Strona 27 z 133 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #261
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    E tam. Dxo napisze, test zrobi, wykres wrzuci to i macac nie ma po co.

  2. #262

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pe.en.de Zobacz posta
    Oj znamy przecież przypadek tego , który uwierzył w to co napisali na płocie i mu drzazga weszła w rękę.
    Trza samemu pomacać i zobaczyć.
    To raczej pogłaskać, a nie pomacać, skoro przywołałeś sprawę tego płota

  3. #263
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 952

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    E tam. Dxo napisze, test zrobi, wykres wrzuci to i macac nie ma po co.
    dxo akbar!
    www albo tez flickr

  4. #264
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ile (proporcjonalnie) zarabiałeś wtedy, a ile teraz?
    Merde nie wiem co tu edytowałeś, ale w moje pisanie włożyłeś nie moje słowa i odwrotnie. Niezbyt ładnie. Dxo akbar, buum.

  5. #265
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Od dość dawna robię zdjęcia krajobrazu za pomocą 600d, później przesiadłem się na 6d. Całkiem niezłe efekty w tej dziedzinie fotografii można już osiągnąć aparatem z (nie)sławną 18 MPix cropoawą matrycą Canon'a. Więc jeśli ktoś się uprze może napisać, że lepszej matrycy nie potrzebuje. 6d jest już (trochę) lepsze w tej dziedzinie fotografii, ale tego czego brakuje mi w tych dwóch aparatach to nie: wideo 4k, podwójny slot kart pamięci, USB 3.0/4.0 czy migawka z szybkością 1/8000s. Wszystkie te rzeczy są mi doskonale zbędne. Jak dla mnie to mogą wyciąć możliwość nagrywanie filmów z nowego 6d i opuścić cenę o 100 dolarów. Ucieszę się :P Coś co jest dla mnie naprawdę istotne w 6dmk2 i czego bym sobie życzył to to, aby dało się wyciągnąć cienie o 5EV na ISO 100. Wszyscy piszą tu, że to jest niepotrzebne i da się bez tego żyć. Tak da się bez tego żyć i umiem się bez tego obejść. Ale możliwość tak dużego wyciągania detali z cieni sprawi, że (drogie) filtry połówkowe staną się tak jakby mniej potrzebne. Nie będzie trzeba ich kupować i nosić ze sobą ponieważ matryca będzie odpowiednio elastyczna. Co więcej na gradacje na filtrze połówkowym mamy niewielki wpływ. Natomiast jeśli matryca umożliwi rozjaśnienie ciemnych partii obrazu o 5EV z niewielką utratą jakości okaże się, że rozjaśnić możemy dowolną część kadru bez względu na gradację na filtrze.
    Ostatnio edytowane przez luso ; 15-07-2017 o 22:40

  6. #266
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Jest jeszcze jeden powód dla którego wsrto mieć zapas DR, a mianowicie korekta winiety.
    Jak wiadomo, projektowanie optyki to sztuka kompromisów - jak się poprawi jedno, to się spieprzy coś innego (zwykle cenę i gabaryty). Obiektywy z winietą są tańsze i mniejsze, a jeśli matryca toleruje rozjaśnianie, to w zasadzie winieta nie stanowi problemu.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 16-07-2017 o 10:11
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  7. #267
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    ^^ watpliwa sprawa aby Canon miał już matryce typu ISO Invariance (jak Sony i wszyscy co od nich biorą matryce) i akurat 6d2 ja dostało. Nowe matryce canona z przetwornikami na waflu są już bliżej ale to ciągle jeszcze nie jest to...

  8. #268
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Jest jeszcze jeden powód dla którego wsrto mieć zapas DR, a mianowicie korekta winiety.
    Jak wiadomo, projektowanie optyki to sztuka kompromisów - jak się poprawi jedno, to się spieprzy coś innego (zwykle cenę i gabaryty). Obiektywy z winietą są tańsze i mniejsze, a jeśli matryca toleruje rozjaśnianie, to w zasadzie winieta nie stanowi problemu.
    Przykładem takiego obiektywu jest bardzo przyjemny EF 35mm f/2.0 IS USM. Winietuje on bardzo na matrycach pełno klatkowych. Wszyscy mówią, że korekta winiety to jedno klikniecie w programie graficznym. Tylko to jedno kliknięcie może wprowadzić bardzo dużo szumu na brzegach kadru jeśli znajduje się tam coś ciemnego, nawet na średnich i niskich wartościach ISO

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^ watpliwa sprawa aby Canon miał już matryce typu ISO Invariance (jak Sony i wszyscy co od nich biorą matryce) i akurat 6d2 ja dostało. Nowe matryce canona z przetwornikami na waflu są już bliżej ale to ciągle jeszcze nie jest to...
    Oby matryca w 6dmk2 była jeszcze bliżej

  9. #269
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    @luso
    Święte słowa!

    Coś co jest dla mnie naprawdę istotne w 6dmk2 i czego bym sobie życzył to to, aby dało się wyciągnąć cienie o 5EV na ISO 100. Wszyscy piszą tu, że to jest niepotrzebne i da się bez tego żyć. Tak da się bez tego żyć i umiem się bez tego obejść. Ale możliwość tak dużego wyciągania detali z cieni sprawi, że (drogie) filtry połówkowe staną się tak jakby mniej potrzebne. Nie będzie trzeba ich kupować i nosić ze sobą ponieważ matryca będzie odpowiednio elastyczna. Co więcej na gradacje na filtrze połówkowym mamy niewielki wpływ. Natomiast jeśli matryca umożliwi rozjaśnienie ciemnych partii obrazu o 5EV z niewielką utratą jakości okaże się, że rozjaśnić możemy dowolną część kadru bez względu na gradację na filtrze.
    Mam z 10 takich różnych filtrów, ich noszenie ze sobą, zakładanie, kombinacje jak ustawić by gradacja jakoś współgrała z horyzontem w górach itp. było dość upierdliwe. Od kiedy mam 80D noszę tylko pełny gęsty szary filtr do rozmazywania wody. 6D2 na razie nie zamierzam kupować ale mam nadzieję, ze Canon z każdym kolejnym aparatem będzie prezentował postęp w DR.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  10. #270
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Wygląda na to, że faktycznie matryca jest gorsza niż w 80d. https://www.dpreview.com/articles/34...range#comments

    Przy okazji są już profile Camera RAW i l Lightrooma dla 6d mk2. Wygląda to fatalnie.
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 20-07-2017 o 11:38

Strona 27 z 133 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •