Strona 76 z 133 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #751
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cichy, mógł byś zrobić porównanie z 5dmkIII w kwestii ISO 6400 w mieszanym świetle? Chodzi mi pogłowie wymiana 5dIII na 6dII ze względu na kolorowy szum w piątce.

  2. #752
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    i co z tych zdjęć wynika chyba tylko że każdym aparatem można robić zdjęcia ale to raczej oczywista oczywistość, miałem kiedyś 350D świetne zdjęcia robił ale chyba nie o tym ludzie piszą w tym wątku
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #753
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    To pokaż te świetne zdjęcia z 350D

  4. #754
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    i co z tych zdjęć wynika chyba tylko że każdym aparatem można robić zdjęcia ale to raczej oczywista oczywistość, miałem kiedyś 350D świetne zdjęcia robił ale chyba nie o tym ludzie piszą w tym wątku
    Ze zdjęć przynajmniej coś wynika, bo z dyskusji można by wnioskować, że ta nowa szóstka do niczego się nie nadaje.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #755

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Nikt nie wątpi, że 6D MkII może robić świetne zdjęcia. Przy tak słabej rozdzielczości oraz obróbce i tak nie można oceniać możliwości technologicznych matrycy. Poza tym możliwości techniczne są już szeroko znane. Gdy pojawiło się 6D też narzekałem, ale jakość matrycy rekompensowała braki. Pewnie gdy przebieg mojej szóstki będzie zbyt duży, to kupię następce. Jednak gdybym kupować musiał dziś, to wybrałbym nowe 5D mkIII. Wcześniej wdałem się w niepotrzebną polemikę. Oczywiście, że możliwości matrycy w 6D MkII wystarczają żeby robić świetne foty. Jednak decyzja Canona o wykastrowaniu możliwości matrycy pozostawia duży niesmak, szczególnie biorąc pod uwagę obecną cenę. Źle to wróży na przyszłość. Do tej pory wkładano najlepsze matryce, a obcinano inne możliwości. Kto wie, czy inne firmy nie pójdą śladem Canona. W każdym razie zdjęcia da się robić. Pamiętam jak mnie straszono, że AF w 6D nie nadaje się do ślubów. Nie tak dawno trzeba było ostrzyć manualnie i zdjęcia też były dobre.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  6. #756
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    To pokaż te świetne zdjęcia z 350D
    po co? czy to coś zmieni w temacie DRa matrycy 6DII? i pewnie ktoś napisze że to nie był 350D ostatnio się narobiłem i wkleiłem zdjęcia w jakimś wątku na temat perspektywy (bo dyskutanci ciągle pisali o jakichś zdjęciach alejki drzew ale chyba nigdy w życiu nie robili zdjęcia alejki drzew to poszedłem, właściwie to podjechałem rowerem i zrobiłem, bo u mnie na wsi (tak naprawdę to półwieś jest ale co tam wieś to wieś) mam niedaleko taką alejkę żeby mogli zobaczyć jak taka alejka na zdjęciach wychodzi) i co - ktoś napisał że to na pewno wycinanki z jednego zdjęcia - ludzie teraz nie wierzą w żadne zdjęcia takie czasy.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Nikt nie wątpi, że 6D MkII może robić świetne zdjęcia.
    jeśli teraz ajfonem robi się zdjęcia na okładkę poczytnego czasopisma to pełnoklatkowa lustranka miałaby zdjęc nie robić no to już byłoby dziwne.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 16-09-2017 o 22:28
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #757
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Pojawiły się kolejne mądrości życiowe - dobre zdjęcie zrobisz telefonem oraz aparat oceniasz wyłącznie na podstawie nieobrobionych plików w pełnej rozdzielczości Jak się domyślam najlepiej w powiększeniu 100%, bo jak inaczej. Podpowiem, żeby polamentować nad DR to też trzeba zaingerować w zdjęcie, podciągając ekspozycję o parę EV.

    PS. z 5d3 robiłem sporo porównań tak dla siebie, gdzieś te pliki leżą, później poszukam. Nawet coś chyba wrzucałem wcześniej. W każdym bądź razie - ja wolę 6d2 od 5d3. Na ślubie, który robiłem nimi równolegle jednak kościołowe zdjęcia na wyższym ISO lepsze z szóstki.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 17-09-2017 o 09:34
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #758
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    . Na ślubie, który robiłem nimi równolegle jednak kościołowe zdjęcia na wyższym ISO lepsze z szóstki.
    No właśnie z tego co widzę to szum z szóstki jest mniej "ciapato" kolorowy. DRem się nie przejmuję, bo częściej pracuję na wysokich ISO niż niskich. Kusi ten 6d coraz bardziej, ale 5dmkIV cenowo również coraz bardziej kusi, zwłaszcza, że body wymieniam dopiero w kwietniu przyszłego roku.

  9. #759
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    to napiszę jeszcze kolejną życiową mądrość czy prawdę taką moją osobistą - dla mnie matryca 6DI jest wystarczająca, ba nawet matryca 5DI którego też ostatnio używam jest wystarczająca, a to co 6DI produkuje na wysokim iso nieustająco mnie zadziwia na plus, ale słynne matryce cropowe 15 czy 18 megapikselowe były niewystarczające przy zdjęciach jakie zwykle robię produkowały szum i kolorową sraczkę, a na "normalnych" zdjęciach widać było na niskim iso chrakterystyczny wzorkowaty szum można z tym walczyć i usunąć ten szum razem z detalem więc ogólnie nie jestem zdziwiony że 6DII ze swoją tylko odrobinę gorszą od 6DI matrycą produkuje dobre zdjęcia i daje się go używać - nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

    posty które próbuje się obśmiewać nie są o tym czy 6DII da się zrobić dobre zdjęcia bo to chyba nie budzi żadnych wątpliwości te posty są o brakujących 4EV do konkurencji czy 2EV do własnego cropa
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #760
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    posty które próbuje się obśmiewać nie są o tym czy 6DII da się zrobić dobre zdjęcia bo to chyba nie budzi żadnych wątpliwości te posty są o brakujących 4EV do konkurencji czy 2EV do własnego cropa
    Mema zrób będzie fajniej, tylko ciekawe czy to coś zmieni. Pozycja lidera w rynku foto się zmieniła, a w zakresie matryc Canon jest wręcz na końcu producentów i tyle. Jest w czym wybierać.

Strona 76 z 133 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886126 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •