wmawiaj potencjalnym nabywcom, że kupują korpus z najnowocześniejszą matrycą. W 6D mkII jest matryca, którą można by określić za bardzo dobrą 5 lat temu. Nie bądź zdziwiony, że biorę Cię za handlarza. Zachowujesz się jak działacz partyjny, który stoi w zaparte z faktami.
    Ta matryca i aparat pewnie i w 2020 roku sie obroni. Za rok pewnie będziesz się w stopce sie tym aparatem chwalił. Ty mnie za handlarza a ja ciebie za dzieciaka uważam, co w piaskownicy coś usłyszal i w kółko to powtarza. Dyskusja z tobą nie ma większego sensu, wrócmy do niej za pół roku jak ludzie będa piali z zachwytu nad 6DII.

    --- Kolejny post ---

    [QUOTE=jaś;1357927]
    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta

    zauważyłem że podobną opinię jak rzep ma kilka o ile nie więcej osób udzielających się w tym wątku ja mam identyczną - ten korpus nic nie wnosi może gibany ekranik jak ktoś porzebuje - ja nie potrzebuję i dla mnie to kolejna wada tego korpusu - ja również poczekam chwilę, a potem pewnie kupię 5DIV ale ogólnie to mi się nie spieszy.

    w tym segmencie akurat nie ma wielkiego wyboru 6DI 5DIII (ale to już trochę inny segment ale z drugiej strony cena podobna) 6DII D600 D610 (ale sensor swaby drogie ) D750 (jak ktoś się nie obawia czwartego już wezwania serwisowego), reszta to egzotyka sony 7II, jakiś pentax i wsio.

    nie rozumiem tej dyskusji jeśli kilka osób twierdzi że im nie pasuje ten korpus to znaczy że im nie pasuje - mnie na ten przykład nie pasuje i jakieś dziwne poglądy na temat co kto powinien nie zmienią mojego zdania.

    co do ceny i jakości obrazka mam całkowicie odmienne zdanie jak wiele osób w tym watku - przy takiej cenie wolę dołożyć do 5DIV o którym mozna powiedzieć że coś wnosi do jakości obrazka.

    a i na koniec powiem że nie przymierzam się do zmiany systemu, canon to niezły system tylko ten korpus to wypadek przy pracy .
    Plotka ma to do siebie, że bardzo szybko się roznosi. Wiarygodne są opinie osób ktore miały styczność z tym aparatem a nie biadolenie na podstawie kilku zdjęć bądź testu

  2. #872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Gdybym musiał zmienić korpus dzisiaj, to 5D mkIII jest jedynym wyborem. Podobny sensor jak w 6D mkII, ale dużo większe możliwości puszki.

    --- Kolejny post ---

    [QUOTE=Tom77;1357928][QUOTE=rzep;1357926]

    Ta matryca i aparat pewnie i w 2020 roku sie obroni. Za rok pewnie będziesz się w stopce sie tym aparatem chwalił. Ty mnie za handlarza a ja ciebie za dzieciaka uważam, co w piaskownicy coś usłyszal i w kółko to powtarza. Dyskusja z tobą nie ma większego sensu, wrócmy do niej za pół roku jak ludzie będa piali z zachwytu nad 6DII.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta

    Plotka ma to do siebie, że bardzo szybko się roznosi. Wiarygodne są opinie osób ktore miały styczność z tym aparatem a nie biadolenie na podstawie kilku zdjęć bądź testu
    Dobrze, to jest definitywny koniec dyskusji. Potencjalni klienci, nie bierzcie poważnie wpisów Tom77. Jego wpisy to marketing, podobny jaki możecie zobaczyć w reklamach TV. Pozdrawiam. Udanych zdjęć. Dla mnie temat skończony.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  3. #873
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Ten korpus nie wnosi nic nowego w stosunku do starego 6D poza nieco większą rozdzielczością, lepszym AF i gibanym ekranem. Ja tych rzeczy nie potrzebuję choć zapewne sporo osób tak lub im się wydaje że tak.
    Już o tym pisałem ale powtórzę. To jest niezłe body, ale...
    Canon onegdaj wypuścił 5DIII - całkiem fajny aparat. Do dzisiaj fajny żeby nie było.
    Potem wyszło 6D, które w zasadzie dawało taki sam obrazek jak 5DIII a w pewnych aspektach nawet lepszy.
    Osobiście oczekiwałem (i nie tylko ja) że zrobią podobny manewr z 6DII w stosunku do 5DIV. Znaczy się, że obrazek będzie praktycznie taki sam a puszka będzie okrojona w innych rzeczach.
    Niestety Canon postanowił świadomie wsadzić do 6D matrycę, która generuje gorszy obrazek niż 5DIV. Obrazek zbliżony jest do 5DIII czy 6D. Mało tego. Stara matryca w 6D okazuje się nawet lepsza w wyciąganiu cieni. Dodatkowo dodali rzeczy dla mnie zbędne i wręcz niechciane takie jak gibany ekran.
    Tym samym zostaję jeszcze czas jakiś ze starymi szóstkami i piątkami. Tego modelu nie kupię nawet w przyszłości. Wolałbym już 5DIII.
    To tyle z mojej strony na temat 6DII. Jako że nie posiadam tego body to sobie trochę ponarzekałem a co tam

  4. #874

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Plotka ma to do siebie, że bardzo szybko się roznosi. Wiarygodne są opinie osób ktore miały styczność z tym aparatem a nie biadolenie na podstawie kilku zdjęć bądź testu[/QUOTE]
    Dobrze, jeszcze raz. Ważna jest opinia tych, którzy znają się na testowaniu sprzętu. Robią to zgodnie z pewnymi procedurami. Nie dajcie się nabrać. Tom77, to prawdopodobnie troll Canona. Rozpowszechnia nieprawdziwe informacje. Twierdzi, że tzw. Janusze, zwykli użytkownicy, często zupełni amatorzy, lepiej wiedzą niż wyspecjalizowane fora internetowe.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Ten korpus nie wnosi nic nowego w stosunku do starego 6D poza nieco większą rozdzielczością, lepszym AF i gibanym ekranem. Ja tych rzeczy nie potrzebuję choć zapewne sporo osób tak lub im się wydaje że tak.
    Już o tym pisałem ale powtórzę. To jest niezłe body, ale...
    Canon onegdaj wypuścił 5DIII - całkiem fajny aparat. Do dzisiaj fajny żeby nie było.
    Potem wyszło 6D, które w zasadzie dawało taki sam obrazek jak 5DIII a w pewnych aspektach nawet lepszy.
    Osobiście oczekiwałem (i nie tylko ja) że zrobią podobny manewr z 6DII w stosunku do 5DIV. Znaczy się, że obrazek będzie praktycznie taki sam a puszka będzie okrojona w innych rzeczach.
    Niestety Canon postanowił świadomie wsadzić do 6D matrycę, która generuje gorszy obrazek niż 5DIV. Obrazek zbliżony jest do 5DIII czy 6D. Mało tego. Stara matryca w 6D okazuje się nawet lepsza w wyciąganiu cieni. Dodatkowo dodali rzeczy dla mnie zbędne i wręcz niechciane takie jak gibany ekran.
    Tym samym zostaję jeszcze czas jakiś ze starymi szóstkami i piątkami. Tego modelu nie kupię nawet w przyszłości. Wolałbym już 5DIII.
    To tyle z mojej strony na temat 6DII. Jako że nie posiadam tego body to sobie trochę ponarzekałem a co tam
    I z tym zgadzam się absolutnie.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  5. #875
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Ten korpus nie wnosi nic nowego w stosunku do starego 6D poza nieco większą rozdzielczością, lepszym AF i gibanym ekranem. Ja tych rzeczy nie potrzebuję choć zapewne sporo osób tak lub im się wydaje że tak.
    Już o tym pisałem ale powtórzę. To jest niezłe body, ale...
    Canon onegdaj wypuścił 5DIII - całkiem fajny aparat. Do dzisiaj fajny żeby nie było.
    Potem wyszło 6D, które w zasadzie dawało taki sam obrazek jak 5DIII a w pewnych aspektach nawet lepszy.
    Osobiście oczekiwałem (i nie tylko ja) że zrobią podobny manewr z 6DII w stosunku do 5DIV. Znaczy się, że obrazek będzie praktycznie taki sam a puszka będzie okrojona w innych rzeczach.
    Niestety Canon postanowił świadomie wsadzić do 6D matrycę, która generuje gorszy obrazek niż 5DIV. Obrazek zbliżony jest do 5DIII czy 6D. Mało tego. Stara matryca w 6D okazuje się nawet lepsza w wyciąganiu cieni. Dodatkowo dodali rzeczy dla mnie zbędne i wręcz niechciane takie jak gibany ekran.
    Tym samym zostaję jeszcze czas jakiś ze starymi szóstkami i piątkami. Tego modelu nie kupię nawet w przyszłości. Wolałbym już 5DIII.
    To tyle z mojej strony na temat 6DII. Jako że nie posiadam tego body to sobie trochę ponarzekałem a co tam
    Czyli chyba wszystko tak jak powinno być. Nie chcesz płacić 12 tys to kupujesz kastrata za 6 tys. Zawsze znajda się naiwni co myślą że matrycę FF wstawią do 1700D. Pogniewałbym się na Canona gdyby matryce z aparatu ktory kupiłem za 20 tys wstawili do aparatu za 10 tys

  6. #876

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Czyli chyba wszystko tak jak powinno być. Nie chcesz płacić 12 tys to kupujesz kastrata za 6 tys. Zawsze znajda się naiwni co myślą że matrycę FF wstawią do 1700D. Pogniewałbym się na Canona gdyby matryce z aparatu ktory kupiłem za 20 tys wstawili do aparatu za 10 tys
    Tom77, przepraszam, za ostry język. Pewna rządząca partia potrzebuje takich ludzi jak Ty. Wystarczy fałszywej agitacji w Polsce. Udzielaj się politycznie, ale przestań robić wodę z mózgu miłośnikom fotografii. Szanuję to forum, a Ty jesteś zbędnym trollem.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  7. #877
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Panowie, love, peace Canon ma trochę modeli. Każdy może sobie kupić to co będzie chciał. Nie należy zapominać, że jest jeszcze sony A7 a ten w DXO .... wiadomo
    Swoją drogą nowa szóstka chyba ładnie wypadła w DXO. Normalnie aż podejrzane

  8. #878
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Tom77, przepraszam, za ostry język. Pewna rządząca partia potrzebuje takich ludzi jak Ty. Wystarczy fałszywej agitacji w Polsce. Udzielaj się politycznie, ale przestań robić wodę z mózgu miłośnikom fotografii. Szanuję to forum, a Ty jesteś zbędnym trollem.
    Lubię cięty jezyk i się nie obrażam. Nie robie nikomu wody z mózgu, nie chwalę 6DII raczej bronie przyszlych użytkowników przed wpisami osób które nie powinny wypowiadac się o wadach i zaletach aparatu którego nie miały w rekach.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Panowie, love, peace Canon ma trochę modeli. Każdy może sobie kupić to co będzie chciał. Nie należy zapominać, że jest jeszcze sony A7 a ten w DXO .... wiadomo
    Swoją drogą nowa szóstka chyba ładnie wypadła w DXO. Normalnie aż podejrzane
    Canon nie jest całym światem, wybór jest spory

  9. #879
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Canon nie jest całym światem, wybór jest spory
    No właśnie jeżeli weźmiesz pod uwagę FF w danej półce cenowej to się okazuje, że wcale nie taki spory.
    Bo spójrzmy.
    - pentax k1 - 9,5k
    - Sony A7 - 6-8k
    - Nikon D750 - ok. 8k, D610 - taniej
    - Canon 6DII - 8,5K, 6D - 6.5k, 5DIII już się podobno skończył...
    To by było chyba na tyle. Coś pominąłem w cenie do 10k? Jak dla mnie to nie jest spory wybór.

  10. #880
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Też zakładałem, że 6mk2 nie będzie miał gorszej matrycy niż 5dmk4. Ale również spodziewałem się znacznie wyższej ceny 6dmk2 na starcie. Tymczasem nie jest źle. Cena 5dmk4 dość mocno spadła od momentu jego premiery :-P Nasza ulubiona firma się bardzo ucieszy, gdy wiele osób wybierze 5dmk4 zamiast 6dmk2.

Strona 88 z 133 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •