Strona 22 z 133 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #211
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    @akustyk Pitolenie. Wolisz mieć więcej szczegółów czy mniej? Wolałbyś mieć wypalone np okno czy nie? Ja np nie lubię robić hdrów jeśli nie muszę a nie zawsze się da co zrobić. Pewnie, że lepiej nie robić zdjęć w niesprzyjających warunkach. Po co mieć dane w RAWach skoro slajd miał 6 ev

  2. #212
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Egzemplarz z którego pochodzi analizowany raw jest przedprodukcyjny. Dziwi mnie, że canon pozwolił udostępnić komukolwiek raw z takiego modelu... Wstrzymalbym się z oceną matrycy.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 10-07-2017 o 14:27

  3. #213
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    @akustyk Pitolenie. Wolisz mieć więcej szczegółów czy mniej?
    mnie osobiscie 20Mpix daje mi dostatecznie duzo szczegolow dla monitora 4K. wiecej nie potrzebuje

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Wolałbyś mieć wypalone np okno czy nie?
    nie fotografuje okien.

    w zdjeciach jakie normalnie robie rozpietosc tonalna 6D jest dla mnie co najmniej wystarczajaca. de facto to ten aparat daje mi ogromny zapas

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Ja np nie lubię robić hdrów jeśli nie muszę a nie zawsze się da co zrobić. Pewnie, że lepiej nie robić zdjęć w niesprzyjających warunkach. Po co mieć dane w RAWach skoro slajd miał 6 ev
    nie wiem co to sa dla ciebie niesprzyjajace warunki, w takich warunkach jakie sam robie (landszafty, czesto-gesto z mocno kontrastowymi ujeciami: https://www.flickr.com/people/bartrozanski/ ) nie mam nigdy wrazenia, zeby matryca 6D byla dla mnie ograniczeniem... zapewne wykorzystalbym mozliwosci matrycy lepszej pod wzgledem DR, ale pracujac na codzien 6D nie odczuwam _zadnej_ potrzeby wymiany tego korpusu ze wzgledu na ten jego aspekt.
    www albo tez flickr

  4. #214
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    ... albo tez drugie wyjasnienie, ze inni ludzie robia zdjecia, a inni czytaja te *******y i sie masturbuja pomiarami roznic pomiedzy wykresami...
    Bardzo poetycznie ujęte... Czyżby miesięczna słabość u kolegi?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  5. #215
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Prawda boli?

  6. #216
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ciężko mi odnaleźć sytuację w której niedoświetlę zdjęcia o 3ev i będę musiał ją rozjaśniać w postprocesie tak samo jak ciężko mi zrozumieć jak można zrobić gorszą matrycę od poprzednika skoro technologia idzie do przodu, nie byłożadnej wojny śiwatowej czy innych kataklizmów cofających rozwój.
    DR nawet w najgorszych lustrach i tak jest zadowalający ale fakt pogorszenia matrycy zamiast jej ulepszenia jest dziwny...

  7. #217
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    No to mamy już oficjalnie 6d classic Aparat legendarny, król rozpiętości tonalnej. Nikomu nie potrzeba więcej.

  8. #218
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 424

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    No to mamy już oficjalnie 6d classic Aparat legendarny, król rozpiętości tonalnej. Nikomu nie potrzeba więcej.
    Jednooki geniusz AF w zupełnych ciemnościach .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #219
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Prawda boli?
    Chyba nie za bardzo zrozumiałeś. Chodziło o, nazwijmy to, mało kulturalny język.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  10. #220
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Ciężko mi odnaleźć sytuację w której niedoświetlę zdjęcia o 3ev i będę musiał ją rozjaśniać w postprocesie tak samo jak ciężko mi zrozumieć jak można zrobić gorszą matrycę od poprzednika skoro technologia idzie do przodu, nie byłożadnej wojny śiwatowej czy innych kataklizmów cofających rozwój.
    DR nawet w najgorszych lustrach i tak jest zadowalający ale fakt pogorszenia matrycy zamiast jej ulepszenia jest dziwny...
    DR w 6D jest zadowalający i to jest prawda, z DRem w cropach ze słynnymi 15 czy 18 mpix matrycami już nie jest tak różowo - daje się na nich pracować ale to rzeźba w miękkim gó.nie i mi również nie zdarza się niedoświetlić o 3EV
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 10-07-2017 o 19:25
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 22 z 133 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •