Strona 49 z 133 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #481
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Kurczę, trudny temat. Ja chciałem 6d, bo jak już wspominałem potrzebuję gibanego LCD do kadrowania z góry dołu itp. 5dmk4 nie ma w zasadzie nic w porównaniu do mk3, co wymagałoby tak dużej dopłaty. Chociaż już cena trochę spadła.

    Z kolejnych obserwacji: migawka chodzi trochę ciszej niż w poprzednim 6d, z kolei tryb cichy jest troszkę głośniejszy, co w sumie powoduje, że różnica w głośności migawki między trybem zwykłym a S jest znikoma.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #482
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    A jak wypada AF servo w LV? Na DP narzekali, że kiepawo strasznie i toto nawet nie stało obok 5dIV.
    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    To pytanie pomocnicze, na ile shutter lag przez LV przeszkadza?
    Tzn czy jest porównywalny do tego przez wizjer?
    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No więc, w porównaniu do poprzedniej 6d shutter laga przez live view praktycznie nie ma. Po zrobieniu zdjęcia na LV w 6d przez prawie 2 sekundy jest czarny ekran (nie mówiąc o lagu po wciśnięciu spustu), w 6d2 ekran praktycznie nie gaśnie wcale, serię można robić normalnie na servo w każdym bądź razie.
    Podawałem już wcześniej linka w swoim poście sprzed kilku dni http://www.canon-board.info/canon-ds...ml#post1354901 do pewnego kanału na YT gdzie jest praktycznie wszystko pokazane kawa na ławę jak co działa.

    http://www.youtube.com/channel/UCi95...D9v1VKQ/videos

    Live View SERVO w trybie H (szybkie serie zdjęć), Metoda AF :L)+Śledzenie

    kontra

    wizjer optyczny AI SERVO w trybie H (szybkie serie zdjęć)

  3. #483
    Bywalec Awatar Paviarotti
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Jędrzejów/Kraków
    Posty
    135

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cichy, wydaje mi się, że poprawili sporo DR i troszkę polepszyły się szumy na wysokich ISO. I poza tym to chyba wszystko jeśli chodzi o fotografów.
    5D3, 6D, 50D, S14/2,8, 17-40/4L, 24/1.4IIL, S50/1.4EX, 85/1.8, 100L macro, 135/2L, 70-200/2.8L, 100-400L

  4. #484
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 946

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Paviarotti Zobacz posta
    Cichy, wydaje mi się, że poprawili sporo DR i troszkę polepszyły się szumy na wysokich ISO. I poza tym to chyba wszystko jeśli chodzi o fotografów.
    tzn. wszystko nie liczac kosmicznej roznicy w jakosci AF?
    www albo tez flickr

  5. #485
    Bywalec Awatar Paviarotti
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Jędrzejów/Kraków
    Posty
    135

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    akustyk, wiesz, dla mnie jako posiadacza 6d już w mk3 był o kilka klas lepszy AF więc na to aż tak dużej uwagi nie zwracam, bo po prostu taki by mi wystarczył
    5D3, 6D, 50D, S14/2,8, 17-40/4L, 24/1.4IIL, S50/1.4EX, 85/1.8, 100L macro, 135/2L, 70-200/2.8L, 100-400L

  6. #486
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No więc, w porównaniu do poprzedniej 6d shutter laga przez live view praktycznie nie ma. Po zrobieniu zdjęcia na LV w 6d przez prawie 2 sekundy jest czarny ekran (nie mówiąc o lagu po wciśnięciu spustu), w 6d2 ekran praktycznie nie gaśnie wcale, serię można robić normalnie na servo w każdym bądź razie.
    Zacytuję sam siebie. Powyższe stwierdzenie odnosi się tylko do zdjęć w JPG lub pełnym RAW, jeśli ustawię MRAW lub SRAW to pojawia się blankscreen ok 1 sekundy. Dziwaczne :/
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #487
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    @Cichy wydaje mi się, że SRAW musi zostać w jakiś sposób przetworzony przez procek aparatu. Stad trochę dłużej to trwa. W 5d mkIII dla SRAW w serii można wykonać mniej zdjęć niż dla pełnego RAW-a a teoretycznie powinno być na odwrót.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #488
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @Cichy wydaje mi się, że SRAW musi zostać w jakiś sposób przetworzony przez procek aparatu. Stad trochę dłużej to trwa. W 5d mkIII dla SRAW w serii można wykonać mniej zdjęć niż dla pełnego RAW-a a teoretycznie powinno być na odwrót.
    Chyba właśnie na odwrót.

  9. #489
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Spróbuj puścić serię na RAW i sRAW. W drugim przypadku aparat szybciej się "zatyka" pomimo tego, że pliki wynikowe są mniejsze. W mojej ocenie chodzi o przetworzenie tych plików stąd szybsza "zamuła".
    Miłego dnia
    moja www

  10. #490
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Spróbuj puścić serię na RAW i sRAW. W drugim przypadku aparat szybciej się "zatyka" pomimo tego, że pliki wynikowe są mniejsze. W mojej ocenie chodzi o przetworzenie tych plików stąd szybsza "zamuła".
    Więc skoro musi przerobić RAWY na sRAWY co zabiera czas, to jak ma być szybciej ( w sensie odwrotnie) skoro jest wolniej co jest logiczne. Odnoszę się to tego co pogrubiłem wyżej.

    "a teoretycznie powinno być na odwrót."
    Ostatnio edytowane przez 7four ; 15-08-2017 o 23:01

Strona 49 z 133 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •